Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
22. března 2023, svátek má Leona

Mountains on stage - festival horských filmů

Místo:
Kino Lucerna
Datum:
27.4.2023 19:00
Cena:
380 Kč
Web:
Skvělý čas plný dobrodružství a inspirace s nejlepšími horskými filmy! Mountains on Stage je filmový festival, jehož cílem je přinést hory do města.
What matters Length: 37 minutes Director : Timothée Ranger et Etienne Valentin Original version, with English subtitles The GR20, the mythical traverse of Corsica, is usually completed in 15 days. Anne-Lise Rousset Séguret will try to establish the female record in a single push of 36h! Coached by her husband, she has been preparing for many months to be up to this challenge. A collective adventure in the heart of the “island of beauty”, full of suspense and emotions!Edge of reason Length: 45 minutes Director : Jérémie Chenal Original version, with English subtitles Benjamin Védrines and Nicolas Jean are tackling their first 8000 meters summit, Broad Peak in Pakistan. Their goal is to climb without the usual altitude camps, and to achieve the ascent from base camp to summit in one day, in "a single push". The icing on the cake for Benjamin would be to break the speed record for climbing an 8000 meters peak, and to take off from the summit with his paraglider! But in the death zone, even more than elsewhere in the mountains, everything does not always go as planned...Lumdo Kolola Length : 38 minutes Director : Nicolas Alliot et Jean-Yves Fredriksen Original version, with English subtitles In 2018, Jean-Yves Fredriksen crossed the Himalayas by paragliding. In the middle of this amazing journey, he met 4 children living alone in a house in the middle of the Nepalese jungle. Back in France, it became obvious to him that he had to return to Nepal to help them. Accompanied by Nicolas Alliot, their paragliders and a violin, they try to find the path that Jean Yves had taken to find the children. An incredible human adventure in the heart of the Nepalese monsoon!Cap on el Cap Length : 52 minutes Director : Solidream Original version, with English subtitles Seb Berthe may come from Belgium, “the flat country”, but he is one of the best big wall climbers in the world. He is obsessed with one multi pitch in particular: the Dawn Wall in Yosemite. A monster of nearly 1000 meters  with pitches up to 9a, making it the hardest big wall on the planet! However, for ecological reasons, Seb refuses to take a plane. Thus, he decides to sail from Europe to Mexico with a group of climbers with varying degrees of experience in navigation... A long journey full of humor, sea sickness and perfect cracks!

ČTĚTE DÁLE

Lucie Bílá ve svém divadle uvede muzikál Srdeční záležitost

Pražské Divadlo Lucie Bílé se připravuje na další hudební premiéru. Po úspěšných komediích Láska je láska a Maminy uvede muzikál Srdeční záležitost americké písničkářky Amandy McBroom. Muzikálová novinka, jejíž stěžejním motivem je krize středního věku, bude mít premiéru v Den české státnosti 28. září 2023 a v hlavní roli představí zlatou slavici a majitelku divadla Lucii Bílou.

Comic-Con Prague 2023 odtajnil další hvězdné hosty. Přijede MacGyver i další ikony z Hvězdné brány či zástupci DC

V pořadí čtvrtý ročník festivalu popkultury Comic-Con Prague potěší nejen fanoušky ikonické Hvězdné brány nebo světa DC. V polovině dubna budou moct v pražském Universu potkat například Richarda Dean Andersona, Corina Nemce, Matta Ryana, ale i hvězdu Fantastických zvířat Dana Foglera.
Reklama
reklama

Obrovská videotéka i živé vysílání v rámci jedné služby? S Lepší.TV realita.

Téměř v každé domácnosti se setkáme minimálně s jednou platformou, která nám nabízí nepřeberné množství filmů a seriálů. Kde je internet, tam je Netflix, HBO nebo Disney Plus. Sledování obsahu nebylo nikdy snazší, a tak se přirozeně stalo součástí našich životů. Existuje ale ještě další služba, která nám toho může nabídnout víc? Existuje.

TOP turistické cíle Slovenska představí veletrhy HOLIDAY WORLD & REGION WORLD

K nejvýznamnější tuzemské akci odvětví cestovního ruchu patří veletrhy HOLIDAY WORLD & REGION WORLD, které proběhnou od 17. do 19. března 2023 v areálu PVA EXPO PRAHA. Partnerskou zemí pro letošní ročník této události je Slovensko, a to přesně při příležitosti 30. výročí rozdělení Československa a vzniku samostatných států. Poutavou expozici našich nejbližších sousedů představí v Letňanech národní agentura SLOVAKIA TRAVEL. Co patří k tamním největším turistickým atraktivitám a rozhodně stojí za poznání?

Hudba stříbrného plátna v nevšedním hávu

Pražský filmový orchestr připravuje napříč sezónou koncerty nejčastěji v autentickém symfonickém podání. Tentokrát můžete slyšet své oblíbené skladby v aranžmá 30členného smyčcového orchestru v doprovodu klavíru a bicích nástrojů.