TOP Burger 2018 - vyberte s námi toho nejlahodnějšího fešáka v housce

Publikováno 17.03.2018
Ani letos vás o náš nejoblíbenější (nebo minimálně nejlahodnější) speciál nemůžeme připravit. Chápete správně, opět přišla doba hledání nejlepšího burgeru! Aby, čtenáři PragMOONu, nám stejně jako v minulých letech pomůžete udělit certifikát 1. místo v soutěži „TOP BURGER 2018“.

Jak hlasovat? Zašlete bezplatnou sms ve tvaru „název restaurace“, vaše „Jméno Příjmení“ na číslo: 776 657 085. Hlasovat můžete vždy jednou. Každá z 10 restaurací nám věnovala tři poukázky na 500 Kč. Těmi odměníme vždy tři náhodně vybrané fanoušky dané restaurace. Ať vyhraje ten nejlepší burger! Hlasovat můžete do 15.4.2018.

A pokud vám ve výčtu nějaká oblíbená burger restaurace chybí, stačí nám dát tip na info@diskdata.cz.

BURGER DE SOTO

Nuselská 78, Praha 4, Tel.: +420 244 465 415
www.praha-rozvoz.eu/burger-de-soto

V Burger De Soto vás svou širokou nabídkou burgerů určitě překvapí. Zdejší nabídka je všechno možné, jenom ne nudná. Vaše chuťové buňky rozdráždí Pikantní Burger El Diablo (na fotce), v široké nabídce podniku se dále neztratí speciální burger ze smažených filet mečouna nebo vegetariánský burger s fazolemi a římským salátem. Jako přílohu si můžete nechat zároveň dovézt klasické hranolky nebo bramboráčky. Při objednávce burgeru si navíc můžete vybrat nápoj nebo dezert zcela zdarma. Tomu se říká servis!

JAMES DEAN

V Kolkovně 922/1, Praha 1
Tel.: +420 606 979 797, www.jamesdean.cz

James Dean Prague je fenomenální americká diner restaurace situovaná do samotného srdce hlavního města Prahy. Je to místo předurčené k nezapomenutelným a intenzivním zážitkům ve dne i v noci. James Dean Prague Vás zve na rozmanitou cestu pravou Amerikou. Obklopeni originálními artefakty nespoutaného života legendárního rebela Jamese Deana si můžete vychutnat jak autentickou americkou snídani, k obědu pořádně vydatný burger nebo využít večerní atmosféry se skleničkou lahodného koktejlu v podzemním baru.

HADOG

Sokolovská 379/204, Praha 8
Tel.: +420 728 636 850, www.hadog.cz

Žádné polotovary, žádné mražené suroviny, poctivý burger z vždy čerstvých surovin i bezlepkové pečivo - to je burgrárna Hadog. A aby byl „balíček“ chuťového zážitku úplný, k lahodným burgerům si zde můžete dát pravé US limonády jako Dr. Pepper Cherry Vanilla, Fanta Grape a 7UP cherry. Naším tipem je Hadog burger, který nabízí mleté hovězí maso, domácí malinovou BBQ omáčku, slaninu, nivu, chipsy z hranolek a goudy, červenou cibuli, majonézu, okurka a ledový salát. V Hadogu nabízejí nejen burgery, ale i originální bagety.

MERLIN IRISH PUB

Bělehradská 68a, Praha 2
Tel.: +420 222 522 054, www.merlin-pub.cz

Merlin Irish Pub má dvě tváře - horní části dominuje stylově dřevěný bar s místy na sezení a velkými okny, dolní má dřevěnou podlahu a cihlovou klenbu. Příjemné posezení si ještě lépe vychutnáte s jedním z mnoha druhů točených piv - Plzeň, Kozel (světlý i tmavý), Volba sládků, Guinness, Cider Kingswood a Merlin. Pokud jde o burgery, v Merlinovi jsou v nabídce například lahodný hovězí burger speciál, kuřecí burger, hovězí burger s jalapenos a hovězí double burger, či vepřový burger z trhané kýty. To vše přirozeně s hranolkami.

REGAL BURGER

Nádražní 61, Praha 5
Tel.: +420 735 757 516, www.regalburger.eu

V Regal Burger moc dobře ví, že kvalitní burger je hlavně o mase. To jejich pochází od české společnosti Meatpoint z rozlehlých pastvin Krušných hor, kde se zvířata pohybují volně a s možností celoročního výběhu. Houska, kterou peče dvorní pekař dle tajné receptury, je zde vždy čerstvá, křupavá a trochu nasládlá. Všechna zelenina je čerstvá a sýr brán přímo z Holandska. Jako tip doporučujeme klasický masový burger s barbecue omáčkou podle vlastní receptury, s čedarem, salátem, rajčetem, kyselou okurkou a červenou cibulí.

PEPE BURGER

Náchodská 703/91, Horní Počernice
Tel.: +420 739 140 014, www.pepeburger.cz

Pepe Burger je mladá rodinná firma zabývající se provozováním bistra v americkém stylu, kde doslova ochutnáte atmosféru slavné Route 66. Základem jsou kvalitní suroviny od místních dodavatelů a domácí produkty (žádné polotovary a předem nakoupené omáčky). Vyzkoušet rozhodně musíte specialitu Big Pepe - 300g šťavnatého grilovaného hovězího v domácí bulce, čedar, ledový salát, cibule a originální okurková omáčka. Novinkou podniku je foodtruck, který bude letos jezdit po vyhlášených festivalech.

URBAN PUB

Chemická 951, Praha 4
Tel.: +420 702 095 411, www.urbanpub.cz

Urban Pub do burgerové soutěže vstupuje s lahůdkou US Burger. Tento kousek jsme vybrali záměrně, protože v Urban Pubu jednoznačně patří mezi nejoblíbenější. Skvělá domácí houska naplněná hrubě mletým hovězím masem, doplněná výborným dipem, lahodnou čerstvou zeleninou a speciální karamelizovanou cibulkou. Burger si můžete vychutnat ve dvou provedeních 150 gramů masa nebo jako luxusní 300 gramový double. Přijďte ho ochutnat do moderní designové restaurace Urban Pub.

THE PUB PRAHA 1

Veleslavínova 3, Praha 1 – Staré Město
Tel.: +420 222 312 296, www.thepub.cz

The PUB Pilsner Unique Bar je unikátní franchisingový koncept restaurací, který spojuje kvalitní kuchyni, výborné pivo a skvělou zábavu. I v nově zrekonstruované pobočce na Praze 1 si můžete sami načepovat nepasterizované pivo z tanků u stolů vybavených samoobslužným výčepem. A protože dobře víme, že k dobrému pivu se pořádný burger znamenitě hodí, najdete jich v jídelním lístku hned několik. Jejich servírování se v Pubu věnujeme již dlouho a tak dobře víme, jak důležité je vybrat ty nejkvalitnější suroviny.

LAFA GRILL

Václavská 9, Nové město, Praha 2 (Karlovo Náměstí)
Tel.: +420 773 694 866, www.lafa-grill.cz

Tato speciálka zaměřená na burgery a sendviče je vyhlášená především díky skvělým domácím omáčkám a mletému masu od český farmářů, to vše v delikátní domácí máslové housce. Restaurace nabízí i výborný čepovaný Pilsner Urquell nebo předkrmy či chuťovky. Lafa Grill má pro své návštěvníky také připravenou soutěž – pokud se Vám povede sníst „LAFA“ burger s celkem 600 g masa do 20 minut, dostanete ho zcela zdarma. Skromnější jedlíci ocení BBQ Burger či Big Cheesse, který je u zákazníků nejoblíbenější.

THE CRAFT

Náměstí Míru 1221/4, Praha 2
Tel.: +420 777 997 984, www.thecraft.cz

Mezi zaběhnuté podniky vstupuje sebevědomý nováček jménem The Craft. Ten hodlá zkušené mlsouny nalákat burgery z vynikajícího místního hovězího a čerstvých surovin a šesti řemeslnými pivy na čepu z českých minipivovarů. Nabídka se pravidelně "točí", aby bylo vždy z čeho vybírat. A z šesti piv se každé dva-tři dny jedno vymění za nové. Prostě se pořád něco děje! Náš tip? Jmenovec Craft burger, který nabízí 180g hovězího masa, salát, nachos, čedar, slaninu, rajče, cibuli, domácí hořčičnou majonézu a sladovou housku.