Koncerty českých interpretů, svátek bojového sportu či hudební festivaly

Publikováno 23.07.2018
Na Prahu čeká opět velmi zajímavý týden, ve kterém nebudou chybět kvalitní akce. Ve středu začíná svou zastávku v Rudolfinu multimediální výstava Má vlast - Zblízka a nahlas, ve středu večer pak vystoupí Tata Bojs či Debbie v rámci zahajovacího večírku Mezinárodní Chemické Olympiády. Ve čtvrtek se ve Žlutých lázních odehraje galavečer bojového sportu, zatímco víkend bude patřit řadě hudebních festivalů. Inu, opět se máme na co těšit...

Pondělí 23.7.

Letní kino: La La Land

Pondělní večer ve Skautském institutu na Staromáku bude patřit projekci veleúspěšného muzikálového snímku La La Land, ve kterém září v hlavních rolích Emma Stone a Ryan Gosling.

Promítání filmu oceněného 6 Oscary začíná ve 21:30.

Vstup: 60 Kč

Úterý 24.7.

Shirley Valentine

Divadlo ABC uvede v úterý večer na svých prknech reprízu hry britského autora Willyho Russella – Shirley Valentine. Na diváky tak čeká komedie o ženě středního věku, která hledá sama sebe na dovolené v Řecku. Simona Stašová ztvárňuje kromě titulní postavy také všechny vedlejší figury.

Představení začíná v 19 hodin.

Vstup: 90 Kč

Středa 25.7.

Má vlast – Zblízka a nahlas

Unikátní multimediální projekce k oslavě výročí 100 let od založení republiky zastaví v pražském Rudolfinu. Na návštěvníky zde čeká temná místnost s devíti velkoplošnými obrazovkami a 25minutová smyčka, ve které zazní Smetanova Vltava a Janáčkova čtvrtá a pátá věta z jeho Sinfonietty.

Výstava v Rudolfinu potrvá do 20. srpna, kdy se přesune do Hradce Králové.

Vstup: ZDARMA

Summer IChO Party

V rámci zahájení Chemické Olympiády proběhne v kampusu VŠCHT na Vítězném náměstí večírek, na kterém vystoupí kapely Kašpárek v Rohlíku, Tata Bojs či zpěvačka Debbie. Přítomní se mohou těšit taktéž na ohnivou show či Street Food Market.

Vstup: ZDARMA

Čtvrtek 26.7.

Yangames Fight Night 6 Open Air

6. galavečer bojového sportu pod otevřeným nebem nás čeká ve Žlutých Lázních – Yangames Fight Night je opět tady! V rámci večera se tak představí řada zápasníků a rozhodně největším tahákem bude souboj o evropský pás mezi Francouzem Princem Aounallahem a Polákem Tomaszem Nalepou.

Akce začíná v 18 hodin a končit by měla okolo 22:00.

Vstup: od 200 Kč

Pátek 27.7.

Czech Ukulele Festival

Tradiční festival točící se okolo ukulele se odehraje v areálu Unětického pivovaru. Návštěvníci se tak kromě umělců z celé Evropy i tuzemska mohou těšit i na dobré jídlo a pivo.

Festival probíhá od pátku do neděle.

Vstup: od 650 Kč za celý víkend; od 400 Kč za den

Drumstation W/ DJ Limited & Fatman D (UK) & Urban Robot

Cross Club má na programu velmi slibnou „párty“, při které se představí britský Fatman D a především PSH v čele s Vladimirem 518 a Orionem.

Akce začíná v 19 hodin a bude trvat do ranních hodin.

Vstup: do 22:00 ZDARMA, poté 150 Kč

Sobota 28.7.

Ynspirology 2018

Další ročník festivalu plného inspirace se uskuteční ve Žlutých lázních. Kromě nejrůznějších worskhopů a přednášek je pro návštěvníky připraveno samozřejmě také občerstvení a hudební stage, na které vystoupí například Josef Mikoláš, Emma Drobná, Kapitán Demo, Paulie Garand či kapela Slza.

Festival začíná v sobotu v 10 hodin dopoledne a končí nedělním večerem.

Vstup: 349 Kč

Hip Hop Žije 2018

Jednodenní hudební festival Hip Hop Žije 2018 na holešovickém Výstavišti nabízí řadu exkluzivních interpretů, mezi kterými vyčnívá A$AP Twelvyy, Kontrafakt či Majk Spirit.

Akce začíná v 16:00 a končí v neděli ve 4 hodiny ráno.

Vstup: 590 Kč

Neděle 29.7.

Dobrá A(u)kce

Vnitroblock v Holešovicích si připravil zajímavou akci pro sběratele předmětů celebrit či milovníky kvalitních bytových doplňků či módního oblečení. Veškerý výtěžek z akce pak bude použit na dobročinné účely.

Akce probíhá od 17 do 22 hodin.

Vstup: ZDARMA

 

m.v.