100 let koruny, Pragoffest či Visací záměk

Publikováno 28.01.2019
Další, na akce bohatý, týden nás čeká v Praze. V pondělí proběhne Novoroční koncert ČVUT, zatímco v úterý se můžeme těšit na stand-up v Divadle Na Maninách. Ve středu zahraje ve Vagonu Visací zámek a ve čtvrtek startuje Pragoffest. V pátek pak začíná výstava ke sto letům české koruny a neděle bude patřit finále NFL. Inu, opět se máme na co těšit.

Pondělí 28. 1.

Novoroční koncert ČVUT

Dvořákova síň pražského Rudolfina uvítá Novoroční koncert ČVUT. V průběhu večera zazní skladby od J. Brahmse, R. Schumanna a N. A. Rimského-Korsakova. Dirigováním Symfonického orchestru Českého rozhlasu byl pověřen Marek Šedivý.

Koncert začíná v 19:30.

Vstup: 100 Kč

Úterý 29. 1.

Na stojáka: Women´s special

Speciální ženské vystoupení stand-up comedy Na stojáka si připravilo Divadlo Na Maninách. V rámci večera vystoupí Ester Kočičková či Iva Pazderková.

Akce začíná v 19 hodin.

Vstup: 240 Kč

Středa 30. 1.

Visací zámek

Legendární pražská punková kapela Visací zámek zahraje v rockovém klubu Vagon. Návštěvníci se tak mohou těšit na osvědčené hity kapely, která v původním složení hraje již od roku 1982.

Koncert začíná ve 21 hodin.

Vstup: 200 Kč

Čtvrtek 31. 1.

Pragoffest 2019

Jeden z nejvýznamějších svátků pro fanoušky sci-fi, fantasy a nejrůznějších her je tu! Až do neděle Modrou školu v Hájích zaplní lidé v kostýmech a na místě bude možnost si zahrát řadu deskových, karetních i počítačových her, chybět nebudou samozřejmě ani přednášky.

Akce probíhá od čtvrteční 19 hodin až do neděle.

Vstup: 100 Kč

Pátek 1. 2.

100 let české koruny

Česká národní banka ve spolupráci s Pražským hradem přichystala výstavu ke sto letům československé potažmo české koruny. V rámci expozice v Císařské konírně budou k vidění ty nejkrásnější artefakty s historie i nová a zcela unikátní 100 milionová mince.

Výstava probíhá až do 28. 4.

Vstup: ZDARMA

DJ Matoma

Norský DJ Matoma, který má na svědomí hitovou skladbu All Night, zavítá do hudebního klubu Roxy. V rámci večera zazní i řada remixů slavných autorů jako je Coldplay či Snoop Dog.

Akce začíná ve 23 hodin.

Vstup: 325 Kč

Sobota 2. 2.

O Smolíčkovi

Mutlifunkční areál Plechárna má na programu představení pro rodiče s dětmi na základě slavné pohádky O Smolíčkovi. Písničky složil hudební skladatel Richard Mlynář, autorkou výpravy a loutek je známá výtvarnice Dana Zimová. 

Akce začíná v 15 hodin.

Vstup: 50 Kč

Neděle 3. 2.

Přenos finálového zápasu NFL

Hard Rock Café si pro všechny fanoušky jednoho z nejpopulárnějších amerických sportů připravilo přímý přenos finálového zápasu NFL. Pravou atmosféru amerického svátku podtrhne speciální menu i přítomnost roztleskávaček.

Akce začíná ve 21 hodin.

Vstup: ZDARMA