Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
26. října 2021, svátek má Erik

Fotograf Festival: Pozemšťané*ky

Místo:
Fotograf Gallery
Datum:
2.9.2021 - 17.10.2021
Cena:
Web:
Jedenáctý Fotograf Festival se zaměří na téma, které bylo vlivem pandemie koronaviru upozaděno a i když několik desítek let žadoní o naši pozornost.
Srdečně vás zveme na Fotograf festival s pořadovým číslem 11. Zažijte s námi 6 týdnů festivalu po celé Praze! Domovskou „scénou“ Fotografu Festivalu je Fotograf Gallery v Jungmannově ulici na Praze 1. Expandujeme však i do dalších míst po celé Praze: Národní zemědělské muzeum Karlin Studios Světova 1 VI PER Národní technická knihovna Galerie AMU Galerie Etc. Display Galerie Lítost Kurátorem Fotograf Festivalu je Lukáš Likavčan. Opět se nezaměříme jen na fotografii, ale budeme čerpat také z video artu, konceptuálního umění, designu, nových médií či architektury. Letošní tématem jsou Pozemšťané / Pozemšťanky (angl. Earthlings). Soustředíme se v něm na zdokumentování klimatické či společenské krize člověkem. Zajímá nás, jak v regionu střední Evropy zobrazovat klimatickou krizi a mluvit o ní mimo slovník současné vědy. Chceme ukázat, jaké nám planeta sama nabízí stopy, perspektivy a komunikační kanály, díky kterým se můžeme stávat pozemšťany a pozemšťankami. Člověk jako kompetentní pozorovatel probíhajících změn v našem bezprostředním okolí, jež není možné pochopit bez širších planetárních souvislostí (např. úbytky vody, ničivé záplavy, erozi půdy, problémy v zemědělství, nesnesitelná letní vedra, lesní kalamity). Dnes o těchto změnách hovoří především vědci, zástupci úřadů nebo politiky, kteří pro popis probíhajících změn a blížících se katastrof využívají autoritu expertních obrazů. Obrazy, které by se vymykaly vědecké prezentaci, chybějí. Hlasy nás všech pozemšťanů, jichž se tyto změny bezprostředně dotýkají, jsou ve veřejné debatě slyšet buď málo, nebo vůbec. Hlavním cílem Fotograf Festivalu 2021 je tak nechat tyto hlasy veřejně zaznít a ukázat, jakým způsobem umělci a veřejnost přistupují k tématu klimatických změn. Téma 11. ročníku jsme nezvolili náhodou. Během roku 2020 vlivem koronaviru došlo k upozadění klimatické krize. Chceme tuto otázku znovu vytáhnout, neboť současná společnost i jednotlivé státy ji budou muset s ohledem na měnící se legislativu stále více zohledňovat. Ekologie bude prorůstat do všech oblastí festivalu. Nezůstane tak jen zobrazeným předmětem zájmu. Přímo v Praze se Fotograf Festivalu zúčastní umělci, kteří se budou schopni do ČR dostat ekologickou formou (např. vlakem). Těšit se opět můžete na merch, který bude tvořen nákupem kousků z druhé ruky, neboť výroba nového oblečení představuje pro naši planetu také značnou zátěž. Rovněž grafika festivalu odkazuje k ekologii a jejímu prapůvodu v domácím prostředí. Středobodem vizuálu jsou tzv. hladové kameny, kterými byly v minulosti podle informací Českého hydrometeorologického ústavu označovány výrazné balvany, či části skalního podloží, vystupující z koryt řek za velmi nízkých stavů.

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

ČTĚTE DÁLE

Tým e-Finance zabodoval na extrémním světovém závodu 34. ročníku Redbull Dolomitenmann 2021!

Již počtvrté měl koncern e-Finance, a.s. na mezinárodním extrémním závodě Redbull Dolomitenmann v tyrolském Lienzi na startu svůj tým. Respektive letos byly týmy rovnou dva, a to ASS Brno e-Finance a EFI Pivovar. Tento opravdu tvrdý závod, který prověřuje sílu, vytrvalost a pevnou vůli závodníků, má celkem 4 disciplíny. Běh, paragliding, horské kolo a kajak.

Jiří Burian o svém alter egu: Hodně lidí překvapí, kam Kapitán Demo směřuje Požadavky Kapitána Demo jsou často nesplnitelné

"Já, já vás mám rád, i když mě už trošku začínáte s*át", zpívá ve svém asi nejznámějším hitu Zlatíčka, jenž má na internetu přes 15,5 milionu zhlédnutí, Kapitán Demo. Tomuto showmanovi, jemuž nyní vyjde již čtvrté album s všeříkajícím názvem »Mistr světa všeho« a jehož nelze díky kontroverzní vizáži přehlédnout, vdechl život hudebně nadaný Jiří Burian, který ho pojal za své alter ego. Jak vlastně stvořitel objemného milovníka luxusu žije, co mají tito dva společného, a co se svým druhým já plánuje do budoucna?
Reklama
reklama

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary je jedinečný filmový svátek v prostředí lázeňského města. Filmy z celého světa soutěží v několika kategoriích a jsou hodnoceny jak odbornou, tak i diváckou porotou.

Modré Vinařství: Poznejte poezii v lahvi

Bratři Marian a Libor Čížkovi se pod Mutěnickou horou věnují vínu od roku 2009 a snaží se moderní architekturu, umění a víno propojit do jednoho fantastického zážitku. V Modrém vinařství při výrobě bílých vín využívají nejmodernějších postupů, ale nezapomínají při tom samozřejmě ani na moravské tradice. Víno z jejich produkce pak můžete ochutnat přímo v krásné oblasti Mutěnic při degustaci, a nebo si ho objednat z pohodlí domova.

Festival D. Peckové přivítá výstavu o Marii Callas

Pražská Galerie La Femme je známá pořádáním tzv. Domácích úkolů, při kterých umělci tvoří na jednotné téma. Od samého počátku tohoto projektu, od roku 2003, se pokaždé účastní kolem šedesáti českých výtvarníků.