Eva Decastelo

Publikováno 01.10.2017
Moderátorka, herečka, manželka a matka dvou dětí. To je Eva Decastelo, kterou můžete aktuálně vídat na obrazovkách televize Prima v Top star magazínu jako večírkovou královnu a také v seriálu Ohnivý kuře, kde hraje manželku starosty. Jaká je tahle sympatická a činorodá moderátorka v soukromí, zjišťovala pro časopis Pragmoon Denisa Jeřábková.

Moderátorka, herečka, manželka a matka dvou dětí. To je Eva Decastelo, kterou můžete aktuálně vídat na obrazovkách televize  Prima v Top star magazínu jako večírkovou královnu a také v seriálu Ohnivý kuře, kde hraje manželku starosty. Jaká je tahle sympatická a činorodá moderátorka v soukromí, zjišťovala pro časopis Pragmoon Denisa Jeřábková.

Kdo je Eva Decastelo kromě toho, že je to známá moderátorka a herečka?

Jsem hlavně máma dvou úžasných dětí a pro ně se snažím být ta nejlepší máma na světě. Tak snad se mi to daří. (smích)

Tvé životní motto?

Víš, že asi žádné nemám? Dřív bych asi nějaké vychrlila, ale dneska nemám čas, abych o nějakém mottu přemýšlela, protože když nejsem v práci, tak si radši jdu s dětma hrát na hřiště.

Čím si chtěla být jako dítě?

Asi jako všechny malé holčičky zpěvačkou, herečkou, moderátorkou a asi i učitelkou. Pocházím z učitelské rodiny. Proto jsem vystudovala střední pedagogickou školu. Ale přišla příležitost a hned jsem od toho utekla do divadla a k moderování.

V současné době patříš mezi neoblíbenější české moderátorky. Máš ještě po těch letech trému?

Trému asi mám, ale u moderování se ji umím velmi rychle zbavit. Horší je to s trémou v divadle. Tam s ní bojuju trochu víc.

Stalo se Ti někdy, že Ti došly slova?

No jéje, při moderování se to stane, ale nesmí to trvat moc dlouho, aby si toho diváci nevšimli. (smích)

Vzpomeneš si na svou úplně první moderaci?

Nevím, jestli si vzpomenu na úplně první moderování, protože to už je hrozně dávno. Ale vzpomínám si na první moderování v televizi.  Bylo to na TV Očko v roce 2005 společně s Jakubem Prachařem. Tam jsem byla nervózní strašně. Kdyby to šlo, možná bych ještě před vysíláním utekla. (smích)

Co je pro Tebe v životě nejdůležitější?

Moje rodina.

Na čem Ti naopak vůbec nezáleží?

To se nedá takhle říct - je určitě spousta věcí, na kterých mi nezáleží, ale ani o tom nepřemýšlím, protože tomu nevěnuju žádnou pozornost. Věcem, na kterých mi nezáleží, nemůžu věnovat čas a pozornost, protože už takhle mám toho času tak málo.

Tvé silné a slabé stránky?

Silná jsem já a mojí slabou stránkou je láska ke sladkému. (smích)

Je něco, co bys v životě udělala jinak, kdybys mohla?

Nevím, jestli bych chtěla udělat něco jinak, protože bych se bála, že bych pak nedošla na stejné místo, na kterém jsem dnes. Jako milovnice sci-fi totiž vím, že stačí jediné mávnutí motýlích křídel a celá budoucnost může být jinak. Takže to radši nebudu pokoušet.

Jak hodnotíš aktuální období? Jak se máš?

Mám se moc krásně. Dělám práci, kterou mám ráda, mám rodinu, kterou miluju. Musím to zaklepat, ale vážně se mám krásně.

Jsi krásná a štíhlá ženská. Jak to děláš? Máš nějaký recept?

Receptem na krásu je šikovná vizážistka a na štíhlost používám stahovací prádlo. (smích)

Už rok a půl hraješ v seriálu Ohnivý kuře. Co Tě baví víc moderování nebo herectví?

Baví mě oboje. K herectví jsem se po letech vrátila a co se týče moderování, tak si naštěstí můžu vybírat a beru jen takovou práci, která je pro mě zajímavá.

Hraješ tam povrchní zlatokopku. Takže naprostý opak Tebe. Jak se Ti to hraje?

Ohnivý kuře je skvělý seriál a neříkám to jen, že jeden ze scénáristů je můj manžel. A moje role je naprosto úžasná. Mrchy se totiž vždycky líp hrají.

Aktuálně Tě můžou diváci vídat i v Top star magazínu na Primě jako večírkovou královnu. Co ty a večírky? Chodíš na ně ráda? Baví Tě to i v soukromí? Patříš mezi pařmenky?

Dřív jsem večírkovala poměrně hodně. Dneska už si ale vybírám, na který večírek zajdu. Navíc na většinu z nich chodím hlavně pracovně, takže na nějaké velké paření to už několik let nevypadá.

Vzpomeneš si na nějaký svůj trapas nebo skandál z večírku?

Asi ne, protože jsem nejspíš nikdy žádný neudělala. Vzhledem k tomu, že jsem pracovala v bulváru, věděla jsem, jak se to dá nafouknout. Proto jsem se vždycky hodně hlídala.

Showbyznys znáš snad ze všech stran? dokáže Tě ještě něco překvapit?

Spíš lidi mě dokážou překvapit. A to nejen lidi ze šoubyznysu. Kolikrát si o někom myslíš, že je kamarád, a on Ti pak vrazí nůž do zad.

Nějaký Tvůj recept, jak v showbyznysu prorazit?

Kdybych takový recept znala, asi si založím nějaké kurzy, protože to chce vědět spousta lidí. Ale myslím, že prorazit není tak těžké, mnohem horší je se tam udržet. To už chce opravdu hodně práce.

Jaký máš názor na bulvár?

Pár let se v něm pohybuju. Byla jsem i několik let na druhé straně - na straně bulváru - pracovala jsem v několika časopisech, novinách a dělala bulvár i v televizi. Takže na něj nemůžu mít negativní názor.

Už Ti někdy bulvár ublížil?

Nevím, jestli přímo ublížil. Párkrát mě něco rozplakalo, ale naštěstí se umím rychle oklepat a zapomenout. Mám oporu v manželovi, a to je hrozně důležitý.

Jsi dvojnásobná maminka. Jaká jsi máma?

Na to by ses asi měla zeptat mých dětí. Já doufám, že až mě jednou budou hodnotit, řeknou, že dobrá.

Kdo je přísnější? Ty nebo manžel?

Jak kdy. Manžel má větší respekt, takže stačí, aby zvedl hlas, a děti většinou poslechnou. Na druhou stranu nemá tak jasné hranice, nechává dětem volnější režim. Myslím, že se v jejich výchově skvěle doplňujeme.

Změnilo Tě mateřství? Případně, jak? Jaká byla Eva Decastelo před dětmi a po dětech?

To změní každou ženu. Když poprvé držíte v ruce miminko, dojde Vám, že o něj máte starost. A to je úplně nový pocit, který Vás zaručeně změní. Hned se na všechno díváš jinak, protože myslíš hlavně na svoje děti, a ne na sebe.

Stalo se Ti někdy, že sis s dětmi nevěděla rady?

Občas je to s nimi těžký, ale že bych si úplně nevěděla rady, to ne. Vždycky si přece můžu zavolat manžela na pomoc. (smích)

Jak se Ti daří skloubit práci s rolí maminky?

Dělám, co můžu, aby moje děti nemohly říct, že na ně jako maminka kašlu. Když jsem s nimi, tak se jim věnuju na sto procent, vymýšlím program a tak podobně. Tím jim malinko kompenzuju, že občas večer musím jít točit nebo moderovat na večírek nebo hrát divadlo.

Co třetí dítě? Plánuješ?

Teď asi ne. Musela bych se asi vzdát svojí práce, což se mi teď úplně nechce. Ale do budoucna to nevylučuju.

Co děláš, když nepracuješ? Čemu se věnuješ?

Když mám úplně volno, děti jsou ve škole a školce, tak dospávám, co jsem předtím nestihla. Pak taky moc ráda čtu.

Co nebo kdo Tě dokáže zaručené rozesmát?

Rozesmívají mě nejvíc děti, nosí ze školy a ze školky spoustu historek, a u toho se občas musíš smát.

Co Tě naopak dokáže pořádně naštvat?

Snažím se, aby to nebylo nic, protože mi došlo, že naštvání nic nevyřeší. Ale nejvíc se mě dotýkají lidské podrazy.

Tvé plány do budoucna?

Chci vychovat ze svých dětí skvělé, úžasné, kreativní a hlavně šťastné osobnosti. To je můj plán dlouhodobý. A krátkodobě potřebuju najít s manželem společný termín na dovolenou. (smích)

Máš nějaký životní sen, který by sis chtěla splnit?

Mně se moje životní sny plní... takže ještě toho živého slona bych potřebovala. (smích)