Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
28. září 2022, svátek má Václav
Místo:
Werichova vila
Datum:
31.5.2022 - 13.9.2022
Cena:
Web:
Klasické koncerty a recitály v podání výjimečných talentovaných českých a nově i zahraničních umělců doplní doprovodný program pro rodiny s dětmi.
Hudební slavnosti na zahradě Werichovy vily nazvané „Klasika u Wericha 2022” – 2. ročník komorního festivalu vážné hudby od 31. 5. do 13. 9. 2022, nově s doprovodným programem pro děti, kterému jsou věnována dvě nedělní odpoledne (26. 6. a 17. 7.).  Jedinečné místo s geniem loci na břehu Čertovky rozezní od konce května do začátku září klasická hudba v podání výjimečných talentovaných mladých umělců z Česka a nově i ze zahraničí.  Dramaturgie koncertů je zaměřena především na písně a opět lehce „cestovatelsky“. V souvislosti s předsednictvím České republiky Radě EU se programy soustředí na evropské autory a lidovou tvorbu. Diváci se mohou těšit na pomyslný výlet slovanskými zeměmi, koncert klasické hudby severských zemí, koncert rakouský; v doprovodném programu na „Italské prázdniny“ na motivy Jana Wericha a svět ilustrací Markéty Vydrové  Hlavními protagonisty ZAHAJOVACÍHO KONCERTU 31. 5. od 19 h budou litevský tenorista Edgaras Davidovičius, hostující sólista Litevské národní opery, a česká sopranistka Eva Esterková, hostující sólistka Národního divadla Brno. Oba mladé umělce spojuje aktivní propagace opery a její přiblížení širším vrstvám. Na programu jsou jak lidové, tak umělé písně na pomyslné cestě z Litvy, přes Polsko, do Česka a Slovenska.  Srpnový koncert (30. 8.) opanuje klasická severská hudba v podání islandské mezzosopranistky a sólistky Národního divadla v Praze Arnheiður Eiríksdóttir. Dramaturgie programu se opět soustředí na písňovou tvorbu, a to islandskou, norskou, finskou a švédskou motivovanou silou severské přírody, jejich bájí a věčného tématu lásky a zlomených srdcí.  Závěrečný Rakouský koncert (13. 9.) bude patřit držiteli Ceny ředitele Národního divadla v Praze pro mladé umělce do 35 let basbarytonistovi Lukáši Bařákovi a mladé sopranistce Kristýně Kůstkové, laureátce mnoha pěveckých soutěží a držitelce Gold Crystal Heart Award 2020 od Českého Centra New York za šíření české kultury v USA. Posluchači se mohou těšit na cestu čtyřmi stoletími klasiky až po současnost; zazní jak písně, tak árie ze známých Mozartových oper.

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

VYBRANÉ AKCE

ČTĚTE DÁLE

Za zábavou i adrenalinem do Pitlandu!

Přemýšlíte, kam během podzimu vyrazit za jedinečnými zážitky, užít si spoustu zábavy, získat novou zkušenost, a hlavně nemuset řešit nejisté počasí? Přinášíme vám skvělý tip! Objevili jsme pro vás jedinečný zážitek v pravém slova smyslu! Jedinečný zážitek je totiž přesně to, co nabízí pražský Pitland, speciální krytá hale na Zličíně, kde si užijete jízdu v jedné stopě bez ohledu na věk, zkušenosti, papíry na motorku, a především bez ohledu na počasí! Co byste řekli na trochu akční, lehce sportovní až adrenalinovou zábavu, která je určena opravdu pro každého, včetně dětí nad 150 cm?

Jaroslav Slánský: Je to radost i velká zodpovědnost

Zkoušení nové inscenace Jak jsem potkal ďábla o životě a díle Oty Pavla je v plném proudu. Hra vznikla přímo na objednávku Městského divadla Kladno a její autoři dramatik a dramaturg Jiří Janků a režisér Petr Svojtka ji napsali na míru souboru kladenské činohry. Roli Oty Pavla svěřili uměleckému šéfovi Jaroslavovi Slánskému.
Reklama
reklama

Godzone tour 2022 startuje v Praze a v Ostravě už v říjnu!

Česká republika bude mít příležitost zažít evangelizační turné projektu Godzone letos o měsíc dřív, a to v Praze 24. října a v Ostravě 25. října. Celá tour následně pokračuje na Slovensku až do 29. října. Organizátoři této tour chtějí společně s vedoucími různých společenství sdělit Česku a Slovensku aktuální odkaz: Nevzdávej To!

Obytňákem po jižní Moravě

Cestování už není, co bývalo. Naštěstí! Pořád je co objevovat, pořád se objevují nové trendy jako glamping. My jsme ověřili, jaký potenciál má cestování karavanem. Uvažovali jsme takto: cestovatel nemusí řešit plné hotely, postel si veze s sebou. Zažije víc, protože jede od místa k místu podle chuti. A jak je na cestování na čtyřech kolech připravená jižní Morava, jaké má zázemí?

Tiësto se vrátí do Prahy po 4 letech

Tiësto se vrátí do Prahy po 4 letech a to v úterý 27. září 2022 na Magnetic Festival 2022. Nenechte si ujít tuto jedinečnou akci, kde Vám zahraje legenda taneční scény.