Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
28. září 2022, svátek má Václav
Místo:
Lucerna Music Bar
Datum:
9.9.2022 19:00
Cena:
468 Kč
Web:
Indiepopová kapela Superorganism přijede do Lucerna Music Baru v rámci velkého turné k novému albu World Wide Pop.
Když byly v roce 2017 nahrány první skladby seskupení Superorganism, reakce veřejnosti byly nadšené. Estetika skupiny byla ohromující, směs psychedelického indie popu a jiskřivá funky elektronika v písni Something For Your M.I.N.D. nadchla i Franka Oceana, který ji pustil na svém rádiu Blonde. Objevily se spekulace, kdože se to za jménem Superorganism vlastně skrývá – je to konceptuálně-popový projekt starší rockové kapely nebo virtuálního avatara pro nějakou známou celebritu? Někteří online skeptici se dokonce ptali, jestli vokalistka Orono, japonská zpěvačka a skladatelka, která se s dalšími členy kapely spojila přes internet při imatrikulaci na střední škole v Nové Anglii, dokonce vůbec existuje. V roce 2018, kdy vyšlo jejich stejnojmenné LP, však bylo jasné, že Superorganism je skutečná kapela, složená ze skutečných hudebníků, se skutečným talentem pro tvorbu výstředních zpěvánek působících kolosálně i povědomě zároveň. Během dalších čtyř let od vydání debutu Superorganism procestovali svět včetně dvou vystoupení v Praze a setkali se s několika svými hudebními hrdiny. Také ale složili a nahráli zbrusu nové album World Wide Pop. Skupina ve složení Orono, Harry, Tucan, B a Soul navázala na maximalismus svého prvního alba. Na World Wide Pop měla skupina poměrně hodně času a vzájemné porozumění a poznávání se dalo vzniknout jakési tvořivé konvergenci. Na albu se podíleli producent Stuart Price (Madonna, The Killers) a v prvním singlu Teenager blízcí přátelé a bývalí kolegové z turné CHAI a Pi Ja Ma. Svými hlasy dále obohacují album Oronin dlouholetý hudební hrdina Stephen Malkmus, britský rapper Dylan Cartlidge a hvězda J-Popu Gen Hoshino. World Wide Pop je svědectvím o étosu Superorganism, který nade vše upřednostňuje zvídavost, propojenost a požitkářské experimentování.

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

ČTĚTE DÁLE

Za zábavou i adrenalinem do Pitlandu!

Přemýšlíte, kam během podzimu vyrazit za jedinečnými zážitky, užít si spoustu zábavy, získat novou zkušenost, a hlavně nemuset řešit nejisté počasí? Přinášíme vám skvělý tip! Objevili jsme pro vás jedinečný zážitek v pravém slova smyslu! Jedinečný zážitek je totiž přesně to, co nabízí pražský Pitland, speciální krytá hale na Zličíně, kde si užijete jízdu v jedné stopě bez ohledu na věk, zkušenosti, papíry na motorku, a především bez ohledu na počasí! Co byste řekli na trochu akční, lehce sportovní až adrenalinovou zábavu, která je určena opravdu pro každého, včetně dětí nad 150 cm?

Jaroslav Slánský: Je to radost i velká zodpovědnost

Zkoušení nové inscenace Jak jsem potkal ďábla o životě a díle Oty Pavla je v plném proudu. Hra vznikla přímo na objednávku Městského divadla Kladno a její autoři dramatik a dramaturg Jiří Janků a režisér Petr Svojtka ji napsali na míru souboru kladenské činohry. Roli Oty Pavla svěřili uměleckému šéfovi Jaroslavovi Slánskému.
Reklama
reklama

Godzone tour 2022 startuje v Praze a v Ostravě už v říjnu!

Česká republika bude mít příležitost zažít evangelizační turné projektu Godzone letos o měsíc dřív, a to v Praze 24. října a v Ostravě 25. října. Celá tour následně pokračuje na Slovensku až do 29. října. Organizátoři této tour chtějí společně s vedoucími různých společenství sdělit Česku a Slovensku aktuální odkaz: Nevzdávej To!

Obytňákem po jižní Moravě

Cestování už není, co bývalo. Naštěstí! Pořád je co objevovat, pořád se objevují nové trendy jako glamping. My jsme ověřili, jaký potenciál má cestování karavanem. Uvažovali jsme takto: cestovatel nemusí řešit plné hotely, postel si veze s sebou. Zažije víc, protože jede od místa k místu podle chuti. A jak je na cestování na čtyřech kolech připravená jižní Morava, jaké má zázemí?

Tiësto se vrátí do Prahy po 4 letech

Tiësto se vrátí do Prahy po 4 letech a to v úterý 27. září 2022 na Magnetic Festival 2022. Nenechte si ujít tuto jedinečnou akci, kde Vám zahraje legenda taneční scény.