Akce

Arthur F. Sniegon: Safe Elephants

20.6.2019, 18.30 Paralelní Polis
Arthur se po ukončení studia Ekologické a evoluční biologie na Přírodovědecké fakultě UK vydal zachraňovat slony do centrální Afriky.

Popis

Detaily akce

Datum
20.6.2019, 18.30
Cena
Zdarma
Kategorie
-
Web

VEJDI VEN | Arthur F. Sniegon: Safe Elephants Přednáška s projekcí dokumentu 20.6. 2019 od 18:30 VEJDI VEN je série přednášek a diskuzí s cílem připravit a podpořit nový projekt Paralelní Polis s pracovním názvem CRYPTO TRUCK. Naším už čtvrtým hostem bude dobrodruch a ochránce slonů z Třince Arthur F. Sniegon. Většinu cesty absolvoval na kole a kajaku a tímto způsobem procestoval bezmála 6000 km těmi nejzapadlejšími oblastmi Kamerunu, Gabonu, Konga, Demokratického Konga, Středoafrické republiky a Čadu. V průběhu své cesty se začal aktivně zapojovat do vyšetřování ilegálního obchodu s volně žijícími živočichy. Aby poznal, zdokumentoval a následně změnil temnou realitu pytláctví slonů a ilegálního obchodu se slonovinu začal se osobně stýkat s lovci, pytláky a pašeráky, byl volavkou a jeho aktivity vedly až k zatčení několika překupníků. Ilegálním obchodem s volně žijícími zvířaty se Arthur zabývá stále a mimo jiné působí v afrických národních parcích, kde mapuje a popisuje sloní populaci. V rámci své přednášky nám Arthur představí a promítne svůj dokumentární film, který v Africe natočil, poví nám více o své expedici, a promluví o tom, co v současné době v rámci boje s ilegálním obchodem s volně žijícími zvířaty podniká. Vstup na akci dobrovolný. Avšak zakoupením rezervace, přispíváte ke kvalitními programu v Paralelní Polis. Akce začne v 18:30 neformálním posezením v naší kavárně, kde představíme projekt Crypto Trucku. Samotná přednáška pak začne od 19:00. ODKAZ na zakoupení rezervace:https://donate.paralelnipolis.cz/en/events/274-6-vejdi-ven-arthur-f-sniegon-safe-elephants CRYPTO TRUCK je projekt s cílem přinést do Afriky a celého světa nejnovější technologie a myšlenky udržitelného rozvoje, vztahu k naší planetě, ale také kryptoanarchie, digitální svobody, decentralizace a možnosti paralelní společnosti. Pojďte do toho s námi nebo nás podpořte a staňte se tak součástí tohoto neuvěřitelného příběhu.

Poloha akce

Arthur F. Sniegon: Safe Elephants

20.6.2019, 18.30 Paralelní Polis
Arthur se po ukončení studia Ekologické a evoluční biologie na Přírodovědecké fakultě UK vydal zachraňovat slony do centrální Afriky.