Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
5. července 2022, Den slovanských věrozvestů Cyrila a Metoděje

TOMÁŠ SÝKORA: SOLO PIANO

Místo:
NKP Vyšehrad
Datum:
23.6.2022 19:00
Cena:
150 Kč
Web:
Čtvrtý z nové série koncertů v komorním sále Starého purkrabství HUDBA NA VYŠEHRADĚ.
Špičkový jazzový klavírista, skladatel a aranžér Tomáš Sýkora představí pražskému publiku svůj unikátní sólový projekt, se kterým podnikl turné po Americe a Kanadě.Na Vyšehradě zazní jeho vlastní skladby inspirované klasickou hudbou a jazzem s užitím elektroniky a improvizace, jež vydal na desce Songs and Old Forms. I na živém koncertě se v jeho podání bude klasické akustické piano místy prolínat s elektronicky modifikovaným zvukem. Tomáš Sýkora věnuje v současnosti pozornost především menším hudebním uskupením (kromě tohoto sólového projektu také kapele Tomáš Sýkora Trio), coby skladatel nebo autor aranžmá slavil ale nemalé úspěchy i se symfonickými projekty pro velké orchestry, např. s jazzovým Concept Art Orchestra nebo se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu.

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

VYBRANÉ AKCE

24.9.2022 20:00

Pokáč - koncert

13.7.2022 21:30

Letní kino: Kouř

20.7.2022 20:00

Queenie

ČTĚTE DÁLE

Top festivaly 2022: kde si skvěle zapaříte

Festivalové léto je za dveřmi a to znamená, že přinášíme přehled top festivalů, kam Vás rádi pozveme a kde se nejspíš také potkáme. Takže jestli se nemůžete dočkat, až se pořádně zapaříte a pošlete do sebe pár kousků, máme pro vás pár tipů, ke byste letos rozhodně neměli chybět.

Putovní festival Hrady CZ je zpět v plné síle

Letní putovní hudebně-kulturní festival Hrady CZ je zpět v plné síle a své návštěvníky letos přivítá v průběhu léta znovu osmkrát na koncertech i v prostorách hradů na území Čech a Moravy.
Reklama
reklama

Lesní zámek Kozel: tip na rodinný výlet kousek od Prahy

Lesní zámek Kozel je jedním z mála klasicistních objektů na našem území, který není přestavbou staršího objektu, ale byl postaven tzv. na zelené louce. Díky tomu jej dodnes můžete obdivovat v jeho originální podobě. Ačkoli navenek toto venkovské sídlo šlechty působí velice stroze, uvnitř skrývá bohatě zdobené a vybavené interiéry, které představují vývoj nábytku od rokoka až po biedermeier.

Yellow.violet: Široký výběr pohodlného a snadno kombinovatelného oblečení

Žila, byla blondýnka, která měla kamarádku s hnědofialovými vlasy. „Jedna žlutá (yellow) a druhá fialová (violet). Dobře nám to znělo,“ říká Eva Dolejšová (37), jak vznikl název značky jednoduchého a pohodlného oblečení yellow.violet, kterou založila s kamarádkou Renatou Hanáčkovou (45). „Naše kousky jsou vhodné pro všechny. Trika i šaty máme v různých střizích i barvách, jsou lehce kombinovatelné a naše zákaznice spadají opravdu do všech věkových kategorií i křivek,“ doplňuje s tím, že se prozatím zaměřují spíše na ženy, ale pro muže vymyslely aspoň basic trika.

Lázeňský hotel Villa Smetana v novém kabátku

Ani hudební skladatel, ani jeho symfonická báseň, ale řeč je o nádherném ubytování v klidné části města plné zeleně. Lázeňský hotel Villa Smetana **** se nachází ve dvou historických vilách postavených v roce 1900 a kromě přírody a stylového ubytování vám nabídne i hýčkání v hotelovém wellness a lázeňské procedury dle zvolené varianty. I okolí lázeňského města rozhodně stojí za návštěvu.