Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
10. srpna 2022, svátek má Vavřinec

ZeMěKoulení: semínková dílna s Kokozou

Místo:
Národní muzeum - Národopisné muzeum - Musaion
Datum:
20.8.2022 11:00
Cena:
150 Kč
Web:
Vyrobte si seed bombu a objevte tajemství semenaření v Národopisném muzeu.
Chcete originální dárek pro své blízké nebo společně s přáteli osázet nevzhledná zákoutí vašeho města? Vyrobte si seed bombu – kouzelnou kuličku z jílu, kompostu a vybrané směsi semínek. Během dílny si povíme, kdo seed bomby vymyslel, a odhalíme jejich tajnou recepturu. Dozvíte se, jak semínka sbírat, skladovat a připravit na výsev. Společně si umícháme směs na seed bomby a pustíme se do jejich koulení. Lektor: Michal Plundra Vhodné i pro děti od 4 let. Vstupné: 150 Kč (platba předem na účet Národního muzea) V ceně je zahrnuto kurzovné a vstupné do muzea. Do 3 pracovních dnů od vyplnění elektronické přihlášky (níže na stránce) Vám zašleme na e-mail závazné potvrzení rezervace místa a variabilní symbol k uhrazení účastnického poplatku. Přihláška nabývá své platnosti v momentě připsání platby na účet Národního muzea. Informace: barbora.hodulakova@nm.cz, +420 224 497 379

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

VYBRANÉ AKCE

10.12.2022 20:00

Uriah Heep

17.8.2022 18:00

Salsa Na Vodě

4.11.2022 20:00

Heilung

ČTĚTE DÁLE

Milan Wimmer: Hostivar je součástí místní komunity

Milan Wimmer je už pět let ředitelem vyhlášeného pivovaru a restaurace Hostivar. Co všechno jeho práce obnáší, jak se popral s covidovým lockdownem nebo na jaké novinky se můžeme těšit, poodhalil v našem rozhovoru.

Tipy na výlety s Pragmoonem, aneb léto v plném proudu

Léto je jednoznačně nejpříjemnější čas na výletování. Přeci jen si člověk krásy naší matičky země více vychutná, když je celá pěkně zalitá sluncem a plná přírodních barev. A když náhodou udeří horší počasí, vždycky se můžeme schovat v nějaké krásné české hospůdce. A to se taky počítá. Představujeme tipy na výlety a kam na dovolenou pro celou rodinu.
Reklama
reklama

Družice Planetum-1: jedenáctá česká družice na české dráze

Na palubě cestuje první český loutkonaut. Hurvínek bude s dětmi sdílet zkušenosti z kosmického letu. Z floridského mysu Canaveral na Floridě odstarto-vala 25. května ve 20:35 našeho času raketa Falcon 9 společnosti SpaceX s 59 družicemi na palubě. Jed-nou z nich byla historicky jedenáctá česká/československá družice s názvem Planetum-1, kterou vyslalo Planetum (Hvězdárna a planetárium hl. m. Prahy). Planetum se tak stalo první institucí svého druhu na světě, která operuje vlastní družicí na oběžné dráze.

Monika a Lucie Wolfovi: Vyrábíme originální hypoalergenní šperky s broušenými kamínky

Za značkou MW Bižuterie se skrývá maminka s dcerou, které pro vás již od roku 2011 ručně vyrábí originální hypoalergenní šperky s broušenými kamínky. „Věříme, že si u nás vybere opravdu každá žena, protože mezi našimi šperky naleznete, jak decentní jednobarevné kousky, tak divoké barevné kombinace. Mezi naše oblíbené motivy patří různobarevné mandaly, díky kterým si naši tvorbu opravdu s nikým jiným nespletete,“ říká Lucie Wolfová (28).

Záhorie - rozmanitá zem

Záhorie (česky Záhoří) je region na jihozápadě Slovenska, nacházející se v oblasti Záhorské nížiny. Název Záhoří vznikl v 17. století. Záhoří rozděleno na Horní Záhoří, Střední Záhoří a Dolní Záhoří. Díky výhodné geografické poloze a příznivým klimatickým podmínkám Záhoří patří k nejstarší osídleným územím na Slovensku.