Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
23. května 2022, svátek má Vladimír
V Divadle Lucie Bílé se setkají Bídníci po 30 letech

V Divadle Lucie Bílé se setkají Bídníci po 30 letech

V letošním roce slaví česká muzikálová scéna jedno významné výročí. Je tomu právě třicet let, co byl v pražském Divadle na Vinohradech vůbec poprvé v Čechách uveden muzikál Les Misérables – Bídníci. Své slavnostní premiéry se dočkal 25. června 1992, a přestože byl tehdy uváděn pouhé dva měsíce, doslova okouzlil české diváky a odstartoval muzikálový boom u nás.

Na atmosféru a zážitky spojené s tímto legendárním dílemv Divadle Lucie Bílépo třiceti letech společně zavzpomínají původní představitelé Bídníků. Vedle principálky Lucie Bílése diváci mohou těšit na Jiřího Korna, Petru Janů, Jana Ježka, Karolinu Husákovoua Pavla Poláka. Pozvání přijali také Adam Novák, producent prvních českých Bídníků, a Michael Prostějovský, textař, libretista, rozhlasový novinář a producent.

thenardiere.jpg

„Na léto s muzikálem Bídníci vždy ráda vzpomínám a jsem šťastná, že jsem u jeho uvedení tenkrát mohla být.Nejenproto, že jde o naprosto výjimečné díloplné nádherných písní, ale tehdy došlo i na krásná pracovní setkání, ze kterých vznikla přátelství trvající dodnes. Mám proto velkou radost, že tolik mých kolegůpřijalo pozvání k nám divadla a už se moc těším, až si společně zavzpomínáme a třeba i zazpíváme,“ raduje se ze setkání Bídníků po 30 letech principálka Lucie. „Je nám moc líto, že se našeho setkání nemůže zúčastnit  Helena Vondráčková, její role v Bídnicích byla neopakovatelná a bude nám při vzpomínání velmi chybět. Bohužel je však vázána pracovně jinde stejně jako Tomáš Trapl, který do naší party Bídnici po 30 letech neodmyslitelně patří,“ doplňuje dále Lucie Bílá. 

tym.jpg

Večer plný vzpomínek a jedinečných melodií uvede Divadlo Lucie Bílé v sobotu 4. června od 19 hodin. Vstupenky jsou v předprodeji již nyní na webu divadla: ZDE 

valjean.jpg

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

ČTĚTE DÁLE

Tipy na výlety s Pragmoonem, aneb jaro je tady

Jaro je jednoznačně nejpříjemnější čas na výletování. Přeci jen si člověk krásy naší matičky země více vychutná, když je celá pěkně zalitá sluncem a plná přírodních barev. A když náhodou udeří horší počasí, vždycky se můžeme schovat v nějaké krásné české hospůdce. A to se taky počítá. Představujeme tipy na výlety a kam na dovolenou pro celou rodinu.

U Sádlů: gotická restaurace s čepovaným pivem Budvar

Rádi Vám představíme gotickou restauraci, která je rozdělená na horní a spodní část, v rámci které Vám nabízí prvotřídní českou kuchyni, kde si z obsáhlého menu jistě vybere každý z Vás. V nabídce naleznete tradiční i méně známá jídla, která se připravují výhradně z čerstvých surovin a nejlepších ingrediencí. V restauraci kladou důraz na pestrost jídelníčku a snaží se zachovávat původní receptury. Naleznete zde pokrmy z čerstvé zeleniny a ovoce, masa a ryb, zvěřiny, sýrů a dalších surovin vysoké kvality.
Reklama
reklama

Festival Beats for Love odhaluje nejsilnější line-up v historii!

Pořadatelé největšího festivalu elektronické taneční hudby ve střední Evropě Beats for Love zveřejnili nejsilnější line-up ve své historii. V rámci letošního ročník, který proběhne 1. - 4. července 2022  v industriální oblasti Dolních Vítkovic, vystoupí více než 90 zahraničních umělců! K obrovským jménům elektronické scény, mezi nimiž nechybí Armin van Buuren, Alan Walker, Lost Frequencies, Vini Vici, Timmy Trumpet, Alle Farben, Andy C, Dope D.O.D, Sub Focus nebo Modestep Live, přibyla více než padesátka zvučných jmen z celého světa a všech odnoží taneční hudby!

SÁZAVAFEST: interpreti ze zahraničí i české scény

SÁZAVAFEST je multikulturní a multižánrový hudební festival konající již po několikáté v malebném zámeckém lesoparku ve Světlé nad Sázavou. 22. ročník se uskuteční v termínu 21. - 23. 7. 2022.

Michal Kacetl: Vyrábíme vína respektující přírodu

Přírodní přístup k vínu, šetrná výroba i pěstování. To jsou hesla vinařství Kacetl, které leží v obci Mackovice na Znojemsku. „Snažíme se vínu moc nevstupovat do cesty a s každým vínem pracujeme individuálně. Pracujeme na minimalizaci síření a minimalizaci pohybů s vínem během jeho zrání,“ prozrazuje majitel Michal Kacetl.