Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
5. července 2022, Den slovanských věrozvestů Cyrila a Metoděje

Vivat kabaret!! Gabaret!!

Místo:
Novoměstská radnice
Datum:
29.6.2022 19:00
Cena:
Web:
Hudební skupina GaRe se volně vydává po stopách slavné, řekněme kabaretní dvojice Kurt Weill – Bertolt Brecht.
Prezentace divadelních kostýmů Moniky Kletečkové. Hudební skupina GaRe s Gabrielou Vermelho se ve společném večeru setká s tanečním seskupením Ultra-minimal-balet pod vedením Aleny Peškové. A nabídnou tak nevšední spojení minimal baletu  -  v podání vzácných hostů české baletní scény – s nevšedním zvukem nevšední hudební skupiny s leaderkou Gabrielou Vermelho – kvintonistkou, zpěvačkou, herečkou a hlavně skladatelkou. Tanečníci vystoupí v divadelních kostýmech návrhářky Moniky Kletečkové. Skupina GaRe je jedinečný český  GaBaRet: s původní hudební tvorbou Gabriely Vermelho (držitelky ceny Alfréda Radoka), s textovým těžištěm v původních básních berounského básníka Jana Velíška a s ojedinělým, původním zvukem. Postweillovský urban gabaret je jedno z možných pojmenování v českých zemích zcela neobvyklého stylu, zvuku, zpěvu i poetiky této kapely. Je to něco úplně nového, něco, co tu ještě v této podobě nebylo.

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

ČTĚTE DÁLE

Top festivaly 2022: kde si skvěle zapaříte

Festivalové léto je za dveřmi a to znamená, že přinášíme přehled top festivalů, kam Vás rádi pozveme a kde se nejspíš také potkáme. Takže jestli se nemůžete dočkat, až se pořádně zapaříte a pošlete do sebe pár kousků, máme pro vás pár tipů, ke byste letos rozhodně neměli chybět.

Putovní festival Hrady CZ je zpět v plné síle

Letní putovní hudebně-kulturní festival Hrady CZ je zpět v plné síle a své návštěvníky letos přivítá v průběhu léta znovu osmkrát na koncertech i v prostorách hradů na území Čech a Moravy.
Reklama
reklama

Lesní zámek Kozel: tip na rodinný výlet kousek od Prahy

Lesní zámek Kozel je jedním z mála klasicistních objektů na našem území, který není přestavbou staršího objektu, ale byl postaven tzv. na zelené louce. Díky tomu jej dodnes můžete obdivovat v jeho originální podobě. Ačkoli navenek toto venkovské sídlo šlechty působí velice stroze, uvnitř skrývá bohatě zdobené a vybavené interiéry, které představují vývoj nábytku od rokoka až po biedermeier.

Lázeňský hotel Villa Smetana v novém kabátku

Ani hudební skladatel, ani jeho symfonická báseň, ale řeč je o nádherném ubytování v klidné části města plné zeleně. Lázeňský hotel Villa Smetana **** se nachází ve dvou historických vilách postavených v roce 1900 a kromě přírody a stylového ubytování vám nabídne i hýčkání v hotelovém wellness a lázeňské procedury dle zvolené varianty. I okolí lázeňského města rozhodně stojí za návštěvu.

Hudba na vinicích letos láká na neomezené párování hudby, vín a zážitků

Už máte plány na léto? Propojte své letní výlety s hudbou a vínem pod širým nebem a navíc přímo ve vinicích! Odstartoval totiž III. ročník koncertního seriálu Hudba na vinicích. Až do 23. září odehraje v celkem šesti vinařstvích na 40 koncertů čtrnácti českých a slovenských interpretů