Zařazeno v: Divadlo program Koncerty

Verdi festival 2013 - poprvé i v Národním divadle

Dvousté výročí narození skladatele Giuseppe Verdiho připomene tradiční operní Verdi festival, který bude ve Státní opeře. Letos se na rozdíl od předchozích dvou dekád prodlouží o měsíc a poprvé bude i na scéně Národního divadla.

Operní fanoušci se mohou těšit na obnovené premiéry oper Aida a La traviata a také na koncert Verdi Gala.

Program festivalu, který obsahuje hned dvě obnovené premiéry, výjimečný koncert složený z nejpopulárnějších i méně známých mistrových děl a velkou premiéru díla Simon Boccanegra, kterou Národní divadlo uvádí teprve podruhé ve své historii, jistě ocení nejen milovníci Verdiho, ale všichni příznivci opery,

Festival otevře obnovená premiéra inscenace La traviata na scéně Státní opery. Sérii dvaceti představení zakončí premiéra inscenace Simon Boccanegra v režii Davida Pountneyho a hudebním nastudování Jaroslava Kyzlinka. Hostovat bude také Slovenské národní divadlo. Sérií pěti představení ožije jeviště a podzemí Národního divadla, kde bude uvedena rodinná operní expedice z dílny Marka Ivanoviće a bratrů Formanových Čarokraj.


Místo konání: Státní opera Praha

Pořádá: Státní opera Praha

Začátek akce: 30.08.2013

Konce akce: 25.10.2013

Komentáře k akci: Verdi festival 2013 - poprvé i v Národním divadle

Naleznete v okolí

Noodles

Během pouti po prvcích nadčasového designu byste určitě neměli minout restauraci Noodles, která je součástí hotelu Yasmin. Návrhář si s interiérem skutečně vyhrál a rozhodně se nechal inspirovat nejnovějšími světovými trendy. Když se do toho posléze přidal zdejší šéfkuchař Tomáš Kalina, vznikla atraktivní restaurace s prvotřídní kuchyní. Název ctí menu, a tak slogan „všechny nudle světa“ je namístě. A skutečně,...

Jáma pub

Bezpochyby se dá označit za stálici pražského pohostinství. Za dobu svého působení, která trvá bezmála 10 let, si dokázala vydobýt prestiž a je známa po celém světě. Protože je založena v americkém stylu, lze si pochutnat na pravých amerických burgrech, kterým zdatně sekunduje výběr mexických specialit.

Italian Ristorante Rustica 400m

Pizzerie jako každá jiná? Kdepak, v Rustice ochutnáte opravdu originální italskou domácí kuchyni. A to díky vysoké kvalitě používaných surovin, které jsou téměř všechny dovážené přímo z Itálie, a výrobou vlastních těstovin. Kvalitu jídel si vychutnáte v útulném interiéru navozujícím staré časy, který je vybaven repasovaným starožitným nábytkem. Gurmánský požitek můžete umocnit italskou kávou Illy.

0.045 seconds.