Katarzia, Alexandrovci nebo Libeňské pivní slavnosti

Publikováno 13.05.2019
Květnový týden v Praze je opět plný zajímavých akcí a náš průvodce je tu od toho, abyste se v nich zorientovali. V pondělí večer se můžete těšit na otvírací večírek nového klubu, od úterý pak startuje festival moderního umění Art Prague Fair. Ve čtvrtek je na programu koncert slovenské Katarzie a v pátek i sobotu se můžete podívat na Alexandrovce. A víkend bude patřit dalšímu ročníku Libeňských pivních slavnost. Inu, opět se máme na co těšit...

Pondělí 13. 5. 

Bulletproof Opening Party

Nový bar Ideas are Bulletproof v Jungmanově 11 pořádá zahajovací párty! Přichystané jsou pro vás welcome drinky, speciální sezónní menu a výběr těch nejlepších koktejlů.

Bar má otevřeno od rána, zahajovací večírek startuje v 18 hodin.

Vstup: ZDARMA

Úterý 14. 5.

Art Prague Fair 2019

Již 18. ročník festivalu moderního umění se odehraje na náměstí Republiky 7. Pro návštěvníky je připraveno  38 expozic od přibližně 280 umělců a samozřejmě také doprovodný program.

Festival trvá až do neděle.

Vstup: 60 Kč

Středa 15. 5.

Zažij Itálii

Na celou středu se pěš zóna na Andělu promění v uličku italského Palerma. V rámci gastronomické události Zažij Itálii tak můžete ochutnat výběr těch největších italských delikates od antipasti až po zmrzlinu.

Pochutnat si můžete od 8 do 20 hodin.

Vstup: ZDARMA

Čtvrtek 16. 5.

Katarzia & Band

Slovenská zpěvačka a písničkářka Katarína Kubošiová, známější pod uměleckým jménem Katarzia, vystoupí před Crossem Clubem. Pro posluchače je tak připraven originální mix elektronické a živé hudby s nezaměnitelným zpěvem hlavní hvězdy večera.

Koncert začíná v 19:30.

Vstup: 100 Kč

Pátek 17. 5.

Legendy 2019

Další ročník výstavy legendárních aut a motocyklů se vrací do Výstaviště Holešovice! Legendy 2019 nabízejí přes tisíc exponátů z blízké i vzdálené minulosti, součástí akce je i dopovodný program pro děti i dospělé.

Akce probíhá od pátku do soboty.

Vstup: 390 Kč

Alexandrovci - European Tour

Slavný ruský soubor Alexandrovci opět míří do Prahy, tentokrát zavítá do holešovické Tipsport Areny. Letošní turné se odehrává v rámci oslav neuvěřitelných 90 let existence souboru. Vystoupit by mělo celkem 130 účinkujících.

Páteční vystoupení začíná v 19 hodin, sobotní pak v 15 a 20 hodin.

Vstup: 490 Kč

Sobota 18. 5.

Rest & DJ Herby

Jeden z nejpopulárnějších českých raperů současnosti vystoupí společně s DJ Herbem v klubu Roxy. V rámci dvouhodinové show se můžete těšit na osvědčené hity , které bouraly hitparády, tak i nové písničky.

Akce začíná ve 21 hodin.

Vstup: od 275 Kč

Libeňské pivní slavnosti 2019

Löwitův mlýn v Libni hostí další ročník festivalu dobrého piva a jídla. Pod jednou střechou se zde představí 70 vystavovatelů včetně 17 pivovarů a tří vinařů. V rámci doprovodného programu je připravena zábava i pro ty nejmenší.

Akce probíhá od 11 hodin do pozdního večera.

Vstup: ZDARMA

Neděle 19. 5.

Metropolitní opera: Dialogy karmelitek

Kino Bio Oko má na nedělní odpoledne přichystanou opravdovou lahůdku ze světa vážné hudby - živý koncert představení Dialogy karmelitek z newyorské Metropolitní opery. Hlavní postavu mladičké Blanche de La Force ztvární půvabná herečka a zpěvačka Isabel Leonard.

Živý přenos začíná v 15 hodin.

Vstup: 350 Kč