Akce

Webinář: Vražda. Tělo. A co dál?

25.2.2021, 18.00 SmartTalk
Zda se vražda udála v reálném světě, v Orient expresu, anebo na deskách stolní hry, je to věčný příběh, jenž nás uchvacuje.

Popis

Detaily akce

Datum
25.2.2021, 18.00
Cena
250 Kč
Kategorie
-
Web

Beztrestně spáchat nejhorší zločin ovšem nebylo nikdy náročnější. Pokroky ve vývoji forenzních věd, které dokážou pachatele identifikovat z jediné vlasové folikuly, znamenají, že se vyvíjí i vrah samotný. Pokud se chce současný vrah úspěšně vyhnout spravedlnosti, musí být rafinovanější, organizovanější a hlavně musí mít plán. Jeho alfou a omegou je vždy způsob, jakým se zbavit největšího skladiště důkazů vůči němu – těla. Co dělá vrah, aby se oprostil podezření a odvrátil od sebe pozornost vyšetřovatele? Jaké jsou nejčastější chyby, které dělá ve snaze zahladit za sebou stopy? Jaké informace se opravdu dají získat z těla oběti a je průběh vyšetřování z kriminálních seriálů reálně aplikovatelný mimo televizních obrazovek? Na tyto otázky si posvítíme v mrazivé přednášce zkušeného kriminalisty Mateje Snopka. Vražda hovoří tisíci jazyky, naučme se jim porozumět! Matej Snopko nám ve své přednášce přiblíží: - kdo je vrah a jaká je jeho motivace - jakými způsoby se vrah snaží odpoutat od sebe pozornost - jak probíhá vyšetřování podezřelého - co ovlivňuje snahu vraha zbavit se těla - jakými způsoby se vrah může pokusit zbavit těla - jaké chyby vrah dělá při zahlazování stop - jaké důkazy se dají zjistit po nalezení těla - zda jsou způsoby vyšetřování v krimi seriálem a filmech autentické Matej Snopko je bývalý slovenský kriminalista, který patří mezi popřední odborníky specializující se na násilnou a sexuální trestnou činnost a problematiku vražd. Pracoval jako vedoucí oddělení profilování pachatele, které založil společně s kolegou. Věnuje se hlavně vykreslování vlastností pachatele podle stop, které po sobě zanechal na místě činu. Se svými spolupracovníky výrazně přispívá k hledání moderních a efektivních metod kriminalistiky. Je autorem knih, které se věnují jak osobnosti a činům sexuálních, hromadných a masových vrahů, tak jejich koncům.

Poloha akce

Webinář: Vražda. Tělo. A co dál?

25.2.2021, 18.00 SmartTalk
Zda se vražda udála v reálném světě, v Orient expresu, anebo na deskách stolní hry, je to věčný příběh, jenž nás uchvacuje.