Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
28. září 2022, svátek má Václav
Místo:
Centrum současného umění DOX
Datum:
20.10.2022 19:30
Cena:
450 Kč
Web:
Jiří Levíček a Chaazi Levíček: Morana, písňový cyklus pro mezzosoprán, housle, klavír a symfonický orchestr.
Bastien Stil dirigent | Chaazi Levíček mezzosoprán Milan Paľa housle | Jiří Levíček klavír Jiří Levíček patří k našim nejvýraznějším jazzovým osobnostem. Má za sebou bohatou kariéru od sólové jazzové interpretace přes hru v triu až po kompozici klavírního koncertu s doprovodem symfonického orchestru. V nejnovější skladbě, kterou pro SOČR zkomponoval spolu se svou manželkou Chaazi, zpracoval příběh víly, která opouští svůj podmořský domov a vydává se na souš, aby našla léčivou rostlinu, zvanou mořena. Místo toho ji však čeká setkání s kmenem Slovanů, kteří ji vezmou mezi sebe. Víla si na neznámé společenství postupně zvyká, až se plně odevzdá nové kultuře a jejím tradicím. V průběhu času však zjišťuje, že přijetí od druhé strany zdaleka není tak jednoduché, jak doufala. Skrze vlastní odlišnost nastavuje svým hostitelům zrcadlo, které jim není zrovna příjemné. Hlavním hudebním tématem, vyplývajícím z dějové osy, je kontrast, který se projeví nejen v instrumentaci, ale i v textech písní. Napsány jsou zčásti v češtině a zčásti v angličtině.

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

VYBRANÉ AKCE

4.11.2022 20:00

Heilung

7.10.2022 - 8.10.2022

Velká Říjnová Degustace

4.10.2022 21:00

Mudhoney

ČTĚTE DÁLE

Jaroslav Slánský: Je to radost i velká zodpovědnost

Zkoušení nové inscenace Jak jsem potkal ďábla o životě a díle Oty Pavla je v plném proudu. Hra vznikla přímo na objednávku Městského divadla Kladno a její autoři dramatik a dramaturg Jiří Janků a režisér Petr Svojtka ji napsali na míru souboru kladenské činohry. Roli Oty Pavla svěřili uměleckému šéfovi Jaroslavovi Slánskému.

Godzone tour 2022 startuje v Praze a v Ostravě už v říjnu!

Česká republika bude mít příležitost zažít evangelizační turné projektu Godzone letos o měsíc dřív, a to v Praze 24. října a v Ostravě 25. října. Celá tour následně pokračuje na Slovensku až do 29. října. Organizátoři této tour chtějí společně s vedoucími různých společenství sdělit Česku a Slovensku aktuální odkaz: Nevzdávej To!
Reklama
reklama

Obytňákem po jižní Moravě

Cestování už není, co bývalo. Naštěstí! Pořád je co objevovat, pořád se objevují nové trendy jako glamping. My jsme ověřili, jaký potenciál má cestování karavanem. Uvažovali jsme takto: cestovatel nemusí řešit plné hotely, postel si veze s sebou. Zažije víc, protože jede od místa k místu podle chuti. A jak je na cestování na čtyřech kolech připravená jižní Morava, jaké má zázemí?

Hotelový Spa & Wellness Komplex Bristol Royal

V srdci lázeňského města Karlovy Vary, jen pár minut chůze od karlovarských léčivých pramenů se nachází hotelový Spa & Wellness komplex Bristol Royal, jehož historie sahá až do 18. století. Tvoří jej 5 čtyřhvězdičkových hotelů (Bristol Palace, Královská Vila, Georgy House, Vila Tereza a Bristol) a 1 pětihvězdičkový hotel (Vila Livia). Všechny budovy jednotlivých hotelů jsou mezi sebou vzájemně propojeny důmyslným systémem koridorů. K významným návštěvníkům budov komplexu Bristol Royal patřili např. Arcivévoda František Albert, rodina hraběte Kinského, pruský princ Vilém, Sigmund Freud a v neposlední řadě rakouská císařovna Sissi.

Zemřela britská královna Alžběta II.

Ve věku 96 let zemřela britská královna Alžběta II. Informaci o úmrtí večer zveřejnil královský palác. Novým panovníkem Spojeného království Velké Británie a Severního Irska se stal její syn princ Charles. Ve svém prvním prohlášení jako král Karel III. uvedl, že truchlí kvůli odchodu vážené panovnice a milované matky. Alžběta II. zemřela na skotském zámku Balmoral, kam za ní během čtvrtka přijeli členové rodiny. Ještě v úterý královna plnila své pracovní povinnosti, když jmenovala do funkce premiérku Liz Trussovou. Je to velmi smutná událost pro celý svět.