Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
7. prosince 2022, svátek má Ambrož a Aenjamín

Novoměstský festival komorní hudby

Místo:
Novoměstská radnice
Datum:
6.9.2022 - 28.12.2022
Cena:
200 Kč
Web:
I v letošním roce proběhne v historickém Velkém sále Novoměstské radnice několik koncertů  již 12. ročníku hudebního festivalu Novofest 2022.
Novofest zahájí 6. září houslista Jan Mráček, koncertní mistr České filharmonie a laureát celé řady mezinárodních soutěží, spolu s klavíristou Lukášem Klánským. Druhý koncert 19. září se uskuteční v refektáři MFF UK na Malostranském náměstí a pbuliku se tentokrát představí varhaník Pavel Kohout spolu s herečkou a vypravěčkou Nikolou Bartošovou. Začátekm října se Novofest vrátí klavírista Karel Košárek a následovat bude společný koncert klavíristy Miroslava Sekery a Alma Ansámblu - v jejich podání mj. zazmí překrásný Dvořákův klavírní kvintet či Mozartovo Divertimento F dur. Letošní Novofest se stejně jako loni uzavře koncem roku mezi svátečnímy dny koncertem Kinsky Tria.

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

ČTĚTE DÁLE

Hvězdy ze Smrtonosné zbraně a Boje o moc dorazí na Comic-Con Prague

Čtvrtý ročník festivalu popkultury Comic-Con Prague proběhne v termínu od 14. do 16. dubna 2023 v pražském O₂ universu. Pořadatelé prozradili první jména hvězdných hostů, jsou jimi světoznámí herci Danny Glover a Brian Cox. Vstupenky za zvýhodněnou cenu je možné zakoupit do konce roku.

Resort Sepetná: vítejte v Beskydech

Resort Sepetná naleznete v horské obci Ostravice v nádherném prostředí pod nejvyšším vrcholem Moravskoslezských Beskyd, Lysou horou. Vybrat si můžete z několika typů ubytování - Hotel Sepetná, Hotel Sluníčko, Chata Měsíček nebo bungalovy. V budově Relaxcentra Sepetná pak na všechny čeká spousta možností k relaxaci či sportování za každého počasí. Na Sepetnou jezdí rodiny s dětmi na dovolenou, páry za romantikou a skupiny přátel za turistikou.
Reklama
reklama

Ennio Morricone: The Official Concert Celebration 2022

Ennio Morricone – The Official Concert Celebration bude velkolepá hudební událost, jejímž kurátorem je samotný Ennio Morricone. V Praze se bude konat dne 19.12. 2022 v O2 areně a dirigentské taktovky se ujme jeho syn Andrea Morricone. Program bude zahrnovat ikonické filmové melodie i dosud nepublikované záběry Maestra a jeho slavných spolupracovníků.

Roman Říčař: Nakonec jsem tomu úplně propadl

V loňské sezoně si Roman Říčař na kladenských prknech zahrál sice menší, ale zato dost výraznou roli zhýčkaného Ludvíka XIII. Letos bude v Městském divadle Kladno hostovat znovu. Tentokrát však v hlavní roli Jánošíka a navíc v muzikálu Na skle malované, pro který připravil hudební aranžmá a společně s Jiřím Janouchem vedl i korepetice.

Terra Ceramics: něco malého pro velké nadšence

Terra Ceramics je výsledkem letité vášně Marie Poirot pro keramiku. Poirot miluje jednoduchost a ta ji inspiruje každý den k tvorbě objektů, které jsou funkční i unikátní. Během studií ve Francii přitom nijak o keramice nepřemýšlela.