Články

Seznam článků

(strana 1/27)><
Publikováno 19.03.2018 Týdenní přehled akcí 19.3. - 25.3. S novým týdnem přichází i náš přehled. V průběhu týdne si na své přijdou příznivci nejrůznějších hudebních žánrů, ale i příznivci kvalitního divadla či jídla. Vrcholem týdne pak bude již 8. ročník multi-žánrového festivalu Žižkovská noc...
Publikováno 18.03.2018 Na Kačabce: Není putyka jako putyka Stará Hostivař patří k těm částem Prahy, do kterých jen tak nezavítáte. Není totiž typickou pražskou čtvrtí. Spíše než to připomíná malebnou vesničku, která si nějakým zázrakem dokázala uprostřed stále rozpínajícího se velkoměsta uchovat svůj statkářský nádech, kde nechybí kostel, poctivá náves, původní staré domky, ulice s roztomilými starosvětskými názvy a do toho putyka Na Kačabce.
Publikováno 17.03.2018 TOP Burger 2018 - vyberte s námi toho nejlahodnějšího fešáka v housce Ani letos vás o náš nejoblíbenější (nebo minimálně nejlahodnější) speciál nemůžeme připravit. Chápete správně, opět přišla doba hledání nejlepšího burgeru! Aby, čtenáři PragMOONu, nám stejně jako v minulých letech pomůžete udělit certifikát 1. místo v soutěži „TOP BURGER 2018“.
Publikováno 16.03.2018 Týdenní přehled akcí 12.3. - 18.3. Se vstupem do nového týdne přichází i náš přehled nejzajímavějších akcí pro tento týden. Hned na začátku týdne náš čeká známá partička z Underground Comedy, ve středu si na své přijdou opět fanoušci curlingu a během týdne budou zahájeny Velikonoční trhy napříč celou Prahou. Za kulturní vrchol týdne můžeme označit vystoupení slavného francouzského šansoniéra Charlese Aznavoura...
Publikováno 06.03.2018 Týdenní přehled akcí 5.3. - 11.3. Týden se s týdnem sešel a s tím novým přichází i náš tradiční přehled událostí. Na své si tradičně přijdou příznivci dobré hudby, divadla ale i jídla a pití! Za vrchol týdne pak můžeme označit páteční koncert skotské kapely Franz Ferdinand či nedělní romantické vystoupení moskevského baletu v Kongresovém centru...
Publikováno 01.03.2018 MoOn:Sherry slaví 3. výročí Pravidelná párty v režii Vychytane.cz DJs Crew se přehoupla do čtvrtého roku svého fungování a její oslavy budou tentokráte opravdu velkolepé. Jistě tomu přispívá i fakt, že 16. té vydání MoOn:Sherry je zároveň i jedinou afterparty po koncertě francouzské formace Chinese Man, který proběhne v hlavním sále paláce Akropolis.  
Publikováno 28.02.2018 Oběd v Mlsné Kavce Dnes jsme navštívili restauraci Mlsná Kavka, která je vyhlášená tím, že vaří vegetariánské pokrmy, a dokonce dokáže zaujmout strávníky, kteří běžně vegetariánské stravě neholdují.
Publikováno 27.02.2018 Týdenní přehled akcí 26.2. - 4.3. S posledními dny mrazivého února a začátkem března přichází i náš přehled událostí v Praze. Na své si tentokrát přijdou především příznivci hudby - čeká nás velká řada kvalitních koncertů, nechybí však ani divadelní představení či sportovní událost. Vrcholem týdne pak bude sobotní vystoupení Rag‘n‘Bone Mana ve Fóru Karlín...
Publikováno 22.02.2018 ITALSKÁ RESTAURACE RUSTICA Hledáte vhodné místo pro schůzku s kamarádkou, pro oslavu s přáteli a nebo pro firemní večírek? Pokud ano, tak přesně pro Vás je náš aktuální gastronomický tip, který může sloužit třeba i jako inspirace na příjemně strávený páteční večer.
Publikováno 21.02.2018 Týdenní přehled akcí 19.2. - 25.2. S novým týdnem přichází i náš tradiční přehled událostí. Na své si tentokrát přijdou především fanoušci dobrých filmů, komedie či hudby. Rock Café ve čtvrtek přivítá úspěšnou kapelu Sto zvířat, páteční večer na Kampě potěší příznivce swingu, zatímco Bio Oko láká na kompletní trilogii Pán prstenů. Víkendu pak vévodí otevírací dny Matějské pouti…
Publikováno 15.02.2018 3 klíče k úspěšné proměně V rámci Železné koule už nějaký ten pátek děláme transformační program Amazing 12. Jde o 12 týdnů, kdy se jednotlivým studentům staráme o individualizovaný tréninkový program, stravování a taky jim dáváme (téměř) non-stop podporu online.
Publikováno 12.02.2018 Nevíte co na Valentýna? My ano! Valentýn nám klepe na dveře a s ním i večer nabitý akcemi po celé Praze. Možností je opravdu hodně - romantický film v Divadle Royal, Valentýnská plavba po Vltavě se slavnostní večeří, improvizační komediální večer v Jazz Clubu Reduta nebo degustační menu s programem v Hard Rock Café! Pro romantiky se slabostí pro krásnou přírodu je přichystán Valentýn na Šeberáku nebo procházka po Botanické zahradě s ochutnávkou vín...
Publikováno 12.02.2018 Týdenní přehled akcí 12.2.-18.2. Další zimní týden je za námi a s tím nastupujícím je tu i náš přehled nejzajímavějších akcí v Praze. Na své si přijdou příznivci kvalitního divadla, kinematografie, sportu i hudby. Vrcholem týdne pak budou víkendové koncerty německé skupiny Stolen Dance či britských The Dire Straits Experience…
Publikováno 06.02.2018 Kniha měsíce: Losos v kaluži Své věrné měla dávno předtím, než o první knize začala uvažovat. Zkušená novinářka Markéta Lukášková, která si čtenáře získala osobitým smyslem pro humor, jímž baví tisíce fanoušků na svém Facebookovém profilu, přichází s knižním debutem Losos v kaluži. O knize si s Markétou podíval Tomáš Chvála.
Publikováno 05.02.2018 Týdenní přehled akcí 5.2. - 11.2. Ve druhém únorovém týdnu si na své přijdou fanoušci kvalitní hudby, filmu, divadla i sportu! Lucerna Music Bar nabídne Nohavicův Kabaret Bo!, o pár kroků dále v Kině Lucerna startuje 8. ročník festivalu Severská filmová zima. Víkend bude patřit elitnímu ženskému tenisu formou čtvrtfinále Fed Cupu a vrcholem celého týdne bude koncert The Chainsmokers v holešovické Tipsport Aréně.
Publikováno 30.01.2018 La Fabrika: Blátem po hlavě Neobvyklá inscenace v režii Jiřího Havelky vznikla v koprodukci divadla DRAK a divadla La Fabrika a jde o „loutkovou hru pro dospělé a děti z rozvrácených rodin“. Zkrátka zážitek, který vám jen tak někdo jiný nenabídne.
Publikováno 29.01.2018 Týdenní přehled akcí 29.1. - 4.2. Nový týden neúprosně klepe na dveře a s ním přichází i náš přehled akcí. Z kalendáře jsme pro Vás vybrali pro každý den jednu zajímavou akci. Na své si přijdou milovníci dobrého jídla i pití, fanoušci taneční hudby či obdivovatelé starověkého Egypta. Víkend pak bude patřit tradičním masopustním veselicím napříč celou Prahou.
Publikováno 25.01.2018 Booze & Food: Chuťovka na kolech Každý originální nápad se cení zlatem. A v gastronomii to začíná platit dvakrát. V posledních letech šla celkově (minimálně v Praze) úroveň restaurací nahoru, všichni se ale snaží naplňovat podobný mustr a tím přichází o vlastní identitu. Nové bistro Booze & Food na to jde z odvážného konce - chce sice nabídnout vysokou kvalitu těch nejlepších restauračních zařízení, dělá to ale v klasickém americkém žlutém autobusu.
Publikováno 21.01.2018 Týdenní přehled akcí 22.1.-28.1. V následujícím týdnu nás v Praze čeká velké množství zajímavých kulturních akcí, při kterých se rozhodně nikdo nebude nudit. Z kalendáře akcí jsme pro Vás vybrali ty nejzajímavější pro každý den. Zajdete na jednu z nejvýznamnějších degustací vín v tomto kalendářním roce nebo si raději pochutnáte na tradičních zabijačkových hodech? Na své si pak přijdou i fanoušci hudby, filmu či divadla...
Publikováno 18.01.2018 Klára Vytisková: Nechci se zaobírat tím, co si myslí ostatní Zpěvačka a dvojnásobná maminka Klára Vytisková působí jako velká pohodářka. O tom svědčí jak její přirozené a spontánní vystupování na jevišti, tak opravdu útulné zařízení jejího domu. O tom, jaká je v soukromí, co je pro ni v životě nejdůležitější, jak se ji daří skloubit mateřství s kariérou a co plánuje v budoucnu, se rozpovídala v rozhovoru pro časopis Pragmoon.
(strana 1/27)><