Na Kačabce: Není putyka jako putyka

Publikováno 18.03.2018
Stará Hostivař patří k těm částem Prahy, do kterých jen tak nezavítáte. Není totiž typickou pražskou čtvrtí. Spíše než to připomíná malebnou vesničku, která si nějakým zázrakem dokázala uprostřed stále rozpínajícího se velkoměsta uchovat svůj statkářský nádech, kde nechybí kostel, poctivá náves, původní staré domky, ulice s roztomilými starosvětskými názvy a do toho putyka Na Kačabce.

Kolem jste pravděpodobně projeli mnohokrát. Kolem Staré Hostivaře byl totiž vybudován známý obchvat, jímž se jezdí z centra Hostivaře směr Chodov a Opatov. Pokud pojedete autem, stačí odbočit do ulice Selská a po pár metrech již na Kačabku narazíte. Pokud pojedete autobusem, vystoupíte na zastávce stejného jména a ujdete pár desítek metrů ke schodům s výrazně červeným zábradlím. Od nich je to již do putyky coby kamenem dohodil.

Kačabka je z historického hlediska pro Hostivař velmi významná. Původ domu se totiž datuje až do července roku 1837, kdy si Josef a Dorota Kačabovi (odtud název Na Kačabce), postavili stavení na kusu pole vedle své usedlosti. Rozšířením stavby vznikla kultovní hospoda, kde byl založen fotbalový klub Hostivař, kapela Šlapeto a v prostorách hostince a přilehlé zahrady se odehrávala divadelní vystoupení, country večery a koncerty. Původní obyvatelé Hostivaře na místo nedají dopustit.

Pravda, již to není TA putyka, která vytvořila dobovou kulisu pro natáčení filmu „Smrt černého krále“ s radou Vacátkem. Doba pokročila a podnik prošel před pár lety nákladnou rekonstrukcí. Jeho původní venkovský interiér se přiblížil moderní vidině špičkových gastronomických podniků, což je ale naprosto v pořádku. Duch místa byl prostřednictvím nejrůznějších detailů a užití dřeva zachován, ráz se ale přiblížil současným trendům.

Těm odpovídá i gastronomie, která je přeci jen hravější, než na co byli návštěvníci původní Kačabky zvyklí. Co je ale u nové kuchyně nejdůležitější - jde o gastronomii prvotřídní, kdy je i zdánlivě běžným pokrům věnována ohromná péče (ať už mluvíme o výběru surovin nebo prezentaci). Tým nadšených kuchařů se snaží každý den nabídnout gastronomický zážitek, který byste na podobném místě (a navíc za podobně střízlivé ceny) opravdu ani nečekali.

Kapitolou samou pro sebe je obrovská zahrádka s dostatkem míst k sezení, prostorem pro kapelu, dětským koutkem a otevřeností k návštěvě s pejsky. Pro soukromé akce ideální. V letě ve stínu stromů můžete ochutnat prakticky denně grilované speciality, čerstvé ryby, stařené hovězí či vlastní uzené dobroty

Na Kačabku se určitě vyplatí zajet podívat. Vynikající jídlo a příjemná atmosféra si vás získají a posezení můžete následně „vychodit“ v blízkém hostivařském lesoparku nebo krásné návsi.

Chalupnická 12, Praha 10 - Hostivař
Tel: +420 603 217 934
www.nakacabce.cz