Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
28. září 2022, svátek má Václav
Milan Wimmer: Hostivar je součástí místní komunity

Milan Wimmer: Hostivar je součástí místní komunity

Milan Wimmer je už pět let ředitelem vyhlášeného pivovaru a restaurace Hostivar. Co všechno jeho práce obnáší, jak se popral s covidovým lockdownem nebo na jaké novinky se můžeme těšit, poodhalil v našem rozhovoru.

rad-9769-1_1.jpg

Jakým způsobem vzniknul návrh podoby budov Hostivaru?

Návrh budovy pivovaru H1 vznikl v architektonickém ateliéru ADR pod vedením Petra Koláře. Tento projekt získal od Obce architektů čestné uznání v kategorii novostavba v rámci Grand Prix architektů 2014. Stejné studio je autorem Hostivaru H2.

Jak podporuje Hostivar místní komunitu?

Podporujeme místní baráčníky, hasiče, Sokol, organizujeme podzimní běh Hostivařská 15, v létě na našich zahradách probíhají dětská zábavná odpoledne s programem, každé úterý promítáme filmy, každý čtvrtek si u nás zákazníci mohou poslechnout různé kapely. Na konci léta pořádáme jeden větší koncert, loni to byl koncert skupiny Sto zvířat, letos vystoupí Visací zámek.

14.jpg

Jaká piva máte v nabídce a které máte nejradši?

Pivovary Hostivar mají ve stálé nabídce 3 spodně kvašená piva, 4 svrchně kvašená piva a 1 pivo nealkoholické. Ze spodně kvašených piv jsou to světlá 11, polotmavá 12 a světlá 13, ze svrchně kvašených piv 10 ALE, 14 Black ALE, 14 RED ALE, a 15 H-ALE. Moji oblíbenci jsou všechna naše piva, ale na žízeň si nejčastěji dávám světlou 11, pokud mám chuť na plné pivo s vyšší hořkostí, dám si naší světlou 13. Ostatně naše třináctka nejednou vyhrála titul Nejlepší silné světlé pivo z minipivovaru v prestižní soutěži International Beer Festival Budweis a současně byla loni vyhlášena druhým nejlepším pivem ze všech přihlášených vzorků. Odborná porota ji ocenila v konkurenci více než 1400 piv z téměř 300 pivovarů z 24 zemí.

6-1.jpg

Jak často vaříte další speciály?

Speciály se snažíme vařit minimálně 4 x do roka, podle sezony, nebo podle významných dnů. Tradičně vaříme vánoční speciál, Martinskou 14 nebo v létě kyseláč s různými ovocnými příchutěmi. Velikou oblibu si našla naše 10 ALE vařená ze čtyř sladů a chmelená pouze jedním chmelem, u tohoto piva je významná vyšší hořkost, kterou máme rádi. Dále pak hodně prodávaným druhem je naše 14 RED ALE, to je naopak spíše sladovější pivo.

rad-9931-1_1.jpg

Má Hostivar nějakou vyhlášenou specialitu?

Naše kuchyně je zaměřena na tu českou. Samozřejmě se nevyhýbáme ani mezinárodním receptům, ale těžiště je v klasice jako je guláš, řízky, pečená vepřová žebra. Co se vymyká pivovarské klasice, jsou burgery, které jsou stále populárnější. I díky tomu, že si bulky pro hamburgery vyrábíme sami v naší pekárně.

Čím se od sebe vaše pivovary odlišují?

Oba podniky vycházejí ze stejného základu, takže v provozu příliš odlišností nenajdete. Cíl mají oba pivovary stejný, aby naši zákazníci byli spokojeni, dobře se najedli a napili a rádi se vraceli. Hlavní rozdíl mezi H1 a H2 je kromě velikosti varny (na H2 je technologie pivovaru cca 4x větší než na H1) v tom, že v rámci H2 jsme vybudovali malou řemeslnou pekárnu a Drive okénko pro nákup přímo z auta. O pekárně můžu říct, že si popularitu získala. Náš kváskový chléb je opravdu oblíbený. Na našich ručně dělaných 3krát kynutých rohlících si snadno vybudujete závislost. A buchty, moravské koláče, frgály a loupáky v ničem nezaostávají.

rad-9728-1.jpg

Je něco dobrého, co jste si odnesli z lockdownu?

Naše drive okénko. Díky němu se nám dařilo o trochu lépe než restauracím, které musely prodávat pouze ze dveří. Výhoda byla i šířka sortimentu, kterou jsme mohli nabídnout, tj výborné pivo, poctivé pečivo a dobré jídlo. Rozšířili jsme nabídku i o některé farmářské produkty jako je mléko, máslo a jogurty. A musím říct, že si lidé nákup z auta oblíbili, takže služba funguje nadále.

Jak často pořádáte v Hostivaru kulturní akce?

Kulturní akce pořádáme v letním období na našich dvou pivovarských zahradách. Na zahradě H1, kde je dětské hřiště, pořádáme celé léto různé programy pro děti, například malování vlastních loutek. Na H2 jsou programy orientovány na dospělé. Každé úterý zde promítáme nějaký film a každý čtvrtek hrají různé kapely. Tedy pokud to počasí dovolí. Všechny tyto akce pořádáme bez vybírání vstupného. Jedinou výjimkou je každoroční velký koncert poslední čtvrtek v srpnu, kdy už zveme, opravdu známe kapely a tady bychom to bez vstupného už nezvládli. V minulosti u nás hrálo Sto zvířat, Mňága a Žďorp, Vltava nebo Dan Bárta & Illustratosphere.

5-1.jpg

 

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

VYBRANÉ AKCE

ČTĚTE DÁLE

Za zábavou i adrenalinem do Pitlandu!

Přemýšlíte, kam během podzimu vyrazit za jedinečnými zážitky, užít si spoustu zábavy, získat novou zkušenost, a hlavně nemuset řešit nejisté počasí? Přinášíme vám skvělý tip! Objevili jsme pro vás jedinečný zážitek v pravém slova smyslu! Jedinečný zážitek je totiž přesně to, co nabízí pražský Pitland, speciální krytá hale na Zličíně, kde si užijete jízdu v jedné stopě bez ohledu na věk, zkušenosti, papíry na motorku, a především bez ohledu na počasí! Co byste řekli na trochu akční, lehce sportovní až adrenalinovou zábavu, která je určena opravdu pro každého, včetně dětí nad 150 cm?

Godzone tour 2022 startuje v Praze a v Ostravě už v říjnu!

Česká republika bude mít příležitost zažít evangelizační turné projektu Godzone letos o měsíc dřív, a to v Praze 24. října a v Ostravě 25. října. Celá tour následně pokračuje na Slovensku až do 29. října. Organizátoři této tour chtějí společně s vedoucími různých společenství sdělit Česku a Slovensku aktuální odkaz: Nevzdávej To!
Reklama
reklama

Tiësto se vrátí do Prahy po 4 letech

Tiësto se vrátí do Prahy po 4 letech a to v úterý 27. září 2022 na Magnetic Festival 2022. Nenechte si ujít tuto jedinečnou akci, kde Vám zahraje legenda taneční scény.

Kde uspořádat ty nejlepší firemní akce, večírky, eventy?

Znovu přišel onen magický moment roku, kdy na chvíli odhodíme pracovní masku a pokusíme se nebýt jen kolegy, ale i jemuž by se vaše faux pas mohlo připomenout zrovna ve chvíli, kdy by začal rozhodovat o finančních odměnách. Ale nebojte, nebudeme ani za mravokárce. Přirozeně chceme, abyste se skvěle bavili ve stylovém prostředí a ideálně parťáky. Vánoční firemní večírky jsou za rohem a to by bylo, abychom vám nepřinesli pár tipů na místa, kde to můžete opravdu rozjet.

Budějovický Budvar: pivovar nás všech

S Alešem Dvořákem, létajícím sládkem národního pivovaru Budějovický Budvar nejen o pivu, ale i o národní hrdosti a spolupráci s minipivovary.