Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
16. července 2024, svátek má Luboš

Merkádo - Latinská Amerika na Náplavce

Místo:
Merkádo
Datum:
23.8.2024 - 24.8.2024
Cena:
Web:
MERKÁDO promění ve dnech 23. - 24. srpna Náplavku v Latinskou Ameriku. 
Letošní 11. ročník se po deseti letech přesouvá z Jiřího z Poděbrad k Vltavě a nabídne opět latino trhy a bohatý kulturní program i pro děti. MERKÁDO je hlavně o tanci, hudbě a latinskoamerických trzích s exotickým jídlem a výrobky ze zemí Latinské Ameriky. Festival představí na padesát stánků s typickými produkty – od chilli, maté, exotického ovoce po originální textilie, bižuterii, a výrobky od “artesanos” ze zemí Jižní a Střední Ameriky. Můžete se těšit na tradiční jídla připravovaná Latinoameričany žijícími v České republice doplněné o vybrané latino restaurace a bary. Kulturní program upřesníme v nacházejících týdnech. Můžete se už nyní těšit na mexické kytary, brazilské bubny nebo kubánskou salsatéku. Pro děti je připravena každý den Piňata se sladkostmi a dětské dílničky. V areálu festivalu budou k dispozici tradiční houpací sítě “hamaky”.  Vstup na festival je zdarma. Festival Merkádo pořádá spolek Merkado, z. s. ve spolupráci s @Prazskenaplavky Akci oficiálně podporují velvyslanectví Peru, Mexika, Argentiny, Brazílie a Chile.

ČTĚTE DÁLE

Kunovice se vrátí do zlatého věku letectví. Na přehlídce tam představí jedinečnou kolekci uniforem ČSA

Letecké muzeum v Kunovicích bude v sobotu 20. 7. večer patřit fanynkám a fanouškům módy, uniforem a Československých aerolinií. V rámci jedinečné přehlídky nazvané "ČSA se vrací do Kunovic!" tam modelky a modelové předvedou historii této letecké společnosti zhmotněnou v dobových stejnokrojích palubního personálu.

Heineken Balaton Sound 2024 nadchl návštěvníky hvězdným programem i novým uspořádáním areálu

Uplynulý víkend se na břehu jezera Balaton v maďarském Zamárdi konal festival Heineken Balaton Sound. K sobotnímu večeru návštěvnost přesáhla celkově za čtyři dny 100 000 návštěvníků. Publikum zažilo vystoupení jmen jako James Hype, John Newman, Amelie Lens, Paul Kalkbrenner, Reinier Zonneveld, Purple Disco Machine a mnoha dalších. Plážový festival zakončil headliner Timmy Trumpet a jedinečná závěrečná show Q-dance.
Reklama
reklama

FARMAPARK Soběhrdy

Unikátní místo pro rodiny s dětmi, kde poznáte zvířata z farem celého světa a můžete strávit celý den v přírodě. Originální koncept zábavy a přímý kontakt se zvířaty dělá z Farmaparku Soběhrdy skvělé místo pro volný čas rodin s dětmi.

Fenomenální závěr Beats for Love: I díky světové show Davida Guetty v Ostravě padaly rekordy!

Skončil 10. ročník největšího festivalu elektronické taneční hudby ve střední Evropě, Beats for Love. A závěrečná party byla hodná jubilejních narozenin. Kraloval ji zřejmě nejslavnější DJ světa David Guetta, který v Ostravě předvedl dechberoucí vystoupení. A pohled na davy fanoušků daly tušit, že kulaté výročí přineslo i divácký rekord.

Hvězdárna Štefánikova má opět „okno ke hvězdám“

V dubnu letošního roku byl konečně znovu nainstalován zpět do kopule Štefánikovy hvězdárny největší dalekohled. Tento jedinečný přístroj, který váží 5,5 tuny, prošel v uplynulých dvou letech v německé Jeně kompletní renovací. Nejen o jeho renovaci jsme si povídali s vedoucím Štefánikovy hvězdárny Tomášem Proseckým a ředitelem Hvězdárny a planetária hl. m. Prahy Jakubem Rozehnalem.