Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
7. prosince 2022, svátek má Ambrož a Aenjamín

Velký strahovský stadion – ze západní tribuny

Místo:
Open House Praha
Datum:
25.12.2022 11:00
Cena:
220 Kč
Web:
Místo, kde probíhaly sokolské slety, spartakiády, hráli Rolling Stones nebo sloužil mši sám papež.
 Velký strahovský stadion je nejen otevřenou kronikou dějin 20. století, ale i vývoje stavebních stylů a technologií. Jaký je příběh jednoho z největších stadionů světa? Speciální bezbariérová komentovaná prohlídka představí stadion z horní části západní tribuny, která byla určena pouze pro honorace. Funkcionalistickou tribunu i s prezidentským salonkem stihl ještě těsně před svou smrtí v roce 1932 dokončit původní architekt návrhu Alois Dryák. Poskytuje jeden z nejkrásnějších pohledů na stadion, i do míst, kde kdysi stávala vstupní Brána borců. Přijďte nahlédnout do útrob jedinečného a zčásti chátrajícího kolosu, který dodnes zůstává v živých vzpomínkách mnohých. Dozvíte se více o historii i architektuře památkově chráněné stavby, jejíž osud je vzhledem k možnostem využití stále otevřený. Prohlídka je určena prioritně pro osoby s omezenou pohyblivostí (seniory, návštěvníky o berlích, s chodítkem, na vozíku apod.) a jejich doprovod, kteří nezvládnou absolvovat prohlídku Velký strahovský stadion – z tribuny na tribunu. Praktické informace: Místo srazu s průvodcem je nad vrátnicí Velkého strahovského stadionu – v prvním patře u bufetu. Od vrátnice je možno využít výtah. Prosíme o dodržení času začátku prohlídky. Telefonický kontakt na průvodce bude pro případ „nouze” uveden na vstupence. Lektorem komentované prohlídky je Michal Šedivý. Každý účastník (tedy i doprovod) si musí zakoupit vstupenku. Nejen na tribuně je možnost využít míst k sezení. Vjezd autem na parkoviště před vrátnici je možný, parkování není zpoplatněno. (Vrátnice se nachází pod spojovacím můstkem na adrese Zátopkova 100/2, Praha 6). Po příjezdu k místu autobusem je nutné počítat s tím, že část stadionu je nutné obejít (u místa vstupu na stadion autobusová zastávka neexistuje). Předpokládaná délka akce je cca 45 minut. Doporučujeme na prohlídku teplé oblečení, samotná akce probíhá v exteriéru se zastřešením. V zimě se bude hodit vzít si s sebou podsedák a v případě uzavřeného místního bufetu i nějaký horký nápoj (v termohrnku). Bufet je otevřen v pracovní dny (9.00–17.00 hod.) s možností využití oběda (11.00–14.00 hod.). V sobotu je bufet otevřen sporadicky. O svátcích je zavřeno. Ve vybraných prostorách je třeba se chovat s ohledem na stav objektu obezřetně a následovat pokynů průvodce. Vstup na stadion je na vlastní nebezpečí. Doporučujeme vhodnou, nejlépe turistickou obuv. Platí přísný zákaz vstupu se zvířaty. Kapacita skupiny je omezená, vstupenky je možné zakoupit pouze předem. V případě nízkého zájmu si pořadatel vyhrazuje právo zrušit procházku, a to nejpozději do 48 hodin před začátkem akce. Kupující budou kontaktováni a informace bude zároveň zveřejněna na webových stránkách pořadatele. Na vybraných akcích organizátor pořizuje fotografie a/nebo videozáznamy za účelem jejich dokumentování a propagace. 

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

VYBRANÉ AKCE

8.12.2022 21:00

Gashi

27.9.2022 - 31.12.2022

Neviditelná výstava

11.12.2022 10:00

Veggie Vánoce

ČTĚTE DÁLE

Hvězdy ze Smrtonosné zbraně a Boje o moc dorazí na Comic-Con Prague

Čtvrtý ročník festivalu popkultury Comic-Con Prague proběhne v termínu od 14. do 16. dubna 2023 v pražském O₂ universu. Pořadatelé prozradili první jména hvězdných hostů, jsou jimi světoznámí herci Danny Glover a Brian Cox. Vstupenky za zvýhodněnou cenu je možné zakoupit do konce roku.

Resort Sepetná: vítejte v Beskydech

Resort Sepetná naleznete v horské obci Ostravice v nádherném prostředí pod nejvyšším vrcholem Moravskoslezských Beskyd, Lysou horou. Vybrat si můžete z několika typů ubytování - Hotel Sepetná, Hotel Sluníčko, Chata Měsíček nebo bungalovy. V budově Relaxcentra Sepetná pak na všechny čeká spousta možností k relaxaci či sportování za každého počasí. Na Sepetnou jezdí rodiny s dětmi na dovolenou, páry za romantikou a skupiny přátel za turistikou.
Reklama
reklama

Ennio Morricone: The Official Concert Celebration 2022

Ennio Morricone – The Official Concert Celebration bude velkolepá hudební událost, jejímž kurátorem je samotný Ennio Morricone. V Praze se bude konat dne 19.12. 2022 v O2 areně a dirigentské taktovky se ujme jeho syn Andrea Morricone. Program bude zahrnovat ikonické filmové melodie i dosud nepublikované záběry Maestra a jeho slavných spolupracovníků.

Roman Říčař: Nakonec jsem tomu úplně propadl

V loňské sezoně si Roman Říčař na kladenských prknech zahrál sice menší, ale zato dost výraznou roli zhýčkaného Ludvíka XIII. Letos bude v Městském divadle Kladno hostovat znovu. Tentokrát však v hlavní roli Jánošíka a navíc v muzikálu Na skle malované, pro který připravil hudební aranžmá a společně s Jiřím Janouchem vedl i korepetice.

Terra Ceramics: něco malého pro velké nadšence

Terra Ceramics je výsledkem letité vášně Marie Poirot pro keramiku. Poirot miluje jednoduchost a ta ji inspiruje každý den k tvorbě objektů, které jsou funkční i unikátní. Během studií ve Francii přitom nijak o keramice nepřemýšlela.