Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
16. července 2024, svátek má Luboš

Sukulenty v interiéru

Místo:
Botanická zahrada hl. m. Prahy
Datum:
7.6.2024 - 7.7.2024
Cena:
Web:
Výstava sukulentů je plná inspirace pro každého, kdo si chce zkrášlit svůj byt exotickými pokojovými rostlinami.
Detailněji se seznámíte s druhy, které se staly oblíbenými ozdobami domovů i kanceláří.  Výstavní prostor je rozdělen do několika "pokojíčků", ve kterých si můžete prohlédnout různé druhy sukulentů a najít inspiraci pro váš vlastní interiér.  Pro ty, kteří podlehnou kouzlu těchto jedinečných rostlin, je připravena prodejní část. Tady si můžete zakoupit zajímavé sukulenty ze široké nabídky různých druhů a velikostí a založit si vlastní malou sbírku. Přijďte se přesvědčit, že sukulenty jsou nejen krásné dekorace, ale v interiéru vytváří také pozitivní energii a příjemnou atmosféru.  Součástí výstavy je také bohatý doprovodný program. PRAKTICKÉ INFO Od 7. 6. do 7. 7. v Botanické zahradě Praha (v Troji) v expozici Svět sukulentů (u vstupu Bohnice) Otevírací doba výstavy je každý den od 9:00 do 19:00 Vstupenky platí do celé zahrady a najdete je na bit.ly/sukulenty_v_interieru DOPROVODNÝ PROGRAM Výstava afrického umění  víkendy 8. 6. – 7.7., vždy 10.00–19.00, Malý výstavní sál v Ornamentální zahradě Výstava nabídne přehlídku unikátních artefaktů afrického kulturního umění ze soukromé sbírky manželů Ambrožových, kterou za léta dobrodružných výprav vybudovali. Nejcharakterističtějším projevem tradičního afrického umění jsou masky, zbraně, oděvy i látky.  Festival africké kultury  15. – 16. 6., 9.00–19.00, Ornamentální zahrada K výstavě sukulentů pro vás máme připravený skutečně nabitý festivalových program, který proběhne o víkendu 15.–16. 6., během kterého budete moci zažít Afriku na vlastní kůži a všemi smysly. Těšit se můžete na ochutnávku tradičních afrických pokrmů, nejrůznější druhy tvořivých workshopů, tóny africké hudby nebo tanec v rytmu Afriky pod vedením taneční skupiny až z daleké Demokratické republiky Kongo. Festivalovou atmosféru doplní hned několik přednášek, během kterých vás skrze své vyprávění a fotografie vezmou zkušení cestovatelé na dobrodružnou výpravu do Keni, Zimbabwe, Ugandy, Konga a Rwandy. Namibii skrze hledáček fotoaparátu představí panelová výstava z cest fotografa Igora Janíčka. Podrobnější harmonogram festivalu uveřejníme na konci května. Výstava afrických soch Ing. Ondřeje Homolky  15. – 16. 6., podél cesty od Stráně k Zahradě mEDU Během festivalového víkendu africké kultury si budete moci prohlédnout také opravdu jedinečné kousky kamenných soch a plastik ručně vytesaných sochaři v africkém Zimbabwe.

ČTĚTE DÁLE

Kunovice se vrátí do zlatého věku letectví. Na přehlídce tam představí jedinečnou kolekci uniforem ČSA

Letecké muzeum v Kunovicích bude v sobotu 20. 7. večer patřit fanynkám a fanouškům módy, uniforem a Československých aerolinií. V rámci jedinečné přehlídky nazvané "ČSA se vrací do Kunovic!" tam modelky a modelové předvedou historii této letecké společnosti zhmotněnou v dobových stejnokrojích palubního personálu.

Heineken Balaton Sound 2024 nadchl návštěvníky hvězdným programem i novým uspořádáním areálu

Uplynulý víkend se na břehu jezera Balaton v maďarském Zamárdi konal festival Heineken Balaton Sound. K sobotnímu večeru návštěvnost přesáhla celkově za čtyři dny 100 000 návštěvníků. Publikum zažilo vystoupení jmen jako James Hype, John Newman, Amelie Lens, Paul Kalkbrenner, Reinier Zonneveld, Purple Disco Machine a mnoha dalších. Plážový festival zakončil headliner Timmy Trumpet a jedinečná závěrečná show Q-dance.
Reklama
reklama

FARMAPARK Soběhrdy

Unikátní místo pro rodiny s dětmi, kde poznáte zvířata z farem celého světa a můžete strávit celý den v přírodě. Originální koncept zábavy a přímý kontakt se zvířaty dělá z Farmaparku Soběhrdy skvělé místo pro volný čas rodin s dětmi.

Fenomenální závěr Beats for Love: I díky světové show Davida Guetty v Ostravě padaly rekordy!

Skončil 10. ročník největšího festivalu elektronické taneční hudby ve střední Evropě, Beats for Love. A závěrečná party byla hodná jubilejních narozenin. Kraloval ji zřejmě nejslavnější DJ světa David Guetta, který v Ostravě předvedl dechberoucí vystoupení. A pohled na davy fanoušků daly tušit, že kulaté výročí přineslo i divácký rekord.

Hvězdárna Štefánikova má opět „okno ke hvězdám“

V dubnu letošního roku byl konečně znovu nainstalován zpět do kopule Štefánikovy hvězdárny největší dalekohled. Tento jedinečný přístroj, který váží 5,5 tuny, prošel v uplynulých dvou letech v německé Jeně kompletní renovací. Nejen o jeho renovaci jsme si povídali s vedoucím Štefánikovy hvězdárny Tomášem Proseckým a ředitelem Hvězdárny a planetária hl. m. Prahy Jakubem Rozehnalem.