Týdenní přehled akcí 19.3. - 25.3.

Publikováno 21.03.2018
S novým týdnem přichází i náš přehled. V průběhu týdne si na své přijdou příznivci nejrůznějších hudebních žánrů, ale i příznivci kvalitního divadla či jídla. Vrcholem týdne pak bude již 8. ročník multi-žánrového festivalu Žižkovská noc...

 

Pondělí 19.3.

 

Dalibor Janda 65

Na pondělní večer je ve Velkém sále Paláce Lucerna přichystán velký koncert k 65. narozeninám známého českého zpěváka, textaře, hudebního skladatele a držitele dvou Zlatých Slavíků Dalibora Jandy, mezi jehož největší hity patří „Vcházíš bez vyzvání“ (hudbu složil Karel Svoboda) či „Žít jako kaskadér.“ Jako doprovod vystoupí kapela PROTOTYP, mezi hosty patří například Anna Jandová.

Koncert začíná v 19 hodin.

Vstup: 290,-Kč

 

Úterý 20.3.

 

Utrpení mladého Werthera

Divadlo D21 si na úterní večer připravilo reprízu přepisu klasiky světové literatury od J.W. Goethe v režii Jakuba Šmída. Tato jevištní inscenace romantického románu v dopisech, nabízí moderní pohled na notoricky známý příběh. Kniha, kterou vydal německý autor v roce 1774, spustila po vzoru hlavního hrdiny vlnu sebevražd napříč celou Evropou a v některých zemích byl dokonce její překlad zakázán. S odstupem 250 let je Utrpení mladého Werthera jedním z nejvýraznějších děl literatury 18. století a dočkala se velkého množství nejrůznějších adaptací, jako je právě to dnešní.

Představení začíná v 19:30 a trvá 75 minut.

Vstup: od 150,-Kč

 

Středa 21.3.

 

Marcus & Martinus - Moments Tour

Fórum Karlín přivítá ve středu večer norskou popovou a taneční senzaci – sourozenecké duo Marcus a Martinus. Tato 16letá jednovaječná dvojčata, která s hudbou začala již v 5 letech, představí v rámci svého koncertu desku Moments, která by měla zachycovat dění v jejich životě.

Koncert dua, které stylem hudby připomíná Justina Biebera, začíná v 19 hodin.

 

Čtvrtek 22.3.

 

Žižkovská noc 2018

 

Po dobu tří dnů se propojí ty nejzajímavější kluby na Žižkově v jeden tradiční festival plný kvalitní klubové hudby. 8. ročník multižánrového festivalu nabídne ve dnech 22. až 24. března přes šedesát scén v klubech, divadlech, kavárnách, hospodách i galeriích, na své si tak přijde opravdu každý.

Program Žižkovské noci začíná v odpoledních hodinách a končit bude s nedělním ránem.

Vstup: 200,-Kč za festivalovou vstupenku

 

Majid Jordan (CA)

Kanadský R´n´B hurikán navštíví v rámci svého evropského turné i pražské Roxy! Příznivci tohoto stylu se tak mohou těšit na večer plný moderní hudby, která zaujala posluchače po celém světě.

Koncert začíná v 19 hodin.

Vstup: 590,-Kč

 

Pátek 23.3.

 

Jarní trhy // Festival EVOLUTION 2018

Na Výstavišti v Holešovicích se o tomto víkendu překrývají tři akce, které stojí za to navštívit – Festival EVOLUTION, který je zaměřen na zdravý životní styl, stále probíhá Matějská pouť a v pátek startují Jarní trhy. Holešovice se proto o tomto víkendu opravdu vyplatí navštívit – na své se přijde opravdu každý!

Akce probíhají od pátečního rána až nedělního večera.

Vstup: Festival Evolution – 170,-Kč; Jarní trhy – ZDARMA; Matějská pouť – 30,-Kč

 

Sobota 24.3.

 

Kryštof JenomPísničkyTour 2018

Kryštof, jedna z nejúspěšnějších českých kapel současnosti, zavítá v rámci svého celorepublikového turné i do pražského Kongresového centra. Fanoušci se tak mohou těšit na průřez hitovou tvorbou tohoto uskupení i jejich nejnovější písně.

Koncert začíná ve 20 hodin.

Vstup: 790,-Kč

 

Neděle 25.3.

 

Opera nás baví

Stavovské divadlo pokračuje ve svém zábavně-vzdělávacím cyklu pro rodiny s dětmi Opera nás baví, tentokrát s podtitulem ruská opera. Návštěvníci se tak seznámí s nejvýraznějšími zástupci ruské klasické hudební tvorby.

Představení začíná v 11 hodin.

Vstup: 190,-Kč

 

Fleret – 35 let

Valašská kapela Fleret slaví ve Velkém sále Paláce Lucerna 35. výročí svého vzniku. Toto charismatické uskupení, které stvořilo hity českého folku jako „Sbohem galánečko“, nebude na pódiu osamoceno – jako hosti se představí například Jaromír Nohavica či Vlasta Redl.

Akce začíná v 18 hodin.

Vstup: 380,-Kč

 

m.v.