Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
23. května 2022, svátek má Vladimír
Vydejte se do Křišťálového údolí

Vydejte se do Křišťálového údolí

V rámci Křišťálového údolí (Crystal Valley) mají turisté v Libereckém kraji jedinečnou možnost navštívit sklářské a bižuterní podniky i místní muzea. K poznávání Křišťálového údolí vám navíc letos v létě stačí jediná vstupenka.

Příběh Křišťálového údolí se začal psát už před více než sedmi sty lety a je plný nadějí a plánů, které sem ve středověku vedly sklářské rodiny a rody. Přivábil je dostatek kvalitního tvrdého dřeva, vody a písku. Zbudovali hutě a začali tavit a foukat sklo. Pak hledali a nacházeli jeho barvy a zdobili ho rytinami, výbrusy i malbami. Nevelké území, vzdušnou čarou nějakých sedmdesát kilometrů, se postupně specializovalo a v každém jeho koutě se vyvinul trochu jiný druh výrobků, které desetiletí od desetiletí schopnější obchodníci prodávali – a stále prodávají – doslova do celého světa. Křišťálové údolí dnes píše i příběh zcela nový. Nabízí desítky nevšedních a jinde neopatřitelných zážitků, expozic, interaktivních prožitků, otevřených dílen, stovky možností zkusit si na vlastní kůži něco nového, křehkého, krásného.

Jedna vstupenka vládne všem
S jedinou vstupenkou (cena: 250,- pro jednotlivce nebo 480,- pro rodinu na 7 dní, případně cena: 300,- pro jednotlivce nebo 530,- pro rodinu na celé léto) se stanete králem Křišťálového údolí a zažijete výrobu vánočních ozdob, sklářské hutě, brusičské dílny, jemnou šperkařskou práci i tavené plastiky. Těší se na vás funkční provozy i rozsáhlá muzea, zažijete tak současnost i historii Křišťálového údolí v 28 různých místech po celém Libereckém kraji. Projedete tak Krkonoše, Český ráj, Jizerky i Lužické hory.

th.

SEZNAM AKCÍ

24. 7. Sklářské a pivní slavnosti Harrachov,
Sklárna Novosad
12. – 15. 8. Křehká krása Jablonec n. N. – prodejní
a prezentační výstava skla a bižuterie
4. 9. Sklářská slavnost Kristiánov
18. – 19. 9. Skleněné městečko Železný Brod
30. 9. – 3. 10. IGS Nový Bor, mezinárodní sklářské sympózium
2. – 3. 10. Víkend Křišťálového údolí, dny otevřených dveří v celém Libereckém kraji
20 - 21. 11. Vánoce v Křišťálovém údolí

 

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

VYBRANÉ AKCE

ČTĚTE DÁLE

Lucie Hvězdová: materiál je pro mě alfou a omegou všeho

Kousky pod značkou COCAT vytváří oděvní návrhářka Lucie Hvězdová. Šití ji provází celý život a opravdu ho miluje. Kde bere Lucie svou inspiraci a jak se vlastně značka COCAT zrodila, nejen o tom v našem rozhovoru.

Limoška: zakládáme si na unikátních příchutích

Máte rádi sirupy? Pak by Vaší pozornosti neměla uniknout nabídka společnosti z Českého Krumlova, která se rozhodla zaměřit na výrobou přírodních sirupů z čerstvého ovoce a čerstvých bylin. Limošku založili dva krumlovští barmani, Lukáš Konečný a Jan Kučera. A právě s Lukášem jsme skončili na kus řeči.
Reklama
reklama

Festival Beats for Love odhaluje nejsilnější line-up v historii!

Pořadatelé největšího festivalu elektronické taneční hudby ve střední Evropě Beats for Love zveřejnili nejsilnější line-up ve své historii. V rámci letošního ročník, který proběhne 1. - 4. července 2022  v industriální oblasti Dolních Vítkovic, vystoupí více než 90 zahraničních umělců! K obrovským jménům elektronické scény, mezi nimiž nechybí Armin van Buuren, Alan Walker, Lost Frequencies, Vini Vici, Timmy Trumpet, Alle Farben, Andy C, Dope D.O.D, Sub Focus nebo Modestep Live, přibyla více než padesátka zvučných jmen z celého světa a všech odnoží taneční hudby!

SÁZAVAFEST: interpreti ze zahraničí i české scény

SÁZAVAFEST je multikulturní a multižánrový hudební festival konající již po několikáté v malebném zámeckém lesoparku ve Světlé nad Sázavou. 22. ročník se uskuteční v termínu 21. - 23. 7. 2022.

Michal Kacetl: Vyrábíme vína respektující přírodu

Přírodní přístup k vínu, šetrná výroba i pěstování. To jsou hesla vinařství Kacetl, které leží v obci Mackovice na Znojemsku. „Snažíme se vínu moc nevstupovat do cesty a s každým vínem pracujeme individuálně. Pracujeme na minimalizaci síření a minimalizaci pohybů s vínem během jeho zrání,“ prozrazuje majitel Michal Kacetl.