Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
25. září 2023, svátek má Zlata

Mishka Henner – Earth works

Místo:
Galerie Fotografic
Datum:
18.8.2023 - 7.10.2023
Cena:
Web:
Výstava Earth Works představuje unikátní díla renomovaného umělce Mishky Hennera, která jako primární zdroj využívají satelitní snímky.
Výstava EARTH WORKS představuje unikátní díla renomovaného umělce Mishky Hennera, která jako primární zdroj využívají satelitní snímky a byla vytvořena spojením stovek screenshotů z veřejně přístupného satelitního softwaru. Výsledné velkoformátové fotografie zachycují současnou podobu industriální krajiny. Vizuálně úchvatné snímky stojí v opozici k alarmujícímu obsahu a podávají tak mimořádně silnou výpověď nejen o současném zemědělství či energetice, ale i o společnosti jako celku. Projekt „Feedlots“ ukazuje olbřímí rozměry amerického masného průmyslu. Tisíce drobných teček jsou ve skutečnosti záda jednotlivých zvířat zrychleně chovaných pro maso. Dříve trvalo pět let, než kráva dosáhla porážkové hmotnosti, dnes se tato doba zkrátila na méně než 18 měsíců. Zářivé laguny jsou pak plné toxických látek, které nejdříve prošly trávicím traktem nadopovaných zvířat. „Oil Fields“ na obrovské ploše představují mozaiku užitkových ploch ropného a plynárenského průmyslu, které se drasticky a nevratně zařezávají do velké části území americké krajiny. Tyto zářezy připomínající rozmáchlé tahy štětcem abstraktních expresionistů jsou však vytvářeny rukou jednoho z nejkontroverznějších průmyslů. Ve třetím vystaveném projektu jsou zachycena zlatá a zářivá odpařovací jezírka („Evaporating Ponds“), která jsou zbytkovými vedlejšími produkty elektráren na zemní plyn a vypouštějí zpracovanou odpadní vodu zpět do atmosféry. Jejich uhrančivá barva a textura popírá jejich toxickou povahu.

ČTĚTE DÁLE

Fun aréna – Svět zábavy v srdci města

Pražská Fun Arena, nedávno otevřené zábavní, kulturní a eventové centrum, se rychle stává jedním z nejatraktivnějších míst, pro zábavu a společenské události v centru Prahy. Ten to tak trochu jiný svět, nacházející se v samém srdci města, v budově bývalé automatické telefonní ústředny v ulici Petrská na Praze 1, otevřel své brány v prosinci 2022 a od té doby přináší návštěvníkům jedinečné zážitky v cyberpunkovém stylu. Na čtyřech podlažích nabízí návštěvníkům plno netradiční zábavy a kulturního vyžití.

Prodlužte si léto v Aquapalace Praha

Moře zábavy pod jednou střechou.
Reklama
reklama

Bez zábradlí v této sezóně nabídne zajímavé tituly a přivítá nové tváře

Novou, v pořadí již 32. divadelní sezónu odstartuje pražské Divadlo Bez zábradlí francouzskou komedií Ivana Calbéraca s názvem Láska z mládí, již uvede v české premiéře 25. a 26. září. V hlavní roli se představí Roman Zach, pro kterého je tato inscenace režijním debutem. Jak k této situaci došlo?

Gaming jako za starých dobrých časů v dystopické budoucnosti!

Plánujete nevšední rodinný výlet, nezapomenutelnou oslavu narozenin nebo připravujete stylovou rozlučku se svobodou?

Sněhová královna: muzikál na ledě pro celou rodinu

Agentura SHOW N1 AGENCY ve spolupráci se světoznámou společností Ice Empire, která vytvořila projekty jako Stars on Ice, Champions on Ice a mnoho dalších, přináší do České republiky muzikál na ledě pro celou rodinu SNĚHOVÁ KRÁLOVNA, inspirovaný slavným příběhem od Hanse Christiana Andersena. O tom, co přesně na návštěvníky čeká, jsme si povídali s pořadatelem muzikálu Vladimírem Baryshevem.