Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
23. května 2022, svátek má Vladimír
Zámek Žďár nad Sázavou– inspirace trvající už 770 let

Zámek Žďár nad Sázavou– inspirace trvající už 770 let

Zámek Žďár nad Sázavou je rozlehlý barokní areál uprostřed malebné krajiny Žďárských vrchů. Neobyčejně zajímavé dějiny zde psali cisterciáčtí mniši už od založení kláštera v roce 1252, geniální architekt Jan Blažej Santini Aichel nebo současní majitelé zámku, rodina Kinských. Ti zde v návaznosti na pestrou minulost budují živé, tvořivé a přátelské prostředí. 

mam-100721-galerie-087-websize.jpg

Zámek, kde se nezamyká

V průběhu celého roku můžete začít svůj den na zámku v multimediálním Muzeu nové generace. Rozhovor středověkého mnicha a holčičky ze současnosti, hra světel a stínů nebo animované projekce vás přenesou do období mezi 13. stoletím a současností.Další příběhy vám odhalí prohlídka areálu s průvodcem. Pak už je nejvyšší čas vyrazit na Zelenou horu, která je zapsána na Seznamu světového dědictví UNESCO a naučnou stezku kolem zámku. Váš den na zámku doporučujeme zakončit návštěvou stálé výstavy Umění baroka, která představuje originály sbírek Národní galerie. Odměnit se můžete v zámecké kavárně a obchodu se suvenýry.

zamecke-interiery-2020-plna-kvalita-0013.jpg

Každý měsíc zámek ožívá celou řadou kulturních akcí – ať už je to známý mezinárodní festival současného tance, pohybového divadla a nového cirkusu KoresponDance (10. ročník – 15. – 17. 7.), otevření soukromých zahrad rodiny Kinských Zahrady vyprávějí (28. – 29. 5.), Den venkova (24. 9.) nebo akce pro rodiny s dětmi, koncerty nebo řemeslné kurzy Chytrá ruka.

Tam, kde se potkává minulost s budoucností

Potřebujete s týmem načerpat síly a nasát trošku čerstvého vzduchu?Říkáte si, že spojení nevšedních zážitků a pracovních povinností nejde dohromady? Ve žďárském zámku vás přesvědčí o opaku.

dsc-1082.jpg

Profesionální zámecký tým vám pomůže zorganizovat akci na klíč přesně podle vašich požadavků. V areálu najdete privátní reprezentativní prostory pro důležité klienty, ale také sál s kapacitou až 200 osob. K dokonalému dojmu pomůže také využití lokálních produktů při coffee breaku nebo rautu. Ochutnejte ryby ze zámeckých sádek, regionální specialitu v podobě Žďárského kapra, uzené ryby z Rybárny Kinský, zvěřinu z okolních lesů nebo cider ze zámeckého jabloňového sadu.Po školení, konferenci, teambuildingu nebo firemním večírku můžete relaxovat při návštěvě Muzea nové generace, prohlídce zámku s degustací vín, procházce s lesníkem do pralesa na Žákově hoře zakončené lesním rautem nebo s kolem či běžkami na některé z mnoha tras v okolí. Pokud chcete kromě firemního ducha posílit také vaše dovednosti, rozhodně do programu zahrňte některý z řemeslných kurzů Chytrá ruka. Zdá se vám, že vše není možné stihnout během jednoho dne? Ano, máte pravdu. Právě proto se můžete na zámku ubytovat ve stylových a nově zrekonstruovaných pokojích. Klíč k vašemu pracovnímu úspěchu je v zámku. Přijeďte se přesvědčit!

mam-100721-galerie-037-websize.jpg

Láska na každém kroku

Vysnili jste si nezapomenutelný svatební den na nádherném místě, které okouzlí všechny vaše hosty? Potom prožijte svůj velký den na Zámku Žďár nad Sázavou.

Rozmanitost svatebních prostor, poloha uprostřed republiky nebo skvělý catering. To jsou jen některé z mnoha důvodů, proč si říct své ANO na žďárském zámku. Líbí se vám sakrální svatby, ale nemůžete mít obřad v kostele? Nevadí! Oválný sál v Prelatuře s rozsáhlou nástropní freskou je to pravé. Chcete romantické fotografie v zelené trávě jabloňového sadu? Tak právě pro vás je tu Forota. Oblíbeným místem pro venkovní svatbu je také IV. nádvoří, nejklidnější část bývalého cisterciáckého kláštera s nádhernou kulisou baziliky a bývalých koníren. Právě barokní konírny s klenutým stropem slouží jako další prostor pro svatební obřad. Hostinu doporučujeme uspořádat ve Freskových sálech nebo ve velkém sálu Konventu.

dsc-1363.jpg

Na zámku vám rádi pomohou s organizací hostiny nebo výběrem cateringové služby a lokálních dodavatelů. Svatební hosté budou dlouho vzpomínat na grilované pstruhy ze zámeckých sádek, zvěřinu z Kinského lesů nebo cider vyrobený z jablek ze zámeckého jabloňového sadu.

Třešničkou na dortu každé svatby je ubytování v nově rekonstruovaných a designově navržených pokojích přímo v areálu zámku. Svatební noc můžete strávit v Zahradníkově domku, Barokní věži nebo Mlýně.

V tuto chvíli můžete rezervovat termíny obřadů i hostin na rok 2023 a poslední volné termíny pro obřad na rok 2022.

 

Nezávaznou nabídku vám ráda připraví hospitality manager Eva Kulková / +420 603 210 321, events@zamekzdar.cz.

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

ČTĚTE DÁLE

Lucie Hvězdová: materiál je pro mě alfou a omegou všeho

Kousky pod značkou COCAT vytváří oděvní návrhářka Lucie Hvězdová. Šití ji provází celý život a opravdu ho miluje. Kde bere Lucie svou inspiraci a jak se vlastně značka COCAT zrodila, nejen o tom v našem rozhovoru.

Tipy na výlety s Pragmoonem, aneb jaro je tady

Jaro je jednoznačně nejpříjemnější čas na výletování. Přeci jen si člověk krásy naší matičky země více vychutná, když je celá pěkně zalitá sluncem a plná přírodních barev. A když náhodou udeří horší počasí, vždycky se můžeme schovat v nějaké krásné české hospůdce. A to se taky počítá. Představujeme tipy na výlety a kam na dovolenou pro celou rodinu.
Reklama
reklama

U Sádlů: gotická restaurace s čepovaným pivem Budvar

Rádi Vám představíme gotickou restauraci, která je rozdělená na horní a spodní část, v rámci které Vám nabízí prvotřídní českou kuchyni, kde si z obsáhlého menu jistě vybere každý z Vás. V nabídce naleznete tradiční i méně známá jídla, která se připravují výhradně z čerstvých surovin a nejlepších ingrediencí. V restauraci kladou důraz na pestrost jídelníčku a snaží se zachovávat původní receptury. Naleznete zde pokrmy z čerstvé zeleniny a ovoce, masa a ryb, zvěřiny, sýrů a dalších surovin vysoké kvality.

Festival Beats for Love odhaluje nejsilnější line-up v historii!

Pořadatelé největšího festivalu elektronické taneční hudby ve střední Evropě Beats for Love zveřejnili nejsilnější line-up ve své historii. V rámci letošního ročník, který proběhne 1. - 4. července 2022  v industriální oblasti Dolních Vítkovic, vystoupí více než 90 zahraničních umělců! K obrovským jménům elektronické scény, mezi nimiž nechybí Armin van Buuren, Alan Walker, Lost Frequencies, Vini Vici, Timmy Trumpet, Alle Farben, Andy C, Dope D.O.D, Sub Focus nebo Modestep Live, přibyla více než padesátka zvučných jmen z celého světa a všech odnoží taneční hudby!

SÁZAVAFEST: interpreti ze zahraničí i české scény

SÁZAVAFEST je multikulturní a multižánrový hudební festival konající již po několikáté v malebném zámeckém lesoparku ve Světlé nad Sázavou. 22. ročník se uskuteční v termínu 21. - 23. 7. 2022.