Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
28. listopadu 2021, svátek má René

Za Prahu udržitelnou a sousedskou

Místo:
Prostor39
Datum:
12.11.2021 - 14.11.2021
Cena:
Web:
Zveme vás na druhý ročník úspěšného festival Za Prahu udržitelnou a sousedskou! 
Pojďte společně prozkoumat proč se potřebujeme zasazovat o právo na město a bydlení a jak by mohla města vypadat, kdyby sloužila lidem a jejich potřebám. Festival se bude konat od 12. - 14.11. v pražském Prostoru39.  Můžete se těšit na promítání, diskuze, workshopy, přednášky, procházky a kulturní akce. Víkendem volně navazujeme na loňský ročník festivalu Za Prahu udržitelnou a sousedskou a také na festival Vzpurná Praha. Cílem tohoto víkendu je společné a participativní rozšiřování povědomí o tématech jako je nový development v Praze, gentrifikace, nedostupné bydlení, klimatická krize ve městě, tepelné ostrovy a další otázky, které Pražany trápí. PROGRAM NA VÍKEND: 12.11. PÁTEK 18:30 - 20:00  Promítání filmu Tohle město není pro chudý / Priced Out, USA 2017 (spolupráce s filmovou přehlídkou Městem) 20:00 - 21:00  Panelová diskuse k filmu a globální krizi bydlení 13.11. SOBOTA 14:00 - 16:00  Zelený urbanismus | přednáška Petr Klápště 16:00 - 18:00  Jak vypadá vaše ideální čtvrť | Workshop 18:00 - 19:00  Večeře 19:00 - 20:00  Rohan City | Křest publikace   20:00 - 21:00  Kulturní program 14.11. NEDĚLE 14:00 - 16:00  Procházka po Nákladovém nádraží Žižkov a po Žižkově 16:00 - 18:00  Reflexe procházek a diskuse se zaměřením na NNŽ 18:00 - 19:00  Večeře 19:00 - 21:00  A2larm Bulvár Live k NNŽ

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

ČTĚTE DÁLE

Písničkář Jan Pokorný známý jako Pokáč: Psaní písní je práce jako každá jiná

Je absolventem ČVUT a několik let pracoval jako IT specialista. Čím dál více ho to ale táhlo k hudbě a dnes je z Jana Pokorného alias Pokáče (31) jeden z nejúspěšnějších hudebníků současnosti, kterého již 20. ledna 2022 čeká vlastní koncert v O2 aréně a jehož skladby a klipy plné vtipu a slovních hrátek mají miliony přehrání. A štěstí se ho drží také v osobním životě. V únoru přivítal na svět syna Teodora a před pár dny se pak oženil se svou snoubenkou a bývalou českou vícebojařskou Eliškou Klučinovou (33).

Josef Sudek – Jakub Špaňhel: Zažít zjevení

Legendární soubor fotografií Josefa Sudka z rozestavěného chrámu sv. Víta v kontrastu maleb současného výtvarníka Jakuba Špaňhela rozehraje fantastickou hru světla a stínu v Západočeské galerii v Plzni. Výstava JOSEF SUDEK – JAKUB ŠPAŇHEL. Zažít zjevení propojuje umělecká díla, která vznikala v různém čase a v jiných médiích, se stejnou fascinací a emocí. Katedrála sv. Víta se stala pro oba umělce dlouhodobou inspirací a tématem, ke kterému se často vraceli. Společnou linkou v jejich tvorbě je snaha o zachycení prožitku skutečnosti v chrámu, jenž je nejen symbolem české národní identity.
Reklama
reklama

Jiří Burian o svém alter egu: Hodně lidí překvapí, kam Kapitán Demo směřuje Požadavky Kapitána Demo jsou často nesplnitelné

"Já, já vás mám rád, i když mě už trošku začínáte s*át", zpívá ve svém asi nejznámějším hitu Zlatíčka, jenž má na internetu přes 15,5 milionu zhlédnutí, Kapitán Demo. Tomuto showmanovi, jemuž nyní vyjde již čtvrté album s všeříkajícím názvem »Mistr světa všeho« a jehož nelze díky kontroverzní vizáži přehlédnout, vdechl život hudebně nadaný Jiří Burian, který ho pojal za své alter ego. Jak vlastně stvořitel objemného milovníka luxusu žije, co mají tito dva společného, a co se svým druhým já plánuje do budoucna?

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary je jedinečný filmový svátek v prostředí lázeňského města. Filmy z celého světa soutěží v několika kategoriích a jsou hodnoceny jak odbornou, tak i diváckou porotou.

Modré Vinařství: Poznejte poezii v lahvi

Bratři Marian a Libor Čížkovi se pod Mutěnickou horou věnují vínu od roku 2009 a snaží se moderní architekturu, umění a víno propojit do jednoho fantastického zážitku. V Modrém vinařství při výrobě bílých vín využívají nejmodernějších postupů, ale nezapomínají při tom samozřejmě ani na moravské tradice. Víno z jejich produkce pak můžete ochutnat přímo v krásné oblasti Mutěnic při degustaci, a nebo si ho objednat z pohodlí domova.