Domyno Burger Bar č. 2 - restaurace s jasným konceptem

Publikováno 12.02.2019
Zlato, jdeme na burger!“ oznámil jsem doma, hned jak jsem se vrátil z redakce. Domyno Burger Bar totiž otevřel svou novou provozovnu. To jsou ti, co mají podnik na Lhotce a se svými legendárními burgery vyhráli dva ročníky soutěže o nejlepší burger v našem časopise! Nová restaurace se jmenuje Domyno Burger Bar č. 2 a od září 2018 je otevřena ve Vodičkově ulici v Praze na Novém Městě.

Tři měsíce jsou, myslím, dostatečně dlouhá doba na to, aby si sedl personál, aby se kuchaři adaptovali na nové prostředí a v neposlední řadě, aby potenciální hosté zaznamenali zcela nový podnik ve svém okolí. Je listopad a my jsme se, tři měsíce po otevření, vypravili vyzkoušet úspěšný a lety prověřený koncept, který je nově přenesen z periferie do centra města.

Interiérové prvky, které známe z Domyno Burger Baru č. 1 na Lhotce, se objevují i ve zdejší restauraci. Je to například dřevěné obložení se smaltovanými reklamními cedulkami, nasvícení podniku, způsob servírování pokrmů, ale především preciznost, se kterou je postaráno o záležitosti korporátní identity nebo o pohledovou čistotu průčelí restaurace z ulice.

Usadili jsme se a v tu chvíli u nás stál urostlý mladík, který nás přivítal milým úsměvem. Původní bar na Lhotce je umístěn v Domyno Sportovní Akademii, což je ve spojení s burgery vlastně paradox. Jistá neformálnost tohoto sportovního prostředí je ale cítit i z chování zdejšího personálu.

Velmi zajímavé nám přišlo umístění grilu. Kuchař stojí totiž za barem, který se táhne celým podnikem a vy tak máte jedinečnou příležitost být s ním v přímém kontaktu a sledovat, jak mu jde příprava vašich pokrmů od ruky. Možným úskalím tohoto řešení by mohla být absence výkonné digestoře, což ale není tento případ.

Nabídka burgerů je zcela identická jako v Domyno Burger Baru č. 1. Jedinou novou položkou v menu jsou grilovaná vepřová žebírka s omáčkou (db) Tennessee Style, která vypadají opravdu fantasticky. Objednali jsme si je a s nimi i nejnovější burger s gorgonzolou a grilovaným ananasem s papričkami jalapeños. „Jé pane Trčko, jste to vy?“ Oslovuji nápadně vousatého pána v kšiltovce, který mě před několika lety provázel restaurací na Lhotce. Sedl si k nám a dali jsme se ihned do řeči.

Když toho člověka slyšíte vyprávět o konceptu Domyno Burger Baru, jsou to slova plná entuziasmu. Fascinovalo nás, jakým, pro nás tak triviálním, věcem, se tu věnuje péče a čas. Mezi všemi je to například výběr hudební kulisy, práce s personálem a v neposlední řadě neustálý zápal pro sympatické novinky. Vůbec jsme netušili, že si vyrábí vlastní nanuky!

Pokrmy, které jsme si objednali, byly ve špičkové kondici. Kombinace surovin, které se do Domyno Burgerů vkládají, mají jediný úkol. Podpořit chuť mletého hovězího masa, které je neuvěřitelně šťavnaté, chutné a voňavé. Nabídku tady tvoří klasické burgery, sympatické šedesátigramové slidery, grilovaná vepřová žebírka, smažené bramborové hranolky a zeleninové saláty.

Stejně jako na Lhotce, i tady si můžete objednat některou z mexických limonád Jarritos. K burgerům, ale s největší pravděpodobností, zvolíte pivo. Za nás doporučujeme hladinku příkladně ošetřeného plzeňského Prazdroje, anebo některý ze svrchně kvašených ALE z pivovaru Matuška, což je mimochodem poměrně ojedinělá, ale o to zajímavější kombinace.

A co k naší návštěvě napsat závěrem? Byli jsme naprosto spokojeni. Zajímalo nás ještě, proč si nelze objednat burgery u společností zabývajícími se rozvozy jídla. Odpověď, které se nám od Michala Trčky dostalo, je zkrátka stejně jednoduchá a logická, jako celý koncept Domyno Burger Baru. „Prostě nechceme, abyste po pětačtyřiceti minutách rozbalili to, co z původně úhledně poskládaného burgeru zůstalo.“ Chcete-li si tedy skvěle pochutnat, zastavte se. V Domyno Burger Baru č. 2 se o vás vzorně postarají.

th.

Vodičkova 8
Praha 1 – Nové Město
Telefon: +420 774 161 068
E-mail: vodickova@domynoburger.cz
www.domynoburger.cz