Vinařství Petr Novotný: Vína plná tónů

Publikováno 15.07.2020
Toto malebné malé vinařství bylo založeno v Čejkovicích, ve třetí největší vinařské obci v České republice, v roce 2008 Petrem Novotným, muzikantem a milovníkem vína. Proto v tomto vinařství používají slogan „vína plná tónů.“ Protože zastávají názor, že ke skleničce dobrého vína patří pěkná písnička a samozřejmě to platí i naopak. Vinařství Petra Novotného navazuje na letité zkušenosti svých předků při pěstování vinohradu a výrobě vína.

Vína ve Vinařství Petra Novotného vyrábí v malých šaržích s omezeným množstvím lahví v jedné šarži a převážně z hroznů vypěstovaných na vlastních vinicích. Tím je maximálně ošetřena kvalita vstupní suroviny i výsledného produktu. Při výrobě vína kombinují moderní, ale i tradiční a zažité postupy svých předků. Díky vysoké kvalitě hroznů a šetrnému zpracování jsou vína ovocná a květinová s širokou škálou vůní a chutí.

V portfoliu najdete vína bílá, červená, růžová, ale také klarety a v neposlední řadě i frizzante. Při výrobě bílých vín ve Vinařství Petra Novotného hrozny macerují na slupce, buď kratší, nebo delší dobu v závislosti na odrůdě, aby docílili sytější barvy, intenzivnější vůně a hlavně plné chuti. U červených je samozřejmostí jablečno-mléčná fermentace, která snižuje obsah kyseliny jablečné ve víně. U růžových vín je macerace samozřejmostí a u klaretů naopak lisují celé neporušené hrozny, aby zamezili vyluhování barviva do vína.

Zkrátka a dobře, pokud se považujete za milovníky vína, nezbývá nic jiného, než přijet vína Vinařství Petra Novotného ochutnat. Nebudete litovat.

ml.

VINAŘSTVÍ PETR NOVOTNÝ
Okružní 756
696 15 Čejkovice
Tel.: +420 725 447 306
info@vinarstvipetrnovotny.cz
www.vinarstvipetrnovotny.cz