Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
7. prosince 2022, svátek má Ambrož a Aenjamín
Místo:
Bio Oko
Datum:
25.11.2022 - 26.11.2022
Cena:
Web:
Výběr nových oceněných netuctových filmů o současném Polsku, které přitahují formou, tématem nebo prostředím. 
Těšit se můžete například na rapový muzikál Ti druzí režisérky Aleksandry Terpińské podle knižní předlohy Doroty Maslowské, dokument natočený z celý z balkonu Pawła Łozińského a výběrové krátké metráže, například krátkometrážní animovaný dokument We Have One Heart Kasi Warzechy, který uchvátil festivalové diváky krátkých filmů na celém světě. Ve spolupráci s Aeroškolou připravujeme program pro dětské diváky - projekce krátkých pohádek Začarovaná tužka a tematicky laděnou dílnu. Na baru vás budou čekat tradiční i netradiční drinky s polskými akcenty. Konání festivalu podpořila Fundacja Volens, HMP a MČ Praha 7, stálým partnerem je Polský institut v Praze. Naposled? Covid měl neblahý vliv na pořádání kulturních akcí, ale nebrečíme, musíme bojovat. Máme vás moc rádi a abychom festival mohli pořádat, potřebujeme vás, diváky. Bez diváků nejsou festivaly. A my bychom rádi pokračovali do další desítky, ale....

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

VYBRANÉ AKCE

10.12.2022 19:00

Srpnové světlo

16.12.2022 19:00

Za***ný Vánoce 22

25.12.2022 18:00

X-MAS VEČEŘE

ČTĚTE DÁLE

Hvězdy ze Smrtonosné zbraně a Boje o moc dorazí na Comic-Con Prague

Čtvrtý ročník festivalu popkultury Comic-Con Prague proběhne v termínu od 14. do 16. dubna 2023 v pražském O₂ universu. Pořadatelé prozradili první jména hvězdných hostů, jsou jimi světoznámí herci Danny Glover a Brian Cox. Vstupenky za zvýhodněnou cenu je možné zakoupit do konce roku.

Ennio Morricone: The Official Concert Celebration 2022

Ennio Morricone – The Official Concert Celebration bude velkolepá hudební událost, jejímž kurátorem je samotný Ennio Morricone. V Praze se bude konat dne 19.12. 2022 v O2 areně a dirigentské taktovky se ujme jeho syn Andrea Morricone. Program bude zahrnovat ikonické filmové melodie i dosud nepublikované záběry Maestra a jeho slavných spolupracovníků.
Reklama
reklama

Roman Říčař: Nakonec jsem tomu úplně propadl

V loňské sezoně si Roman Říčař na kladenských prknech zahrál sice menší, ale zato dost výraznou roli zhýčkaného Ludvíka XIII. Letos bude v Městském divadle Kladno hostovat znovu. Tentokrát však v hlavní roli Jánošíka a navíc v muzikálu Na skle malované, pro který připravil hudební aranžmá a společně s Jiřím Janouchem vedl i korepetice.

Terra Ceramics: něco malého pro velké nadšence

Terra Ceramics je výsledkem letité vášně Marie Poirot pro keramiku. Poirot miluje jednoduchost a ta ji inspiruje každý den k tvorbě objektů, které jsou funkční i unikátní. Během studií ve Francii přitom nijak o keramice nepřemýšlela.

Simona Stašová a Miroslav Etzler si poprvé zahrají manželský pár

Pražské Divadlo Lucie Bílé chystá již třetí letošní premiéru. Po úspěšných muzikálech Láska je láska a Maminy uvede svou první činohru, která vzniká v rámci produkční spolupráce zpěvačky a principálky Lucie Bílé s Agenturou Harlekýn. Komedie Třináct u stolu bude mít premiéru před koncem roku a v hlavních rolích představí Simonu Stašovou s Miroslavem Etzlerem.