Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
8. prosince 2022, svátek má Květoslava
Místo:
Kolbenova vila
Datum:
29.9.2022 - 30.11.2022
Cena:
Web:
Zážitková jubilejní výstava přiblíží fascinující příběh Emila Kolbena.
Poprvé se otevírá příležitost navštívit jeho “červenou vilu” a seznámit se formou oživlého komiksu s prvky únikové hry s významným českým podnikatelem. Emil Kolben spolupracoval s Edisonem i Teslou, v Čechách soupeřil s Křižíkem a vsadil na střídavý proud. Byl strůjcem velkolepého podnikání, které ovlivnilo hospodářský vývoj v českých zemích na celá desetiletí. Přesto o něm nevíme skoro nic. Kolbenův příběh je fascinující. V pouhých 25 letech se stal šéfinženýrem vývojových laboratoří Edisona. Pod jeho vedením se roku 1891 uskutečnil nejdelší přenos tří fázového proudu s nejmenší ztrátou, který potvrdil, že může být elektrifikován celý svět! Inovátor a elektrotechnik Emil Kolben se zasloužil o realizaci Teslových a Edisonových myšlenek. Jeho přínos pro český průmysl byl ohromný. Značku ČKD, nebo výraz “jdu do Kolbenky” zná u nás každý. Bohužel kvůli dějinným zvratům je jeho význam skoro zapomenutý. Fašismu vadil jako žid. Komunismu zase jako podnikatel.  Místem výstavy je “Kolbenova červená vila”, která se poprvé otevírá veřejnosti. Formou oživlého interaktivního komiksu s prvky únikové hry se můžete seznámit s Kolbenovým příběhem.Co byste měli vědět před návštěvou Délka návštěvy je 45 minut. Kapacita prostor je 10 osob. Cena vstupenky je 190 Kč. Jejím zakoupením přispíváte na pokrytí nákladů na uspořádání výstavy a na zajištění aktivit spojených s oživením odkazu Emila Kolbena. Zakoupením vstupenky souhlasíte s návštěvním řádem. Nedílnou součástí výstavy je zážitková úniková hra pro kterou je potřeba chytrý telefon s připojením k internetu, účast ve hře je dobrovolná. Prostory nejsou vytápěny. Prostory nejsou vhodné pro osoby se sníženou pohyblivostí.  O nás Naším cílem je oživení a zachování odkazu Emila Kolbena. Přejeme si, aby jeho příběh inspiroval především mladou generaci. Přejeme si, aby se z našich dětí staly také jednou šikovní vynálezci, úspěšní podnikatelé a budoucí mecenáši, prospěšní celé společnosti. Naše země potřebuje nové Křižíky, Škody, Bati, Lauriny a Klementy, nové Kolbeny. Děkujeme všem, kteří chtějí podpořit tuto myšlenku. Podpořit nás můžete na HitHitu.Autoři výstavy Miroslav Jiřík, vedoucí projektu, dramaturgie Lukáš Csicsely, scénář komiksu Vojtěch Šeda, ilustrace komiksu Robert Čierňava, gamifikace Jan Komenický a Jindřich Zemánek, rekvizity, stavby Projekt výstavy realizuje spolek Kolbenova vila, z.s. 

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

ČTĚTE DÁLE

Hvězdy ze Smrtonosné zbraně a Boje o moc dorazí na Comic-Con Prague

Čtvrtý ročník festivalu popkultury Comic-Con Prague proběhne v termínu od 14. do 16. dubna 2023 v pražském O₂ universu. Pořadatelé prozradili první jména hvězdných hostů, jsou jimi světoznámí herci Danny Glover a Brian Cox. Vstupenky za zvýhodněnou cenu je možné zakoupit do konce roku.

Ennio Morricone: The Official Concert Celebration 2022

Ennio Morricone – The Official Concert Celebration bude velkolepá hudební událost, jejímž kurátorem je samotný Ennio Morricone. V Praze se bude konat dne 19.12. 2022 v O2 areně a dirigentské taktovky se ujme jeho syn Andrea Morricone. Program bude zahrnovat ikonické filmové melodie i dosud nepublikované záběry Maestra a jeho slavných spolupracovníků.
Reklama
reklama

Roman Říčař: Nakonec jsem tomu úplně propadl

V loňské sezoně si Roman Říčař na kladenských prknech zahrál sice menší, ale zato dost výraznou roli zhýčkaného Ludvíka XIII. Letos bude v Městském divadle Kladno hostovat znovu. Tentokrát však v hlavní roli Jánošíka a navíc v muzikálu Na skle malované, pro který připravil hudební aranžmá a společně s Jiřím Janouchem vedl i korepetice.

Terra Ceramics: něco malého pro velké nadšence

Terra Ceramics je výsledkem letité vášně Marie Poirot pro keramiku. Poirot miluje jednoduchost a ta ji inspiruje každý den k tvorbě objektů, které jsou funkční i unikátní. Během studií ve Francii přitom nijak o keramice nepřemýšlela.

Simona Stašová a Miroslav Etzler si poprvé zahrají manželský pár

Pražské Divadlo Lucie Bílé chystá již třetí letošní premiéru. Po úspěšných muzikálech Láska je láska a Maminy uvede svou první činohru, která vzniká v rámci produkční spolupráce zpěvačky a principálky Lucie Bílé s Agenturou Harlekýn. Komedie Třináct u stolu bude mít premiéru před koncem roku a v hlavních rolích představí Simonu Stašovou s Miroslavem Etzlerem.