Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
23. května 2022, svátek má Vladimír

ONLINE: Kouzlo Himálaje

Místo:
Kolem světa
Datum:
19.5.2022 20:00
Cena:
99 Kč
Web:
Přednáška Zdeňka Thoma o kouzelných Himalájích.
"Jestli nějaké země opravdu miluji, tak je to Japonsko a Nepál. V nich jsem taky strávil nejvíce svého cestovatelského času. Vlastně teď už ve svých 83 letech nikam jinam nemusím. V Nepálu jsem byl poprvé v roce 1970 a ihned mi se svými památkami, horami a hlavně lidmi vlezl pod kůži. V té době bylo Káthmándské údolí plné hippies - "dětí květin" vykuřujících marjánku a posedávajících na schodištích starobylých pagod. V první části svého vyprávění nazvaném Údolí dřevěných chrámů ukáži to nejlepší ze svého černobílého archivu ze sedmdesátých let. V druhé části nazvané Manang po 30 letech se vydáme do hor. V roce 1979 jsem šel s kamarádem Petříkem tři neděle kolem Annapúrny. Po překonání průsmyku Thorung La ve výši 5 417 metrů jsme se ocitli v údolí řeky Maršjangadí. Oblast byla otevřena pro cizince teprve druhým rokem. Zakotvili jsme v první větší vesnici, v Manangu, a měli štěstí: hned druhý den se odehrávala velká buddhistická slavnost s tanci v maskách, kdy spolu bojovalo Dobro a Zlo. Když se po 30 letech vydal do Manangu můj syn, nesl sebou mých asi sto černobílých fotografií pohlednicového formátu s úkolem najít osoby, které jsem tenkrát fotografoval. Uvidíte, jak se to povedlo. Třetí část jsem pojmenoval Himálaj zepředu i zezadu, tedy z Nepálu a z Tibetu. Jedná se o kaleidoskop asi 70 barevných fotek z různých koutů Himálaje, které snad diváka chytí za srdce a rozpálí ho touhou ty hory spatřit na vlastní oči."

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

ČTĚTE DÁLE

Festival Beats for Love odhaluje nejsilnější line-up v historii!

Pořadatelé největšího festivalu elektronické taneční hudby ve střední Evropě Beats for Love zveřejnili nejsilnější line-up ve své historii. V rámci letošního ročník, který proběhne 1. - 4. července 2022  v industriální oblasti Dolních Vítkovic, vystoupí více než 90 zahraničních umělců! K obrovským jménům elektronické scény, mezi nimiž nechybí Armin van Buuren, Alan Walker, Lost Frequencies, Vini Vici, Timmy Trumpet, Alle Farben, Andy C, Dope D.O.D, Sub Focus nebo Modestep Live, přibyla více než padesátka zvučných jmen z celého světa a všech odnoží taneční hudby!

SÁZAVAFEST: interpreti ze zahraničí i české scény

SÁZAVAFEST je multikulturní a multižánrový hudební festival konající již po několikáté v malebném zámeckém lesoparku ve Světlé nad Sázavou. 22. ročník se uskuteční v termínu 21. - 23. 7. 2022.
Reklama
reklama

Michal Kacetl: Vyrábíme vína respektující přírodu

Přírodní přístup k vínu, šetrná výroba i pěstování. To jsou hesla vinařství Kacetl, které leží v obci Mackovice na Znojemsku. „Snažíme se vínu moc nevstupovat do cesty a s každým vínem pracujeme individuálně. Pracujeme na minimalizaci síření a minimalizaci pohybů s vínem během jeho zrání,“ prozrazuje majitel Michal Kacetl.

Tomáš Zástěra: Moderátor a účastník soutěže Survivor

Před pár dny se vrátil o osm kilo lehčí a s poraněným kolenem z Dominikánské republiky, kde s jídelníčkem čítajícím dvě lžíce vařené rýže a půlku kokosu na den, bojoval o přežití v reality show Survivor. „Když pominu ten hlad, který je tam všudypřítomný, a pochopitelně člověk není zvyklý dlouhodobě takto minimálně jíst, tak i to psychické utrpení je náročné. Nevíte, co se bude dít, jak dlouho tam budete, jestli vás někdo za zády pomlouvá… Zpětně se ale to utrpení rozpouští a zůstává jen to pěkné,“ říká moderátor Tomáš Zástěra, kterému pětatřicet dní v soutěži stačilo na to, aby se jeho jméno dostalo mezi nejvyhledávanější na internetu a stal se z něho influencer s téměř 150tisíci followers.

Labefest 2022: děčínský svátek hudby

Festival Labefest se koná v nejkrásnějším z festivalových areálů na břehu Labe, na Smetanově nábřeží v Děčíně, přímo pod děčínským zámkem.