Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
25. září 2023, svátek má Zlata
Místo:
Kino Kavalírka
Datum:
20.9.2023 - 24.9.2023
Cena:
Web:
Netočíme filmy a nejsme jenom promítači. Jsme filmový festival, během kterého se staneš filmovým porotcem, kritikem a filmovým zasvěcencem. 
Budeš vším, jen ne obyčejným divákem.KDY? 20. - 24. září 2023 KDE? Kino Kavalírka a Centrum současného umění DOX PRO KOHO? Pro děti, mládež, rodiče, širokou veřejnost, filmové profesionály, pedagogy, lektory, zájemce o audiovizuální výchovu, studenty filmových profesí…(span máme široký a brzy vám vysvětlíme proč) CENA YOUNG FILM FESTU 2023 Na festivalu promítáme pečlivě vybrané filmy z celého světa, které jsme si vytipovali na filmových festivalech. Do témat filmů pak ex post dloubeme, pitváme myšlenky a křičíme ven emoce, které v nás snímek vyvolal. Po živých diskusích vychladneme a vyhodnotíme, který je podle nás ten nejlepší Ten díky vám dostane Cenu Young Film Festu 2023 podle věkových skupin, které o jeho osudu rozhodly. Cenu Young Film Festu 2023 mají možnost udělit mladí diváci ve věkových kategoriích 9 – 11, 12 – 14 a 15 – 19 let v sobotu 23. září v Kině Kavalírka a v DOXu a v neděli 24. září v Kině Kavalírka. INDUSTRY PROGRAM V pátek 22. září naopak otevíráme brány filmovým profesionálům, pedagogům, filmovým studentům a vůbec všem zájemcům o audiovizuální výchovu: Industry program. Probereme videohry ve výuce, příklady té nejlepší praxe filmové výchovy z Holandska a Německa a současnou produkci pro mládež. Na závěr si dáme pár neformálně networkingových drinků. CINEMINI Dočetli jste se až sem? Našli jste  hidden gem  našeho programu: projekt Cinemini, který ve světě nemá obdoby. Stali jsme se prvními oficiálními partnery tohoto unikátního projektu filmové výchovy pro děti ve věku 3 – 6 let v České republice a vy u toho můžete být s námi. V pátek a v sobotu od 9:00 v DOXu. Přiveďte své drahé ratolesti a rozvíjejte spolu s námi jejich bezmeznou imaginaci a audiovizuální chápání pod taktovkou zkušených lektorů, kteří velmi dobře vědí, co dělají. YOUNG FILM FEST Young Film Fest umí být hodně vyčerpávající (což jste už asi pochopili), ale vězte, že není jako žádný jiný a filmovou výchovu pojímá tak, jak si jiní netroufnou: bez přehnaných formalit otevřeně mluvíme o vhodných i nevhodných tématech. Víme, jak na to. Přijďte nás zkontrolovat ve dnech 21. - 24. září 2023 do Kina Kavalírka a DOXu. PS: Jo a ještě pro vás vlastně máme v sobotu připravený doprovodný program na zahrádce Kina Kavalírka… 

ČTĚTE DÁLE

Fun aréna – Svět zábavy v srdci města

Pražská Fun Arena, nedávno otevřené zábavní, kulturní a eventové centrum, se rychle stává jedním z nejatraktivnějších míst, pro zábavu a společenské události v centru Prahy. Ten to tak trochu jiný svět, nacházející se v samém srdci města, v budově bývalé automatické telefonní ústředny v ulici Petrská na Praze 1, otevřel své brány v prosinci 2022 a od té doby přináší návštěvníkům jedinečné zážitky v cyberpunkovém stylu. Na čtyřech podlažích nabízí návštěvníkům plno netradiční zábavy a kulturního vyžití.

Prodlužte si léto v Aquapalace Praha

Moře zábavy pod jednou střechou.
Reklama
reklama

Bez zábradlí v této sezóně nabídne zajímavé tituly a přivítá nové tváře

Novou, v pořadí již 32. divadelní sezónu odstartuje pražské Divadlo Bez zábradlí francouzskou komedií Ivana Calbéraca s názvem Láska z mládí, již uvede v české premiéře 25. a 26. září. V hlavní roli se představí Roman Zach, pro kterého je tato inscenace režijním debutem. Jak k této situaci došlo?

Gaming jako za starých dobrých časů v dystopické budoucnosti!

Plánujete nevšední rodinný výlet, nezapomenutelnou oslavu narozenin nebo připravujete stylovou rozlučku se svobodou?

Sněhová královna: muzikál na ledě pro celou rodinu

Agentura SHOW N1 AGENCY ve spolupráci se světoznámou společností Ice Empire, která vytvořila projekty jako Stars on Ice, Champions on Ice a mnoho dalších, přináší do České republiky muzikál na ledě pro celou rodinu SNĚHOVÁ KRÁLOVNA, inspirovaný slavným příběhem od Hanse Christiana Andersena. O tom, co přesně na návštěvníky čeká, jsme si povídali s pořadatelem muzikálu Vladimírem Baryshevem.