Podnik

Divadlo pod Palmovkou

Zenklova 34, Praha 8 18000
Web: www.divadlopodpalmovkou.cz Tel.: 283011127

Popis

Detaily podniku

Možnosti platby

DIVADLO POD PALMOVKOU je repertoárovým divadlem se stálým souborem. Působí na místě s více než stoletou divadelní tradicí. Stálý soubor vznikl v roce 1948 a jeho představení vždy patřila mezi úspěšná a divácky dobře navštěvovaná.

Členy nebo spolupracovníky byly přední osobnosti českého divadelního dění – mj. režiséři Jan Grossmann, Otomar Krejča, Václav Lohniský, Pavel Háša a další. V současné době je divadlo vedeno režisérem Petrem Kracikem. Divadlo pod Palmovkou inscenuje dramata klasického repertoáru, kvalitní hry se zřetelným příběhem a poselstvím, které jsou založeny na dobrých hereckých výkonech (např. CYRANO Z BERGERACU, RAIN MAN, PŘELET PŘES KUKAČČÍ HNIZDO, OIDIPUS VLADAŘ). Svým divákům nabízí též kvalitní a zábavné komedie současných autorů, a v poslední době byly uvedeny i tituly, v nichž důležitou roli zaujímá hudba a zpěv (např. CHICAGO, SUGAR (NĚKDO TO RÁD HORKÉ), EDITH A MARLENE).

Členy hereckého souboru a jeho hosty jsou výrazné osobnosti pražského divadelního a filmového světa, stejně jako mladí absolventi divadelních škol. V současné době je na repertoáru divadla celkem čtrnáct titulů.

V minulé sezóně připravilo divadlo několik úspěšných inscenací. S velkým úspěchem se setkala dramatizace románu Klause Manna MEFISTO (režie E. Horváth) v hlavní roli s Jiřím Langmajerem, dále slavná hra G. B. Shawa SVATÁ JANA (režie P. Kracik) v hlavní roli s Terezou Kostkovou nebo Marikou Procházkovou. V březnu měla premiéru asi nejslavnější detektivní hra PAST NA MYŠI od britské autorky Agathy Christie. Režie Lucie Bělohradská (hudba J. P. Muchow). Sezonu zakončilo divadlo premiérou humorné letní komedie Woody Allena SEX NOCI SVATOJÁNSKÉ o lásce, sexu a manželství; režie Petr Svojtka. První premiérou divadelní sezóny 2011/2012 byl v listopadu 2011 slavný muzikál F. Ebba, B. Fosse a J. Kandera CHICAGO. V inscenaci Stanislava Moši a v hlavních rolích diváci uvidí např. Petru Jungmanovou, Martinu Sikorovou nebo Petru Doležalovou, Radka Valentu, Jana Teplého a Radka Zimu a další. Na březen divadlo připravuje hru Pavla Kohouta AUGUST AUGUST, AUGUST a v dubnu bude mít premiéru rodinné drama amerického autora Tennesse Williamse TRAMVAJ DO STANICE TOUHA v hlavních rolích s Martinem Stránským a Zuzanou Slavíkovou. Více informací o jednotlivých titulech, fotografie a ukázky z představení najdete na

www.divadlopodpalmovkou.cz

Zde je zároveň možná rezervace a koupě vstupenek ON-LINE Pokladna - pondělí - pátek 10.00 - 18.00 hod a hodinu před každým představením. Tel. pokladna - 283 011 127; hromadné rezervace obchodní oddělení - 283 011 121; sykorova@divadlopodpalmovkou.cz Předprodej vstupenek: v divadle začíná vždy první pracovní den předchozího měsíce od 10.00 h. Bezbariérový přístup do hlediště vedlejším vchodem z ulice Na Hrázi. Na každé představení jsou po domluvě připravena 2 volná místa pro vozíky.

CENY VSTUPENEK : PŘÍZEMÍ: 1-2. a 7-11.ř. – 230,-Kč; 3-6.ř. – 280,-Kč; 12-15.ř. – 190,-Kč BALKON: 1-4.ř – 160,-Kč; 5-7.ř. – 160,-Kč postranní - 160,-Kč Zvýšené ceny vstupenek jsou na muzikály Sugar a Chicago. Vozíčkáři mají vstup za 1-, Kč. Pro studenty a důchodce 50% sleva na balkon, sleva 50% pro držitele legitimace ZTP.

Poskytované služby
Bezbariérový...

Poloha

Komentáře

Maestro

Zenklova 34, Praha 8 18000
DIVADLO POD PALMOVKOU je repertoárovým divadlem se stálým souborem. Působí na místě s více než...