Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
8. prosince 2022, svátek má Květoslava

Nils Frahm: Music For Prague

Místo:
Forum Karlín
Datum:
24.11.2022 20:00
Cena:
1 Kč
Web:
Německý neoklasicistní skladatel Nils Frahm se na festivalu Prague Sounds představí v dechberoucím sólovém vystoupení.
Jako klavírista i producent změnil vnímání toho, čeho může současná klasická hudba a elektronika dosáhnout a jak se tyto dvě formy mohou vzájemně ovlivňovat. Sólové koncerty německého hudebníka jsou nejen přehlídkou jeho hypnotických, strukturálně poutavých skladeb, ale také vysoce působivých technických výkonů. Jeho vystoupení působí jako hudební alchymie, a to nejen díky smyčkování basových linek a beatů v reálném čase, ale především díky ladnému a suverénnímu pohybu uprostřed rozsáhlého arsenálu kláves – od harmonia přes piano toy, rhodes, elektrické klávesy až po velký steinway. Frahm stojí v čele nové vlny interpretů, kteří se prosazují experimentováním s nástroji a technologiemi, ačkoli se proslavil díky řadě alb pro sólový klavír. Ani ta však v žádném případě nebyla konvenční. Na albu Felt z roku 2011 Frahm vycpával klávesy klavíru plstí, aby utlumil zvuk, zatímco album Screws z roku 2012 obsahuje devět skladeb zkomponovaných během devíti nocí pro devět prstů (Frahm měl v té době zlomený palec). Na Spaces z roku 2013 začal formovat styl, kterým je dnes známý, a zapojil do něj prvky minimalistického techna a ambientu, aby vytvořil bohatou paletu zvuků. Další alba, jako například All melody z roku 2018, tento přístup dále rozvíjejí, zato deska empty z roku 2020 znamená návrat ke křehkému zvuku sólového klavíru. Návštěvníci Prague Sounds se během jediného večera mohou těšit na mnoho tváří Nilse Frahma.

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

ČTĚTE DÁLE

Hvězdy ze Smrtonosné zbraně a Boje o moc dorazí na Comic-Con Prague

Čtvrtý ročník festivalu popkultury Comic-Con Prague proběhne v termínu od 14. do 16. dubna 2023 v pražském O₂ universu. Pořadatelé prozradili první jména hvězdných hostů, jsou jimi světoznámí herci Danny Glover a Brian Cox. Vstupenky za zvýhodněnou cenu je možné zakoupit do konce roku.

Resort Sepetná: vítejte v Beskydech

Resort Sepetná naleznete v horské obci Ostravice v nádherném prostředí pod nejvyšším vrcholem Moravskoslezských Beskyd, Lysou horou. Vybrat si můžete z několika typů ubytování - Hotel Sepetná, Hotel Sluníčko, Chata Měsíček nebo bungalovy. V budově Relaxcentra Sepetná pak na všechny čeká spousta možností k relaxaci či sportování za každého počasí. Na Sepetnou jezdí rodiny s dětmi na dovolenou, páry za romantikou a skupiny přátel za turistikou.
Reklama
reklama

Ennio Morricone: The Official Concert Celebration 2022

Ennio Morricone – The Official Concert Celebration bude velkolepá hudební událost, jejímž kurátorem je samotný Ennio Morricone. V Praze se bude konat dne 19.12. 2022 v O2 areně a dirigentské taktovky se ujme jeho syn Andrea Morricone. Program bude zahrnovat ikonické filmové melodie i dosud nepublikované záběry Maestra a jeho slavných spolupracovníků.

Roman Říčař: Nakonec jsem tomu úplně propadl

V loňské sezoně si Roman Říčař na kladenských prknech zahrál sice menší, ale zato dost výraznou roli zhýčkaného Ludvíka XIII. Letos bude v Městském divadle Kladno hostovat znovu. Tentokrát však v hlavní roli Jánošíka a navíc v muzikálu Na skle malované, pro který připravil hudební aranžmá a společně s Jiřím Janouchem vedl i korepetice.

Terra Ceramics: něco malého pro velké nadšence

Terra Ceramics je výsledkem letité vášně Marie Poirot pro keramiku. Poirot miluje jednoduchost a ta ji inspiruje každý den k tvorbě objektů, které jsou funkční i unikátní. Během studií ve Francii přitom nijak o keramice nepřemýšlela.