Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
26. října 2021, svátek má Erik
Znovu a znovu do krásných Mariánek

Znovu a znovu do krásných Mariánek

Patříte k těm, kterým když nějaké město učaruje, navštěvujete ho pravidelně? Mohlo by se zdát, že svá oblíbená místa znáte nazpaměť, ale vy dobře víte, že tomu tak není a umí vás pokaždé překvapit. K takovým místům patří i Mariánské Lázně. Objevte zase něco nového a zamilujte se ještě o trochu víc! Navíc, kdy jindy vyrazit podpořit život ve svém oblíbeném městě, než právě teď, kdy se svět probouzí z velké kulturní a zážitkové pauzy.

Objevte kouzlo parků a kolonád
Jedno z nejkrásnějších měst naší země má své milovníky z celé republiky i zahraničí a každý si tu najde to svoje. Někoho okouzlily nádherně upravené parky a pravidelně vyráží každou sezónu kontrolovat, jak se změnila květena a odpočívat ve stínu malebných zákoutí stromů a altánů. Jiní zase obdivují architekturu, která je pro město tak typická. Lázeňské kolonády, pavilony a prameny jsou dílem empírových a klasicistních mistrů a dýchne na vás slavná minulost města.

Vydejte se na koně i do kláštera
Jezdíte do Mariánek spíše za aktivitou, sportem nebo za přírodou? Nebo jste to naopak dosud opomíjeli? Chyba! Nejen kocháním se je člověk živ a někdy je fajn zkusit jinou aktivitu. Kolo? Elektrokolo? Turistiku nebo nordic walking? Golf? Tenis? Jógu? Vše tu najdete, třeba i jezdecký areál, kde si můžete vyzkoušet, jestli je pohled z koňského hřbetu opravdu ten nejkrásnější.

Pokud patříte k fanouškům Mariánských Lázní, určitě znáte pojmy jako Kladská, Hamelika, Zpívající fontána. Co si ale rozšířit obzory dál? Takový klášter Teplá z 12. století, Park Boheminium, Skalníkovy sady, okolí Dyleně, Kynžvart nebo nedaleký Loket vám návštěvu Mariánek obohatí o něco nového.

Zakuste nové chutě a vůně
Lázně jsou aktuálně otevřené nejen pro hosty, kteří se zde chystají nabrat sílu po prodělaných onemocněních, ale pro všechny, kteří si chtějí odpočinout nebo naopak nasbírat nové zážitky po dlouhém a náročném lockdownovém období. Přijeďte své oblíbené město podpořit a navštívit i letos, odmění se vám formou vzpomínek a zážitků!

www.marianskelazne.cz

 

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

VYBRANÉ AKCE

ČTĚTE DÁLE

Tým e-Finance zabodoval na extrémním světovém závodu 34. ročníku Redbull Dolomitenmann 2021!

Již počtvrté měl koncern e-Finance, a.s. na mezinárodním extrémním závodě Redbull Dolomitenmann v tyrolském Lienzi na startu svůj tým. Respektive letos byly týmy rovnou dva, a to ASS Brno e-Finance a EFI Pivovar. Tento opravdu tvrdý závod, který prověřuje sílu, vytrvalost a pevnou vůli závodníků, má celkem 4 disciplíny. Běh, paragliding, horské kolo a kajak.

Jiří Burian o svém alter egu: Hodně lidí překvapí, kam Kapitán Demo směřuje Požadavky Kapitána Demo jsou často nesplnitelné

"Já, já vás mám rád, i když mě už trošku začínáte s*át", zpívá ve svém asi nejznámějším hitu Zlatíčka, jenž má na internetu přes 15,5 milionu zhlédnutí, Kapitán Demo. Tomuto showmanovi, jemuž nyní vyjde již čtvrté album s všeříkajícím názvem »Mistr světa všeho« a jehož nelze díky kontroverzní vizáži přehlédnout, vdechl život hudebně nadaný Jiří Burian, který ho pojal za své alter ego. Jak vlastně stvořitel objemného milovníka luxusu žije, co mají tito dva společného, a co se svým druhým já plánuje do budoucna?
Reklama
reklama

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary je jedinečný filmový svátek v prostředí lázeňského města. Filmy z celého světa soutěží v několika kategoriích a jsou hodnoceny jak odbornou, tak i diváckou porotou.

Modré Vinařství: Poznejte poezii v lahvi

Bratři Marian a Libor Čížkovi se pod Mutěnickou horou věnují vínu od roku 2009 a snaží se moderní architekturu, umění a víno propojit do jednoho fantastického zážitku. V Modrém vinařství při výrobě bílých vín využívají nejmodernějších postupů, ale nezapomínají při tom samozřejmě ani na moravské tradice. Víno z jejich produkce pak můžete ochutnat přímo v krásné oblasti Mutěnic při degustaci, a nebo si ho objednat z pohodlí domova.

Festival D. Peckové přivítá výstavu o Marii Callas

Pražská Galerie La Femme je známá pořádáním tzv. Domácích úkolů, při kterých umělci tvoří na jednotné téma. Od samého počátku tohoto projektu, od roku 2003, se pokaždé účastní kolem šedesáti českých výtvarníků.