Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
10. srpna 2022, svátek má Vavřinec
Místo:
Národní muzeum
Datum:
20.7.2022 - 17.8.2022
Cena:
500 Kč
Web:
Přihlaste děti na některý z jednodenních prázdninových workshopů!
Prázdninové středy budou opět patřit dětem. Během celodenních akcí v Historické a Nové budově Národního muzea na ně bude čekat spousta zábavy, poznávání a výtvarných aktivit.Termíny a témata: 20. 7. 2022, 8:30–16:30 h Za zvířaty současnými i pravěkými V průběhu dne účastníci workshopu navštíví jednotlivé přírodovědecké expozice v Historické budově Národního muzea. Vystavenými exponáty se nechají inspirovat pro badatelské, herní i výtvarné úkoly, které budou plnit v týmech. V průběhu dne tak zjistí, kolik váží kostra plejtváka myšoka nebo po kom se jmenují Barrandov a jediný český dinosaurus. Nakonec se ve výstavě ZeMě naučí pomáhat ptákům a dalším volně žijícím živočichům ve městě. 3. 8. 2022, 8:30–16:30 h Za klasickou hudbou neklasicky Během jednodenního workshopu plného her, kvízů a tvořivých aktivit nahlédnou dětští návštěvníci do výstavy Slavní čeští skladatelé, expozice Dějiny a do Panteonu Národního muzea. V průběhu dne se hravým způsobem seznámí s životními cestami a tvorbou Bedřicha Smetany, Antonína Dvořáka, Leoše Janáčka a Bohuslava Martinů a s životem v 19. století. 10. 8. 2022, 8:30–16:30 h Za poklady Během workshopu se s institucí Národního muzea seznámíme dětskýma očima. Děti si vyzkouší, co obnáší práce kurátora, průvodce nebo tvůrce výstav. Historickou budovu prozkoumáme od podzemí po kupoli včetně slavného Panteonu, Pokladů numismatických sbírek nebo expozice Sál minerálů. Chybět nebudou herní aktivity, kreativní dílny a práce s multimédii. 17. 8. 2022, 8:30–16:30 h Za záchranou Země Zajímá vás, co může každý z nás udělat pro dobro naší planety? Pro menší návštěvníky jsme připravili jednodenní program k výstavě ZeMě, který je pomocí interaktivit a her seznámí s tématem udržitelnosti a ochrany životního prostředí. Těšit se mohou na kreativní vyžití při upcyklačních workshopech, kde si vyzkouší, co se dá vyrobit ze zdánlivě nepotřebných věcí odsouzených k vyhození. Nebudou chybět ani zábavné aktivity na témata krajiny kolem nás, našeho vztahu k jídlu nebo nakládání s odpady a vodou. Věk: 8–12 let (kapacita je omezena – max. 16 dětí) / Akce se bude konat při minimálním počtu 6 dětí. Cena: 500 Kč/dítě (den) Cena se snižuje na 450 Kč v případě:    – sourozence přihlášeného na stejný termín    – 2 a více přihlášek jednoho dítěte Termín a čas konání: v termínech uvedených u jednotlivých akcí, 8:30–16:30 h, sraz s lektorem proběhne vždy před hlavním vstupem do Historické budovy Národního muzea, Václavské náměstí 68, Praha 1. Pro děti je zajištěn teplý oběd a pitný režim. Další informace: vzdelavani@nm.cz, tel.: 224 497 443

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

ČTĚTE DÁLE

Milan Wimmer: Hostivar je součástí místní komunity

Milan Wimmer je už pět let ředitelem vyhlášeného pivovaru a restaurace Hostivar. Co všechno jeho práce obnáší, jak se popral s covidovým lockdownem nebo na jaké novinky se můžeme těšit, poodhalil v našem rozhovoru.

Jiří Káfuněk: Jsme tradičně netradiční vinařství

Vinařství je jeho splněným snem! Jiří Káfuněk se jako mladý chlapec rozhodl, že se stane vinařem a za svým životním cílem si tvrdě šel. Svůj podnik založil v malebných Velkých Bílovicích v roce 2008 a od té doby ušel pořádný kus cesty. V rozhovoru pro Pragmoon.cz se rozpovídal o tom, proč své vinařství označuje jako tradičně netradiční, co ho vedlo k vytvoření veganského vína nebo po jaké láhvi z vlastní nabídky nejčastěji sám sáhne a také představí unikátní systém rozvozu lahví po celém Česku.
Reklama
reklama

Tipy na výlety s Pragmoonem, aneb léto v plném proudu

Léto je jednoznačně nejpříjemnější čas na výletování. Přeci jen si člověk krásy naší matičky země více vychutná, když je celá pěkně zalitá sluncem a plná přírodních barev. A když náhodou udeří horší počasí, vždycky se můžeme schovat v nějaké krásné české hospůdce. A to se taky počítá. Představujeme tipy na výlety a kam na dovolenou pro celou rodinu.

Družice Planetum-1: jedenáctá česká družice na české dráze

Na palubě cestuje první český loutkonaut. Hurvínek bude s dětmi sdílet zkušenosti z kosmického letu. Z floridského mysu Canaveral na Floridě odstarto-vala 25. května ve 20:35 našeho času raketa Falcon 9 společnosti SpaceX s 59 družicemi na palubě. Jed-nou z nich byla historicky jedenáctá česká/československá družice s názvem Planetum-1, kterou vyslalo Planetum (Hvězdárna a planetárium hl. m. Prahy). Planetum se tak stalo první institucí svého druhu na světě, která operuje vlastní družicí na oběžné dráze.

Monika a Lucie Wolfovi: Vyrábíme originální hypoalergenní šperky s broušenými kamínky

Za značkou MW Bižuterie se skrývá maminka s dcerou, které pro vás již od roku 2011 ručně vyrábí originální hypoalergenní šperky s broušenými kamínky. „Věříme, že si u nás vybere opravdu každá žena, protože mezi našimi šperky naleznete, jak decentní jednobarevné kousky, tak divoké barevné kombinace. Mezi naše oblíbené motivy patří různobarevné mandaly, díky kterým si naši tvorbu opravdu s nikým jiným nespletete,“ říká Lucie Wolfová (28).