Parukářka volá: Poznejme se sousedé!

Publikováno 30.08.2021
Ochutnávku specialit, rytmickou hudbu i tanec a možnost poznat zvyky různorodých kultur nabízí nedělní akce »Poznejme se sousedé« v parku Parukářka. Návštěvníci se mohou těšit na kulinářskou show s přípravou indonéského pouličního pokrmu Nasi Goreng, kubánské a balkánské písně či moderní vystoupení vietnamských tanečnic. Chybět nebude ani program pro ty nejmenší...

Jubilejní desátý ročník akce s tradicí od roku 2012 proběhne v neděli v parku na Parukářce od 13 hodin. Organizátoři i letos připravili bohatý program pro rodiče i jejich ratolesti. Děti si mohou vyzkoušet oblíbené malování na obličej, nechat si v balonkové dílně vyrobit zvířatka, namalovat své jméno na workshopu kaligrafie nebo si vytvořit osobní mandalu. Pro menší děti bude zajištěn ručně vyřezávaný dřevěný kolotoč a také stavění z kostek. Kromě toho budou připraveny soutěžní kvízy, herní stanoviště a zábavné texty, kde se bude možné dozvědět kulturní zajímavosti ze zemí nejpočetněji zastoupených cizinců na Praze 3. 

Během akce se uskuteční také dvě kuchařské show, které představí přípravu jarních závitků a pouličního indonéského jídla Nasi Goreng. O hudební doprovod se formou kubánských rytmů postará kapela Pragasón, v rámci workshopu můžete zatančit salsu. Balkánskou hudbu představí kapela Džezvica. Kulturní program pro děti obstará žonglérské vystoupení, po kterém proběhne i žonglovací workshop. K vidění bude i akrobatické vystoupení hadí ženy nebo moderní tanec v podání mladých Vietnamek.

Zajímavým zpestřením bude také možnost prohlídky jurty jako tradičního obydlí kočovných kmenů z oblasti centrální Asie a Středního východu. Na své si přijdou i mlsné jazýčky při ochutnávání tradičních specialit indonéské, etiopské, vietnamské nebo mexické kuchyně.

V rámci akce budou představeny pro Prahu 3 významné neziskové organizace pracující s cizinci - META, CIC, ICP, SIMI a INFO-DRÁČEK. Cílem je podpora navazování sociálních vazeb mezi cizinci a majoritní společností, vzájemné poznávání odlišných kulturních zvyklostí a podpora sousedských vztahů a komunitního života na území Prahy 3.

Datum: neděle 5. září od 13:00

Místo: park Na Parukářce

Cena: ZDARMA

Více informací: ZDE