Xavier Rudd, Strahov Openair nebo Madagaskar

Publikováno 01.10.2018
První říjnový týden nabídne v Praze opět pestrou škálu zajímavých akcí. V pondělí vystoupí v Paláci Akropolis australský písničkář Xavier Rudd, zatímco ve středu bude zahájena akademická sezóna festivalem Strahov Openair. Čtvrtek bude patřit kapele Alphaville a o víkendu nejvíc zaujme Břevnovské posvícení nebo muzikál Madagaskar. Inu, opět se máme na co těšit...

Pondělí 1. 10.

Xavier Rudd

Fenomenální australský písničkář a instrumentalista Xavier Rudd vystoupí v Paláci Akropolis. Posluchači v Praze si tak mohou poslechnout aktuální sing Walk Away i průřez dosavadní tvorbou.

Koncert začíná v 19:30.

Vstup: 550 Kč

 Úterý 2.10.

Kampusfest Dejvice

Studentský festival zahajující akademický rok se odehraje u Národního technického muzea a v dejvickém kampusu. Zájemce bude nejvíce lákat pivo od 18 minipiovarů a hudební vystoupení v čele s Vladimirem 518.

Festival začíná v 15 hodin.

Vstup: ZDARMA

Středa 3.10.

Strahov Openair 2018

Tradiční zahájení akademického roku na ČVUT pod názvem Strahov Openair nebude chybět ani letos. Zájemci se mohou těšit na bujarý večírek a koncerty řady kapel - za všechny jmenujme třeba českou kapelu UDH.

Akce začíná ve 14 hodin.

Vstup: ZDARMA

Čtvrtek 4.10.

Alphaville

Matadoři světové hudební scény zahrají ve "velké Lucerně." Německá kapela Alphaville zahraje průžez svojí tvorbou a chybět nebude ani nejznámější hit Forever Young.

Koncert začíná v 19 hodin.

Vstup: 890 Kč

Pátek 5.10.

25. Břevnovské posvícení

Již 25. ročník posvícení se odehraje na Břevnově. Akce vhodná pro rodiny s dětmi nabídne řadu atrakcí, chybět nebude ani dobré jídlo a pití. 

Posvícení začíná ve 14 hodin a bude trvat celý víkend.

Vstup: ZDARMA

Pražská noc vědců

Tradiční Pražská noc vědců se odehraje tento pátek po celé Praze. Tématem letošního ročníku je 100 let české vědy.

Noc vědců startuje v 17 hodin.

Vstup: ZDARMA

Sobota 6.10.

Madagaskar 2018

Velmi úspěšný muzíkál Madagaskar se pro velký zájem opět vrací do Tipsport arény. Představení vychází z animovaného snímku Madagaskar z roku 2005.

Muzikál začíná v 18:30

Vstup: od 99 Kč

Hot Dog Weekend

 Speciální akci pro všechny milovníky hot dogů si připravila restaurace Twenty 7. Po celý víkend tak máte možnost ochtunat nejrůznější varianty tohoto velmi oblíbeného pokrmu. 

Víkend hot dogů startuje ve 13 hodin.

Vstup: ZDARMA

Neděle 7.10.

The Internet / US

Nadějná americká kapela The Internet vystoupí v Lucerna Music Baru. Uskupení, které vzniklo v roce 2011, nabízí svéráznou variaci rapu, jazzu, R´n´B a elektronické hudby.

Koncert začíná ve 20 hodin.

Vstup: 650 Kč