HANDICAP COFFEE ...káva, která pomáhá

Publikováno 18.11.2020
Rozhodli jsme se Vám představit novou značku na trhu čerstvě pražené kávy. "Chráněnou dílnu" založenou dvěma kamarády, Mistr kávy 2004 Jaroslav Petrouš a Muž roku 2009 Martin Zach.

Oba dva mají zdravotní handicap, Jaroslav je po amputaci nohy a Martin na invalidním vozíku. A z toho vyplývají i názvy pro jejich kávy ONE LEG a WHEELCHAIR.

A z čeho, že se to jejich kávy skládají? 

Káva WHEELCHAIR je středně pražená směs pečlivě vybraných vysoce kvalitních káv druhu Arabika z centrální a jižní Ameriky. Káva má vyváženou chuť s náznakem ovocných a citrusových tónů a výrazných tónů čokolády a karamelu. Bohatá a sametová chuť této kávy s čokoládově karamelovou dochutí vám zaručí dlouhotrvající příjemný pocit v ústech.

Naproti tomu káva ONE LEG  je středně pražená směs pečlivě vybraných vysoce kvalitních káv druhu Arabika z Guatemaly a Hondurasu doplněná o velmi kvalitní indickou Robustu. Káva má vyváženou chuť s náznakem ovocných a citrusových tónů a výrazných tónů čokolády a karamelu. 

No nemyslíte si že jste právě narazili na vhodná dárek pro někoho blízkého či pro kolegy nebo firemní zákazníky? Pro všechny zde najdete řešení. Navíc z každé objednávky věnuje společnost 10% Nadačnímu fondu KlaPeto. Pro obchodní společnosti je tu možnost umístění vlastního loga nebo možnost uplatnit náhradní plnění.

Káva s příběhem - dárky co budují vztahy...

 

 A jak se ti dva vlastně dali dohromady?

Dohromady je nepřímo daly jejich úrazy a společná fyzioterapeutka.

Jaroslav v roce 2013 oslovil Martina, zda by mu nemoderoval jeho charitativní projekt „Výstup na Sněžku“ v Peci pod Sněžkou, který nejen finančně podporuje děti s handicapem. Martin se stal pravidelným moderátorem na těchto akcích, které zaštiťuje Nadační fond KlaPeto, který založil Jaroslav.

Jaroslav je také dlouhá léta reprezentantem v atletice tělesně handicapovaných a přivedl do svého domovského klubu Atletika Bez Bariér Pardubice i Martina. Oba patří k absolutní světové špičce ve svých atletických disciplínách. Jaroslavova hlavní disciplína je hod diskem u Martina se jedná o hod kuželkou. Společně obrazili velké množství závodů po celém světě a přivezli mnoho medailí a ocenění. Přátelí se celé jejich rodiny.

Více informací na www.handicapcoffee.cz nebo www.facebook.com/handicapcoffee