Nela Slováková: Ráda jsem středem pozornosti

Publikováno 26.03.2018
Je jí 27 let, má dokonalou postavu, je prostořeká, sexy a za každé situace říká, co si myslí. Řeč je o jedné z nejúspěšnějších osobností českého Instagramu a vítězce reality show Hotel Paradise, ze které si v roce 2012 odnesla jeden milion korun. Kdo je tahle pohledná blondýnka, kterou lidé buď naprosto milují, nebo jí nemohou přijít na jméno? To zjišťovala pro časopis Pragmoon Denisa Jeřábková.

Kdo je Nela Slováková? Jak by ses v několika větách představila?

Nela Slováková, což třeba nikdo moc neví, je bývalá gymnastka. Dělala jsem gymnastiku od čtyř do patnácti let, tedy skoro jedenáct let. Posledních pár let jsem se tomu věnovala hodně vrcholově, zhruba 6 hodin denně včetně víkendů. Skončila jsem s gymnastikou z vlastního rozmaru, kterého možná dnes trochu lituju, protože jsem v tom byla fakt dobrá. Jinak jsem opravdu taková normální, (NE)obyčejná holka, řekla bych, že až moc hodná holka. A občas se mi to moc nevyplácí. I když v poslední době, poučená spoustou zklamání, si dávám velký pozor, na koho jsem hodná a na koho ne.

Patříš mezi několik málo hvězd na Instagramu. Aktuálně máš na Intagramu téměř 240 tisíc followerů. Jaké je tajemství Tvého úspěchu? Co by si doporučila ostatním, kteří by také rádi byli úspěšní na Instagramu?

Já vlastně ani nevím, jak jsem to dokázala. 240 tisíc je strašně velké číslo a dennodenně to roste. Instagram jsem si založila před třemi lety a dost možná na svém profilu ukazuji takový ten normální život, který zajímá obyčejné holky, které se ve mně zhlédly, což je pro mě obrovská pocta. Občas sdílím nějakou tu kabelku, dovolenou, ale i to ty moje holky rády vidí. Hlavně jsem to já a na nic si nehraju. Občas napíšu i nějakou opileckou blbost nebo omylem sdílím vtipnou/trapnou fotku z večírku, prostě nic, co by jiní nedělali. Prostě a jednoduše se na svém Instagramu za každých okolností snažím být sama sebou. Jednou jsem si v opilosti v programu, se kterým jsem neuměla pracovat, chtěla zmenšit břicho. Dopadlo to tak, že jsem ohnula i celá futra a trapas byl na světě, co už. Od té doby podobné programy nepoužívám, nevyplácí se to. Haha.

Jaké příspěvky by měli dělat?

Hlavně takové, ve kterých jsou sami sebou. Ráda si ze sebe udělám srandu, umím být na fotkách krásná, ale chci ukazovat i fotky, kde jsem v neděli v pyžamu a válím se u televize. Prostě ten „Real Life“.

Co na Instagramu aktuálně frčí?

Netuším, protože já se neřídím tím, co frčí. Já nosím a dělám to, co se líbí mně, i když to zrovna nefrčí.

Dá se Instagramem uživit? Případně, jak?

Samozřejmě, ale každý z nás to má jinak. Já si za reklamu beru pouze finance. Z 99% nebarteruju, protože mi chodí velké množství nabídek na reklamu a já chci dělat reklamu jen na věci, co za něco stojí a tím pádem za to jsou i lidé, kteří si mě platí, ochotni připlatit. Každý z nás, kdo vydělává na Instagramu, má cenu jinou, někdo sdílí příspěvky jen za zboží. Já vím, kolik jsem schopná lidem, kteří mě platí, vydělat peněz. A to je pro mě důležité. Zpětná, spokojená vazba.

Kolik měsíčně na tom člověk může vydělat?

Nemůžu mluvit za ostatní. Někdo má třeba jen plnou skříň věcí a oblečení. (smích)

A kolik Instagram vydělává třeba Tobě?

Kolem 150 tisíc měsíčně.

Existuje nějaká rivalita mezi Tebou a dalšími ženami úspěšnými na instagramu?

Ne, absolutně ne. Vlastně možná jedna, ale to se nepočítá, protože je to neúspěšná žena. (smích)Je to takové malé/velké trdlo, které se snaží dělat naprosto přesně to, co dělám já. Takže to neberu jako rivalitu, i když občas na ni mám obrovský vztek, protože kopíruje do puntíku všechno, co dělám já. Nejde jen o kopii mé práce. Holky mi na Instagram posílají, jak se do mě stylizuje. Mám na jedné fotce v autě na sobě žlutou bundu s kožichem. O pár chvil později ona sedí v autě a má na sobě žlutou bundu s kožichem. Vyfotím se v turbanu, ona má za dva dny fotku s turbanem na hlavě. Teď dělá i stejné výrazy co já. Není to můj postřeh, ale lidí, kteří mi to posílají. Já nemám čas ani chuť sledovat skoro nikoho, natož někoho, kdo za nic nestojí. Dokonce jsem se teď dozvěděla, že oslovila i jednu ilustrátorku, se kterou už já dávno spolupracuji a chce od ní podobné/stejné věci, jako mám já. To mi přišlo hodně vtipný. Je to taková opička. Takže rivalita mezi mnou a úspěšnou ženou na Instagramu není. Já se snažím být stále usměvavá a přát všem.

A co říkáš třeba na blogerku Dominiku Myslivcovou? Jaký je Tvůj názor na ni? Mám trochu pocit, že Tě kopíruje. Je to tak? Vnímáš to stejně?

Myslím, že mě Dominika nekopíruje. Dominika si jede svůj „Barbínovský styl“. Hodně růžovou, trošku afekt, ale dle mého to dělá schválně. Je to její „Póza“. Samozřejmě, co se týká kauzy mezi ní a staršími muži, s tím absolutně nesouhlasím. Přijde mi to nechutné. Pokud jí ne, okey, je to každého věc. Ale já si myslím, že je to mladá ve svém světě úspěšná holka.

Čím si chtěla být jako malá?

Chtěla jsem být letuškou, ale teď když letím letadlem, tak jsem vlastně ráda, že letuškou nejsem. (smích) Jsem ráda za to, čím jsem, a miluju to, co dělám.

Splnilo se Ti nějaké dětské přání?

Splnilo. Vždycky jsem chtěla být „Slavná a známá“. Haha. Aby se o mě trošku vědělo a psalo se o mně v novinách, časopisech nebo na internetu. A to se mi celkem splnilo, i když to někdy není legrace.

Tvé životní motto?

Nemám životní motto a myslím si, že je to hloupost. Stejně se mottem 90% z nás neřídí, tak proč si zbytečně nějaké dávat. To je jako s předsevzetím. Kolik lidí ho dodrží? Mám v hlavně nastavených hned několik věcí, kterými se chci v životě řídit - říkat vše narovinu, nelhat a být za každé situace sama sebou. To není žádný motto, ale je to, co cítím, že mě dělá Nelou Slovákovou.

Co je pro Tebe v životě nejdůležitější?

Rodina, zdraví a úspěšný život. Mít hezký spokojený život, vydělávat pěkné peníze a díky nim si koupit věci, které bych si třeba normálně nemohla dovolit a nikdy jsem si ani nemyslela, že se jednou budu mít takhle hezky. Koupit si zážitky, tím myslím cestovat, poznávat, dělat bláznivé věci a všechno vyzkoušet.

Co děláš ráda? Co Tě baví?

Strašně moc věcí. Ráda spím, ráda jsem středem pozornosti, ráda chodím do kina, miluju dobré jídlo. Posedět u bublinek nebo dobrého červeného vína a dobrého tapas – to zbožňuju. Mám strašně ráda svoji práci, mám ráda být jen tak doma a chodit od ničeho k ničemu, na druhou stranu mám ráda dobré bary, dobrou zábavu, někde jen tak neposedím (pokud to není to červené víno – smích), ale mám ráda i svoji mamku, bráchu, mýho kluka, babičku, tetu, sestřenici, bratrance, taťku, svoji macechu, která je skvělá, ségru a taaaak. (smích) Jo a svého pejska Lottynku mám ráda. A ještě tvarůžky mám ráda. (smích)

Co naopak nesnášíš?

Zlý lidi!!! To je jedno jediné, co nemůžu vystát a s čím se potýkám každý den. Zlost!! Ne všem jsem pochuti, ale dá se to vyjádřit i jinak než nenávistně. Jsem strašně hodný člověk, ale jakmile je někdo zlý na mě a na lidi kolem mě, tak to se neznám.

Z Tvých fotek na Instagramu to vypadá, že tak trochu žiješ svůj americký sen. Je to pravda?

Takový americký sen v Česku. A ten sen si sama buduju. Samozřejmě, mohlo by to být i lepší, vždy je cokoliv zdokonalovat. Ale je fakt, že takový ten svůj malý americký sen žiju. Vydělávám si sama svoje peníze, díky kterým si můžu koupit, co chci, a nemusím se na nikoho ohlížet a spoléhat se na to, jestli mi někdo jednou za měsíc něco koupí. Krásné věci od přítele, to jsou bonusy, kabelky, dovolené a tak, ale tu lásku, kterou od něj mám, tu bych si nekoupila ani za nic.

Jsi považovaná za milovnici luxusu. Chtěla si takhle žít vždycky?

Ano, samozřejmě, chtěla a kdo by ne. Jsem z normální rodiny, bydlela jsem na vesnici, do Brna jsem se dostala až díky gymnastice. S mamkou jsme byly celý život samy. Nic nám nechybělo, mamka každý rok našetřila i na nějakou dovču u moře, ale žádné pracháčky jsme nebyly. Je fajn pocit moct jít sama na Pařížskou a koupit si tam, co chci. To by podle mě chtěla skoro každá holka. Ale ono to zase není úplně tak, jak se zdá. Na každou kabelku určitě taky nemám. A občas musím přemýšlet, co si koupím a jestli už ta třicátá pátá kabelka není zbytečná. Ale nakonec vždycky zhodnotím, že není. Kabelek přeci nikdy není dost. (smích)

Za co utrácíš nejvíc?

Za boty a již zmiňované kabelky. A za ty jsem schopná utratit strašně moc peněz. Teď jsem se přestěhovala do většího bytu a vůbec nevím, kam jsem to všechno mohla dát v tom starém bytě. Mám totiž asi 200 párů bot. Za oblečení neutrácím, kupuju si úplně normální, běžné značky. Ale boty a kabelky to je moje.

Tvůj nejdražší kousek?

Z kabelek asi Diorka za 100 tisíc a boty mám nejdražší kolem 50 tisíc. A překvapivě to nejsou lodičky. (smích)

Jakou jednu věc by sis vzala na pustý ostrov?

Vzala bych si hodně výkonný zapalovač. Hahaha

Aktuálně se kromě Instagramu živíš tím, že prodáváš plavky NEONKY a další oblečení pod vlastní značkou. Co všechno nabízíš?

Z 99% to jsou plavky. Ostatní je takové doplňkové zboží. Mám třeba osušky, bodýčka, sukýnky, které mám vždycky v omezeném počtu, aby to pak nenosil každý druhý a bylo to svým způsobem exkluzivní.

Kde si tohle všechno mohou klientky koupit?

Všechno si můžou nakoupit na www.nelaslovakova.com a v kamenném obchodě v Brně na adrese Beethovenova 3. Ale už teď vím, že budeme muset jít do většího, protože nám obchod už prostorově nestačí.

Plánuješ i kamenný obchod v Praze?

Kamenný obchod v Praze určitě neplánuju, protože jsem hlavně e-shop a tenhle způsob prodeje je pro mě pohodlnější. Kamenný obchod v Brně jsem udělala jen proto, abych vyšla vstříc zákaznicím, které si chtěli věci vyzkoušet, případně si semnou popovídat.

A co sortiment? Plánuješ ho ještě nějak rozšířit?

Určitě se můžete těšit třeba na spoustu nových barev. Mám nového dodavatele a jsou tam opravdu nádherné barvičky.

Jak vznikl nápad prodávat plavky v neonových barvách? Kdy a jak Tě to napadlo?

Napadlo mě to u moře. Neměla jsem si co obléct a tak jsem si nechala od jedné tamní švadleny plavky ušít. Najednou to chtěly všechny mé kamarádky a tak jsem začala „Neonkovat“. (smích)