Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
23. května 2022, svátek má Vladimír
Dobrodružné testování LOS KŘUPOS NESPI

Dobrodružné testování LOS KŘUPOS NESPI

Jsme dobrodružné povahy. Milujeme hory, dobrodružství, přírodu a sport. Dostali jsme zajímavou příležitost vyzkoušet v akci novou proteinovou svačinu od Los Křupos.

Byli jsme na novinku NESPI hodně zvědaví, protože jsme si Los Křupos jako outdoorovou svačinu oblíbili a v podstatě bez alespoň jednoho sáčku v některé kapse do žádného dobrodružství nejdeme.

Pro cestovaní v autě jako dělané

Evropa je už hodně civilizovaná a dorazit do pořádné divočiny holt trvá. Autem jezdím rád, ale „nekonečné štreky“ už mne zmáhají. Ještěže na palubě je řidičů více a cesta do národního parku Gran Sasso ve střední Itálii ubíhá dobře. NESPI se osvědčilo jako lehká, příjemně pikantní svačina, co rychle zasytí, křupat se dá pohodlně bez ztráty pozornosti za jízdy. Když už se člověk cítí z monotónní jízdy ukolébaný, NESPI vás jemně pikantní a skvělou chutí znovu nakopne. Prostě jeden sáček nestačí!

8-campo-.jpg

Výstup na Corno Grande Vetta Occidentale

Příjezd na náhorní plošinu Campo Impertore je impozantní. Říká se díky drsným klimatickým podmínkám tomuto místu Malý Tibet. A skutečně voda je hluboko pod povrchem, velmi větrno a z 37 °C dole je rázem příjemných 18 °C. Rozlehlé travnaté pláně se stopami po ledovci, občas polodivoké stádo krav nebo koní. Neuvěřitelně kraji dominuje IMPERÁTOR, nejvyšší masív s vrcholem Corno Grande Vetta Ocidentale (2.912 m n. m.). Je jasné, že jeho atmosféru musíme okusit a v těchto krásných a v něčem exotických horách musíme pobýt ☺

Kraj italských westernů

Campo Imperatore na mne udělalo velký dojem. Točili se zde italské westerny, na kterých jsem vyrostl. Byly skvělou inspirací pro první „fackovačky“ a pro drsné grimasy správných drsňáků ☺ Tady si to musíte v klidu a v pohodě prožít, pozorovat přírodu a pár místních farmářů, od kterých jsme koupili místní sýr a sušené maso. Mám to vyzkoušeno ☺ Na tvrdosti horské trávy, hutnosti sýru a tuhosti sušeného masa poznám, jak tvrdý kraj to je, ale je neuvěřitelně krásný. NESPI s místním sýrem a sušeným masem skvěle chutnalo, vynikající příloha, všechno bez vaření, v absolutní pohodě a se stabilním počasím. Jen ten neustálý vítr a ostré jižní slunko bylo cítit.

8-imperator-.jpg

Dokonce i holkám chutnalo

Trekové toulání mimo nejnavštěvovanější Corno Grande bylo liduprázdné. I holky milovnice moře si tyto hory oblíbily. Asi k tomu přispělo i NESPI  Je jemně pikantní, ale holkám to vůbec nevadilo, spíše naopak. Ani jsem netušil, jak „moderní“ je baštit bezlepkový a bezlaktózový protein ☺ Ale nějak mi to nevadí, když nejsem zrovna „trendy“ a „cool“. Hlavně, že jsme v pohodě. Proteinové NESPI si holky oblíbily, byly spokojené, užívaly si to, já jsem pak byl také spokojený, NESPI totiž v batohu moc neváží.

11-nespi-.jpg

Nejjižnější evropský pevninský ledovec

Byl jsem na něho hodně zvědavý i na samotný výstup. Na Corno Grande je to jiné, nějak ostřejší, jako NESPI ☺ Via ferrátová direttissima, no, nebylo to zadarmo a u holek lehce na hraně. Ale zvládli jsme to jako tým ☺ Takže nahoře není žádné firnové pole, ale ještě stále ledovec, ještě má sílu. Ale je vidět i pouhým okem, že ji ztrácí. Nedá se nic dělat, vše se mění a je relativní i hory Gran Sassa čelí novým klimatickým výzvám.

12-ledovec-.jpg

NESPI je náš nový favorit

Zážitků z Gran Sassa je hodně, obtížně to lze vyjádřit několika větami. Jsou to „svalnaté“ a drsné hory, žádný měkký vápenec ☺ Exotický a polodivoký kraj, zamiloval jsem se do něho. Hlavně svoboda a volnost prostoru. Mimo hlavní výstupové stezky liduprázdné hory, žádná „buzerace“ zákazovými cedulemi, prostě cítíte se zde moc dobře. A novinka NESPI? Je to k neuvěření, ale do těchto hor neuvěřitelně pasovala. Skoro bych řekl, že NESPI je jako CAMPO IMPERATORE, delikátní, ale ostřejší, hutné, ale vyvážené, drsné, ale umí pohladit, jednou okusíte a zamilujete se.

 

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

ČTĚTE DÁLE

Lucie Hvězdová: materiál je pro mě alfou a omegou všeho

Kousky pod značkou COCAT vytváří oděvní návrhářka Lucie Hvězdová. Šití ji provází celý život a opravdu ho miluje. Kde bere Lucie svou inspiraci a jak se vlastně značka COCAT zrodila, nejen o tom v našem rozhovoru.

Limoška: zakládáme si na unikátních příchutích

Máte rádi sirupy? Pak by Vaší pozornosti neměla uniknout nabídka společnosti z Českého Krumlova, která se rozhodla zaměřit na výrobou přírodních sirupů z čerstvého ovoce a čerstvých bylin. Limošku založili dva krumlovští barmani, Lukáš Konečný a Jan Kučera. A právě s Lukášem jsme skončili na kus řeči.
Reklama
reklama

U Sádlů: gotická restaurace s čepovaným pivem Budvar

Rádi Vám představíme gotickou restauraci, která je rozdělená na horní a spodní část, v rámci které Vám nabízí prvotřídní českou kuchyni, kde si z obsáhlého menu jistě vybere každý z Vás. V nabídce naleznete tradiční i méně známá jídla, která se připravují výhradně z čerstvých surovin a nejlepších ingrediencí. V restauraci kladou důraz na pestrost jídelníčku a snaží se zachovávat původní receptury. Naleznete zde pokrmy z čerstvé zeleniny a ovoce, masa a ryb, zvěřiny, sýrů a dalších surovin vysoké kvality.

Michal Kacetl: Vyrábíme vína respektující přírodu

Přírodní přístup k vínu, šetrná výroba i pěstování. To jsou hesla vinařství Kacetl, které leží v obci Mackovice na Znojemsku. „Snažíme se vínu moc nevstupovat do cesty a s každým vínem pracujeme individuálně. Pracujeme na minimalizaci síření a minimalizaci pohybů s vínem během jeho zrání,“ prozrazuje majitel Michal Kacetl.

Spa Hotel IRIS: krásná dovolená v centru Karlových Varů

Karlovy Vary se můžou pochlubit dalším krásným, nedávno zrekonstruovaným wellness hotelem se širokým spektrem vyžití a perfektní polohou. Spa Hotel IRIS **** najdete v blízkosti nádherných Dvořákových sadů, oblíbené Mlýnské kolonády, slavného pramene Vřídlo (600 m) a majestátního kostela sv. Petra a Pavla.