Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
8. prosince 2022, svátek má Květoslava
Místo:
Díky, že můžem - Korzo Národní
Datum:
5.11.2022 - 30.11.2022
Cena:
Web:
Na náměstí Václava Havla stojí opuštěná telefonní budka s nápisem Voláme o pomoc.
Korzo Národní se již nyní představuje ve veřejném prostoru. Na náměstí Václava Havla stojí dobročinná budka odkrývající příběhy ze sociálně ohrožených skupin. Stačí vybrat číslo ze seznamu, vzít do ruky sluchátko a poslechnout si příběhy obyčejných lidí v nesnázi. S blížícím se výročím sametové revoluce chtějí organizátoři ze spolku Díky, že můžem poukázat na často přehlížené skupiny obyvatel. Kromě důstojné připomínky 17. listopadu díky autorským instalacím rozšiřují své aktivity.  Telefonní budka s názvem „Voláme o pomoc” bude k vidění až do konce měsíce. Ve spolupráci se sedmi neziskovými organizacemi Korzo Národní uvádí instalaci na náměstí Václava Havla. „Telefonní budka pod názvem Voláme o pomoc dává na výběr ze sedmi příběhů. Návštěvník si může sám zvolit, koho na druhé straně sluchátka uslyší. Důležité pro nás je, že mimo příběhů někoho v nesnázi dostanou lidé možnost seznámit se s neziskovými organizacemi, které napřímo pomáhají sociálně ohroženým skupinám,” vysvětluje Ester Valtrová, programová ředitelka Korza Národní. Právě na náměstí Václava Havla se 17. listopadu během oslav revoluce každoročně otevírá tzv. občanský sektor, letos své působiště rozšiřuje už na začátek měsíce. Na pozadí aktuálních společenských výzev se pro organizátory oslav z Díky, že můžem stává stále podstatnějším připomínat solidaritu jako zásadní hodnotu sametové revoluce. Telefonní budka představuje příběhy lidí, kteří se potýkají se závislostmi, dluhy, bezdomovectvím, řadí se mezi národnostní menšiny, samoživitelky, snaží se integrovat do společnosti po odchodu z dětského domova nebo si pro sebe přejí rovná práva stejně jako mají heterosexuální páry. Díky instalaci stačí vybrat číslo ze seznamu, vzít do ruky sluchátko a poslechnout si reálné příběhy obyčejných lidí v nesnázi.Instalace Voláme o pomoc je k vidění na náměstí Václava Havla během celého listopadu   otevírá se každý den mezi 9–⁠20:00. Vnitřek budky odkazuje na spolupracující neziskové organizace pomocí QR kódu. Každá neziskovka díky němu ukazuje, co pro pomoc ohroženým sociálním skupinám podniká, a jak se mohou ostatní lidé do pomoci zapojit. „Letos chceme návštěvníkům přinést oslavy 17. listopadu ve znamení péče a solidarity, čemuž jsme přizpůsobili řadu programových bodů. Kromě toho ale lidé mohou počítat s osvědčenými klasikami. Těšit se mohou na kulturní zážitky včetně autorských instalací, divadelních představení nebo koncertů. Nebudou chybět debaty věnované nadcházejícím prezidentským volbám, evropským tématům nebo válce na Ukrajině,” přibližuje Ester Valtrová, programová ředitelka Korza Národní. Stejně jako v minulých letech se pozornost upře k pietnímu místu  u Kaňkova paláce, lidé budou moct prostřednictvím pořadatelů položit svíčku také na dálku. 

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

ČTĚTE DÁLE

Hvězdy ze Smrtonosné zbraně a Boje o moc dorazí na Comic-Con Prague

Čtvrtý ročník festivalu popkultury Comic-Con Prague proběhne v termínu od 14. do 16. dubna 2023 v pražském O₂ universu. Pořadatelé prozradili první jména hvězdných hostů, jsou jimi světoznámí herci Danny Glover a Brian Cox. Vstupenky za zvýhodněnou cenu je možné zakoupit do konce roku.

Resort Sepetná: vítejte v Beskydech

Resort Sepetná naleznete v horské obci Ostravice v nádherném prostředí pod nejvyšším vrcholem Moravskoslezských Beskyd, Lysou horou. Vybrat si můžete z několika typů ubytování - Hotel Sepetná, Hotel Sluníčko, Chata Měsíček nebo bungalovy. V budově Relaxcentra Sepetná pak na všechny čeká spousta možností k relaxaci či sportování za každého počasí. Na Sepetnou jezdí rodiny s dětmi na dovolenou, páry za romantikou a skupiny přátel za turistikou.
Reklama
reklama

Ennio Morricone: The Official Concert Celebration 2022

Ennio Morricone – The Official Concert Celebration bude velkolepá hudební událost, jejímž kurátorem je samotný Ennio Morricone. V Praze se bude konat dne 19.12. 2022 v O2 areně a dirigentské taktovky se ujme jeho syn Andrea Morricone. Program bude zahrnovat ikonické filmové melodie i dosud nepublikované záběry Maestra a jeho slavných spolupracovníků.

Roman Říčař: Nakonec jsem tomu úplně propadl

V loňské sezoně si Roman Říčař na kladenských prknech zahrál sice menší, ale zato dost výraznou roli zhýčkaného Ludvíka XIII. Letos bude v Městském divadle Kladno hostovat znovu. Tentokrát však v hlavní roli Jánošíka a navíc v muzikálu Na skle malované, pro který připravil hudební aranžmá a společně s Jiřím Janouchem vedl i korepetice.

Simona Stašová a Miroslav Etzler si poprvé zahrají manželský pár

Pražské Divadlo Lucie Bílé chystá již třetí letošní premiéru. Po úspěšných muzikálech Láska je láska a Maminy uvede svou první činohru, která vzniká v rámci produkční spolupráce zpěvačky a principálky Lucie Bílé s Agenturou Harlekýn. Komedie Třináct u stolu bude mít premiéru před koncem roku a v hlavních rolích představí Simonu Stašovou s Miroslavem Etzlerem.