Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
28. listopadu 2021, svátek má René

Recitál Jitky Smutné

Místo:
Divadlo Ungelt
Datum:
29.12.2021 19:00
Cena:
550 Kč
Web:
Komorní koncert autorských písniček Jitky Smutné, která vystoupí spolu s Terezou Nekudovou a kytaristou Milanem Kramarovičem.
"Svoje písničky jsem začala zpívat hrozně dávno. Bylo to v období normalizace, kdy jsem nastoupila do profesionálního divadla. Potřebovala jsem tehdy prostor, v němž bych se nemusela do ničeho stylizovat. Prostor, kde bych mohla vystupovat za sebe a mohla mluvit o věcech jen svými slovy. Že to zrovna byly verše, respektive písňové texty, to už bylo vedlejší. Při zpívání jsem ukazovala jen svoji tvář, své vidění světa. Byla to očista. Duševní hygiena herce, který konečně nemusí hrát cizí příběh, říkat cizí slova, a že tehdy ty normalizační hry byly ale slátaniny… Svět lidí, kteří tehdy chodili na folk, byl úplně jiný. Bylo to nádherný… Najednou mě poslouchali svobodní lidé! Tyhle koncerty mě naučily kontaktu s diváky, naučily mě nebát se jich. S postupem času jsem ale zpívat přestala. K hudbě jsem se kupodivu vrátila až před šedesátkou. A dopracovala jsem se k vlastním recitálům, kde absolutně bez zábran sdílím svoje soukromí." Jitka Smutná

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

ČTĚTE DÁLE

Písničkář Jan Pokorný známý jako Pokáč: Psaní písní je práce jako každá jiná

Je absolventem ČVUT a několik let pracoval jako IT specialista. Čím dál více ho to ale táhlo k hudbě a dnes je z Jana Pokorného alias Pokáče (31) jeden z nejúspěšnějších hudebníků současnosti, kterého již 20. ledna 2022 čeká vlastní koncert v O2 aréně a jehož skladby a klipy plné vtipu a slovních hrátek mají miliony přehrání. A štěstí se ho drží také v osobním životě. V únoru přivítal na svět syna Teodora a před pár dny se pak oženil se svou snoubenkou a bývalou českou vícebojařskou Eliškou Klučinovou (33).

Do Mariánek do lázní i na běžky

Zima přináší do Mariánských Lázní ticho, klid a pohodu. Romantickou sněhovou atmosféru si můžete obohatit procházkou, lyžováním a večerním posezením v jedné z útulných restaurací či kaváren. Lázeňské místo obklopují rozlehlé náhorní plošiny s nadmořskou výškou 800–850 m. Díky jedinečným klimatickým a geografickým podmínkám lze poznat zasněžené Mariánské Lázně i jako „Ráj zimní lyžařské turistiky“.
Reklama
reklama

Josef Sudek – Jakub Špaňhel: Zažít zjevení

Legendární soubor fotografií Josefa Sudka z rozestavěného chrámu sv. Víta v kontrastu maleb současného výtvarníka Jakuba Špaňhela rozehraje fantastickou hru světla a stínu v Západočeské galerii v Plzni. Výstava JOSEF SUDEK – JAKUB ŠPAŇHEL. Zažít zjevení propojuje umělecká díla, která vznikala v různém čase a v jiných médiích, se stejnou fascinací a emocí. Katedrála sv. Víta se stala pro oba umělce dlouhodobou inspirací a tématem, ke kterému se často vraceli. Společnou linkou v jejich tvorbě je snaha o zachycení prožitku skutečnosti v chrámu, jenž je nejen symbolem české národní identity.

Lucie z rodinného Vinařství Opluštilovi: Víno děláme srdcem

Malé rodinné Vinařství Opluštilovi najdete v prosluněných Čejkovicích na Jižní Moravě. Rodina se věnuje vinaření již pět generací a navazuje na tradici předků, kteří brali vinařství jako samozřejmou součást života. Opluštilovi proto i nadále berou výrobu vína jako koníček a nejvíce radosti jim přináší úsměvy spokojených zákazníků. V čele vinařství stojí Radomír Opluštil, který po prarodičích převzal malý rodinný sklep a začal vinařit ve svých 18 letech. Lásku k vínu zdědili i syn Michal a dcera Lucie, která nám o své práci a vášnivém koníčku pověděla více.

Advent v Českých Budějovicích

Zastavte se v předvánočním shonu, zapomeňte na starosti, a přijeďte si užít kouzelnou vánoční atmosféru adventních trhů v Českých Budějovicích.