Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
19. června 2024, svátek má Leoš
Místo:
Kasárna Karlín
Datum:
22.6.2024 - 23.6.2024
Cena:
Web:
17. ročník Festivalu Lusófona proběhne 22. a 23. června 2024 v prostorách Kasáren Karlín.
Hlavní programové linie budou ve znamení dvou pro Portugalsko významných výročí - 500 let od narození renesančního básníka Luíse de Camõese a 50 let od Karafiátové revoluce, která v roce 1974 definitivně ukončila fašistický režim a otevřela Portugalsko světu. Během prvního festivalového dne proběhne v režii divadelního souboru Hotel Europa workshop dokumentárního divadla, během kterých dá pocítit publiku na vlastní kůži, jaké je to žít v totalitě, nehledě na to, zda je fašistická nebo komunistická. Druhé výročí si připomeneme v rámci programu Literárního koutku. V rámci lusofonního trhu budete moci jako každý rok ochutnat speciality z Portugalska a Brazílie. Připravili jsme pro vás také bohatý kulturní program: čeká vás filmové promítání ve spolupráci s festivalem Kino Brasil, koncerty, workshopy brazilských tanců, cestovatelská přednáška nebo program pro děti. Každý den nás již tradičně čeká grilování, v sobotu v Portugalsku populární sardinky a v neděli pravé brazilské churrasco. Zúčastněte se beachvolejbalového turnaje a soutěžte s námi o zajímavé ceny!

ČTĚTE DÁLE

Jedinečná expozice Pilsner Urquell: The Original Beer Experience slaví 1. rok od svého otevření. Dostala se mezi 5 nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v Praze

Interaktivní audiovizuální expozice Pilsner Urquell: The Original Beer Experience, kde příběh proslulého plzeňského piva ožívá zcela unikátním způsobem, slaví rok od svého otevření v historické budově Václavského náměstí. Expozici si během prvního roku prohlédly stovky tisíc návštěvníků a budova plná zážitků se stala jednou z 5 nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v Praze.

Healing Festival 2024: Vzestup draka - Nezapomenutelná dovolená s obrovským přesahem do běžného života.

Připrav se na životní zážitek! Healing Festival se koná v zámecké zahradě ve Světlé nad Sázavou od 7. do 11. srpna a přináší nezapomenutelných pět dnů plných strhující hudby, extatického tance, ale i hlubokých workshopů, inspirativních přednášek a ceremonií.
Reklama
reklama

Festival na pláži nabízí luxusní zážitek. Balaton Sound letos nabídne prodloužený program na hlavním pódiu i nové uspořádání areálu

Balaton Sound je již více než deset na festivalové mapě pevně usazen jako jeden z nejosobitějších elektronických festivalů v Evropě. Nejinak je tomu i letos, kdy program v čele s jedinečnými hvězdami jako Timmy Trumpet, Marshmello, Meduza, Paul Kalkbrenner, Maceo Plex, Adam Beyer nebo Amelie Lens doplňují nová nastupující jména djka Sama’ Abdulhadi, HoneyLuv, Juliet Fox, Estella nebo Henri Bergmann. Program celkem během 4 festivalových dní zahrnuje přes 300 programových položek na 9 hudebních scénách! Nejlepší party, kterou odstartovat léto se blíží!

Last minute dovolená 2024: Poznejte Turecko a prožijte nezapomenutelné okamžiky

Hledáte inspiraci na pohodovou dovolenou pro celou vaši rodinu, partu přátel nebo pro vás samotné? Již nemusíte! Last minute Turecko 2024 představuje ten nejlepší způsob, jak si užít letošní léto naplno, dopřát si trochu slunce i zasloužený odpočinek. Objevte last minute zájezdy TUI a vyrazte za dobrodružstvím klidně hned zítra! Last minute nabídka na vás již čeká.

V Praze naživo zazní hity kapely Fleetwood Mac

Fanoušci americko-anglické rockové formace Fleetwood Mac si budou moci své oblíbené hity znovu vychutnat naživo. V pražském Kongresovém centru je 22. září 2024 zahraje výběr hudebníků vystupujících pod názvem Rumours of Fleetwood Mac.