Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
22. března 2023, svátek má Leona

Kingdom Come Live - Orchestral Concert

Místo:
O2 universum
Datum:
6.4.2023 19:00
Cena:
Web:
O2 universum brzo ovládne atmosféra středověku.
V hudebním provedení tady ožije idyla českých vesnic, chorály kostelů, velkolepost hradů i krev a špína krutých válek. To vše v podobě soundtracku jedné z nejúspěšnějších českých her, Kingdom Come: Deliverance. S více než 4 miliony prodaných kusů patří Kingdom Come: Deliverance mezi jedny z nejúspěšnějších českých her vůbec. Dílo ze studia Warhorse, které založili veteráni herního průmyslu Daniel Vávra a Martin Klíma, dodnes sklízí mnoho kladných reakcí od recenzentů i aktivní hráčské komunity. Hra má na kontě i několik ocenění, jako je třeba Hra roku 2017 z prestižního festivalu Gamescom nebo ocenění za nejlepší herní design z akce Česká hra roku. Těchto úspěchů hra dosáhla zejména díky silnému důrazu na realistické vyobrazení českých zemí 15. století, konkrétně období krátce po vpádu Zikmunda Lucemburského. V duchu realismu hra představuje i sociální poměry a styl boje tehdejší doby, což pro hráče a jeho hlavní postavu, prostého kluka z vesnice bez urozeného původu či rytířského výcviku, nevěští snadnou cestu. Hráče touto cestou doprovází krásný dobový soundtrack z per skladatelů Jana Valty a Adama Sporky. Gregoriánské chorály, hospodské písně i válečné bubny ve hře znějí dle principu tzv. adaptivní hudby. V praxi to znamená, že jsou jednotlivé zvukové stopy rozděleny na více částí. Ty jsou schopny přecházet plynule jedna do druhé, a tak reagovat na změny v herní situaci bez toho, aby hráč znatelně uslyšel, že jedna skladba „končí“ a druhá „začíná“. To vytváří dynamický a intenzivní herní zážitek, který měl bezpochyby nemalý podíl na úspěchu hry. Tuto nezapomenutelnou středověkou atmosféru si budou moci fanoušci vychutnat naživo v podobě velkolepého hudebního představení pod střechou O2 universa, které proběhne 6. 4. 2023.

ČTĚTE DÁLE

Lucie Bílá ve svém divadle uvede muzikál Srdeční záležitost

Pražské Divadlo Lucie Bílé se připravuje na další hudební premiéru. Po úspěšných komediích Láska je láska a Maminy uvede muzikál Srdeční záležitost americké písničkářky Amandy McBroom. Muzikálová novinka, jejíž stěžejním motivem je krize středního věku, bude mít premiéru v Den české státnosti 28. září 2023 a v hlavní roli představí zlatou slavici a majitelku divadla Lucii Bílou.

Comic-Con Prague 2023 odtajnil další hvězdné hosty. Přijede MacGyver i další ikony z Hvězdné brány či zástupci DC

V pořadí čtvrtý ročník festivalu popkultury Comic-Con Prague potěší nejen fanoušky ikonické Hvězdné brány nebo světa DC. V polovině dubna budou moct v pražském Universu potkat například Richarda Dean Andersona, Corina Nemce, Matta Ryana, ale i hvězdu Fantastických zvířat Dana Foglera.
Reklama
reklama

Obrovská videotéka i živé vysílání v rámci jedné služby? S Lepší.TV realita.

Téměř v každé domácnosti se setkáme minimálně s jednou platformou, která nám nabízí nepřeberné množství filmů a seriálů. Kde je internet, tam je Netflix, HBO nebo Disney Plus. Sledování obsahu nebylo nikdy snazší, a tak se přirozeně stalo součástí našich životů. Existuje ale ještě další služba, která nám toho může nabídnout víc? Existuje.

Pojizeří a Polabí: po proudu k zážitkům

Turistická destinace Pojizeří a Polabí leží mezi třemi většími městy ve Středočeském kraji – Mladou Boleslaví, Nymburkem a Poděbrady a jak již její název napovídá, nachází se v blízkosti dvou velkých a významných řek – Labe a Jizery.

TOP turistické cíle Slovenska představí veletrhy HOLIDAY WORLD & REGION WORLD

K nejvýznamnější tuzemské akci odvětví cestovního ruchu patří veletrhy HOLIDAY WORLD & REGION WORLD, které proběhnou od 17. do 19. března 2023 v areálu PVA EXPO PRAHA. Partnerskou zemí pro letošní ročník této události je Slovensko, a to přesně při příležitosti 30. výročí rozdělení Československa a vzniku samostatných států. Poutavou expozici našich nejbližších sousedů představí v Letňanech národní agentura SLOVAKIA TRAVEL. Co patří k tamním největším turistickým atraktivitám a rozhodně stojí za poznání?