Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
23. května 2022, svátek má Vladimír
AJEM karamel: Chceme dělat lidem sladký život

AJEM karamel: Chceme dělat lidem sladký život

Jeden by řekl, že v době pandemie se lidé budou bát cokoli nového takzvaně rozjíždět. Káťa se Standou to však viděli jinak a vznikl AJEM Karamel.

Svůj podnik jste začali v druhé vlně covidí. Jak jste k takovému životnímu kroku dospěli?
Naším snem bylo vždy mít něco svého, hlavně z důvodu určité nezávislosti. Měli jsme spoustu času se po dlouhé době trochu nudit a přemýšlet. Furt jsme si pokládali otázku, co budeme dělat dál? Svět se téměř zastavil, naše projekty s nimi... toto byl nový impulz a energie do žil: budeme dělat karamel.

A teď upřímně, kdo za AJEM Karamel víc bojoval a kdo byl naopak v nadšení opatrnější?
Káťa: Opatrnější jsem určitě byla já. Ne ani tak kvůli covidu a té situaci, co tady nastala, ale spíš proto, že Standa se během minuty dokáže nadchnout pro hodně věcí a najednou je z toho víc než jeden projekt, který nás zaměstná na 1000 %. (smích)
Standa: Já miluji výzvy a tohle byl přesně ten okamžik, na který jsem čekal. Nic není jisté, žádná záruka úspěchu, manželka z toho mého "Teď je to ONO!" byla na nervy! Ale vybojoval jsem to. (smích)

Logisticky to ale musela být noční můra, začínat něco takového v tak složité době, kdy se lidé v klidu nemohli ani potkávat. Jak jste například našli potřebné prostory pro výrobnu?
Káťa: Tahle věc byla pro nás asi nejjednodušší. Já jsem cukrářka a pronajímám si kuchyň na Kokoříně. Kuchyň nikdo nevyužívá a je opravdu veliká, takže se tam vždycky točíme, aniž bychom si překáželi, nebo se tam někdy ani nepotkáme.
Standa: Měli jsme štěstí, že díky Kačenčině profesi jsme měli vše hned k dispozici. Takže start byl relativně jednoduchý. Zavřeli jsme se do výrobny a zkoušeli.

Bylo vytvoření AJEM Karamel spontánním nápadem, nebo šlo třeba o jeden z takových těch plánů, co má člověk pocit, že nikdy neuskuteční a nakonec to změnila pandemie?
Káťa: Řekla bych, že to bylo dost spontánní. S karamelem jsme se sice setkali dávno předtím, ale asi jsme nikdy nepřemýšleli, že to začneme dělat ve velkém a budeme mít vlastní brand. U nás jde asi vždycky o spontánní nápady. (smích)
Standa: Jak říká Kačenka, s karamelem jsme už měli tu čest. V minulosti jsme jezdili na akce s partou kluků a dělali palačinky s karamelem. Tím jsem se hodně inspiroval. Tuto inspiraci jsme s ženou upravili dle vlastních představ a rozjeli to.

Proč právě název AJEM Karamel? Je to počeštěná varianta I’M, tedy „Já jsem Karamel?“
Standa: Všechny naše karamely vyrábíme ručně a v každém je část naší práce, lásky, pečlivosti a tak vznikl nápad. Jelikož jsme v minulosti měli zmrzlinovou káru jménem Ajskrým Kára, tak AJEM Karamel byl po rodinné diskuzi jasná volba. Chtěli jsme originální a zároveň zajímavý název s puncem češtiny. Tak jsme I AM předělali na AJEM. (smích)
Káťa: Žádná úplně česká verze se nám navíc nelíbila a zase v angličtině jsme to taky nechtěli.

Je nějaký konkrétní výrobek z vaší řady, na který jste – z kteréhokoli důvodu – opravdu hrdí?
Káťa: Za mě jednoznačně náš čokoládový karamel, to je prostě pecka! No a potom naše novinka veganský z kokosové smetany s pekanovými ořechy, který se snažíme dělat tak, aby v něm bylo méně cukru.
Standa: Slaný a čokoládový jsou za mě top v kategorii smetanových. Nyní ale spíše tíhnu k novým veganským. Slaný vegan je naprosto boží a teď jsme dokončili různé oříškové, s minimem cukru.

Kde všude lze vaše produkty zakoupit?
Zakoupit se dají samozřejmě na našich stránkách www.ajemkaramel.cz, scuk.cz nebo grizly.cz. Teď už můžeme říci, že dokončujeme posledních pár detailů a brzy nás lidé najdou i na Košík.cz. Co se týče kamenných prodejen, v Praze jsou naše produkty k dostání v několika kavárnách, vybraných prodejnách nebo v pekárnách Náš Chléb.

Jaká je budoucnost AJEM Karamel? Máte už nějaké další, konkrétní plány?
Naším cílem je stále vytvářet nové příchutě a dělat lidem sladký život. Slovo sladký ale vnímáme ve dvou rovinách a už teď pracujeme na verzích, které jsou stále sladké, ale nemají tolik cukru (viz zmíněné vegan karamely). V tomhle chceme pokračovat - sladký, ale také zdravý. To je naše vize. Víc vám teď neřekneme, je to ještě tajné (smích)

A poslední otázka – jak nejraději máte karamel?
Káťa: Já jen tak na lžičku nebo na lívance se zmrzlinou, mňam!
Standa: Moje závislost je teplý karamel, když ho vyrábíme. Furt ochutnávám a ujídám, žena mě neustále musí klepat přes prsty. (smích) A pak snídaně šampionů = bílý jogurt s ovocem a müsli.

AJEM karamel
+420 731 459 523
Facebook
Instagram
ajemkaramel@gmail.com
www.ajemkaramel.cz

TIP: Při objednávce nad 2000Kč poštovné zdarma.

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

ČTĚTE DÁLE

Lucie Hvězdová: materiál je pro mě alfou a omegou všeho

Kousky pod značkou COCAT vytváří oděvní návrhářka Lucie Hvězdová. Šití ji provází celý život a opravdu ho miluje. Kde bere Lucie svou inspiraci a jak se vlastně značka COCAT zrodila, nejen o tom v našem rozhovoru.

Limoška: zakládáme si na unikátních příchutích

Máte rádi sirupy? Pak by Vaší pozornosti neměla uniknout nabídka společnosti z Českého Krumlova, která se rozhodla zaměřit na výrobou přírodních sirupů z čerstvého ovoce a čerstvých bylin. Limošku založili dva krumlovští barmani, Lukáš Konečný a Jan Kučera. A právě s Lukášem jsme skončili na kus řeči.
Reklama
reklama

Tipy na výlety s Pragmoonem, aneb jaro je tady

Jaro je jednoznačně nejpříjemnější čas na výletování. Přeci jen si člověk krásy naší matičky země více vychutná, když je celá pěkně zalitá sluncem a plná přírodních barev. A když náhodou udeří horší počasí, vždycky se můžeme schovat v nějaké krásné české hospůdce. A to se taky počítá. Představujeme tipy na výlety a kam na dovolenou pro celou rodinu.

Festival Beats for Love odhaluje nejsilnější line-up v historii!

Pořadatelé největšího festivalu elektronické taneční hudby ve střední Evropě Beats for Love zveřejnili nejsilnější line-up ve své historii. V rámci letošního ročník, který proběhne 1. - 4. července 2022  v industriální oblasti Dolních Vítkovic, vystoupí více než 90 zahraničních umělců! K obrovským jménům elektronické scény, mezi nimiž nechybí Armin van Buuren, Alan Walker, Lost Frequencies, Vini Vici, Timmy Trumpet, Alle Farben, Andy C, Dope D.O.D, Sub Focus nebo Modestep Live, přibyla více než padesátka zvučných jmen z celého světa a všech odnoží taneční hudby!

SÁZAVAFEST: interpreti ze zahraničí i české scény

SÁZAVAFEST je multikulturní a multižánrový hudební festival konající již po několikáté v malebném zámeckém lesoparku ve Světlé nad Sázavou. 22. ročník se uskuteční v termínu 21. - 23. 7. 2022.