Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
25. září 2023, svátek má Zlata

Chaty

Místo:
Winternitzova vila
Datum:
11.7.2023 - 11.10.2023
Cena:
100 Kč
Web:
Znovuobjevené dílo architektů Františka Cubra a Zdeňka Pokorného, autorů pavilonu Expo 58. Vernisáž 11.7. od 18 hodin.
Architekti František Cubr, Zdeněk Pokorný a Josef Hrubý jsou známí především návrhem Československého pavilonu pro světovou výstavu EXPO v Bruselu v roce 1958. Díky této i jiným veřejným a administrativním stavbám padesátých až sedmdesátých let jsou považováni za jedny z nejdůležitějších tvůrců české poválečné architektury. Čtyři rekreační objekty, které architekt František Cubr navrhl společně se svým kolegou Zdeňkem Pokorným ve čtyřicátých letech na březích přehrady Seč nedaleko Pardubic jsou zcela zapomenutými příklady velmi originální architektonické tvorby. Mohou být pokládány za výjimečné příklady organické architektury čtyřicátých let, která se v našem prostředí uplatnila jen velmi zřídka, a to právě především v oblasti rekreačního bydlení. Výstava představí tyto výjimečné projekty, které ještě doposud nebyly zcela historicky zhodnoceny, skrze nedávno provedený výzkum, fotografie i unikátní nábytek, jenž byl pro tyto objekty vytvořen.

ČTĚTE DÁLE

Bez zábradlí v této sezóně nabídne zajímavé tituly a přivítá nové tváře

Novou, v pořadí již 32. divadelní sezónu odstartuje pražské Divadlo Bez zábradlí francouzskou komedií Ivana Calbéraca s názvem Láska z mládí, již uvede v české premiéře 25. a 26. září. V hlavní roli se představí Roman Zach, pro kterého je tato inscenace režijním debutem. Jak k této situaci došlo?

Sněhová královna: muzikál na ledě pro celou rodinu

Agentura SHOW N1 AGENCY ve spolupráci se světoznámou společností Ice Empire, která vytvořila projekty jako Stars on Ice, Champions on Ice a mnoho dalších, přináší do České republiky muzikál na ledě pro celou rodinu SNĚHOVÁ KRÁLOVNA, inspirovaný slavným příběhem od Hanse Christiana Andersena. O tom, co přesně na návštěvníky čeká, jsme si povídali s pořadatelem muzikálu Vladimírem Baryshevem.
Reklama
reklama

Julie Caplinová aneb romantické útěky

Navštivte úžasná místa, vychutnejte si dobré jídlo a prožijte okamžiky, které mění životy. Julie Ca- plinová, autorka bestsellerů Romantické útěky, posílá své hrdinky do světových metropolí, kde najdou nejen lásku, ale především samy sebe.

Dětská hudební dvojice Karol a Kvído pokřtila třetí autorské CD

S příchodem školního roku připravila oblíbená hudební dvojice Karol a Kvído pro své fanoušky velkou novinku. Začátkem září vydala nové autorské CD s písničkami pro děti s názvem Tři přání. Kmotrou desky, která byla v neděli 17. září slavnostně pokřtěna v Divadle Lucie Bílé, se stala herečka a moderátorka Miluše Bittnerová.

Na Comic-Con Junior v Brně dorazí Superman i hvězda Star Treku

Už za pár týdnů se na Výstavišti Brno uskuteční druhý ročník festivalu popkultury Comic-Con Junior. Na víkend 21. a 22. října proto do moravské metropole zavítají hvězdy z oblíbených filmů a seriálů, počítačových i deskových her nebo komiksů a literatury především v žánru sci- fi a fantasy. Mezi nimi třeba legendární Clark Kent či jedna z hlavních postav seriálu Star Trek: Enterprise.